Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добър магазин за облекло и обувки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добър магазин за облекло и обувки?

    Колеги, след първата ми по-сериозна разходка се оказа че нямам подходящо облекло за такива мероприятия. Особено от обувките съм особено разочарован - върнах се с подгизнали крака, хем беше повече лед и сняг, от колкото вода и кал.

    В момента съм с някакви уж зимни средно високи Buldozer, които меко казано са пълен боклук. Подгизналата на 10-тата минута подплата започва да работи наопаки. А иначе изгледжат добри, и честно казано не мога да разбера от къде пропускат, ама са като лейки. Тия на картинката са.

    Та, препоръчайте ми читав магазин, от където да мога да си напазарувам подходящо облекло и обувки. Единственото изискване към обувките ми е да не пропускат влага. Да карам с твърди обувки проблем нямам. Не става дума за преходи пеша и т.н., а за разходки с джипката. Като че ли съм по-склонен да си купя нещо от сорта на армейските истории. Прекалено скъпи неща не искам, защото не съм всеки ден в планината.

    Пък ако магазина има и уеб страница, никак няма да е зле, но това е по-скоро екстра.

    Предварително благодаря на отзовалите се.
    Прикачени файлове
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Добър магазин за облекло и обувки?

    Магазина е Алпи Красно Село

    Коментар


    • #3
      До: Добър магазин за облекло и обувки?

      София, ул. ”Ворино” 19
      тел: +359 888 227736, 85 81 969
      alpi2002@abv.bg

      Коментар


      • #4
        До: Добър магазин за облекло и обувки?

        ...
        Последно редактирано от icerunner; 17-01-10, 22:19. Причина: непозволена връзка

        Коментар


        • #5
          До: Добър магазин за облекло и обувки?

          Тук в България хубавите обувки са доста скъпи! Аз си купувам от cabelas
          В момента имам Rocky,Irish Setter и Cabelas - Като в момента нося на лов Cabelas за по меко време и по малко сняг, другите са за сериозно време
          Поръчвай смело - качеството им и страхотно(Goretex,dry plus,thinsulate - както си му е реда)

          Irish Setter -

          Rocky -

          Cabelas -
          Последно редактирано от icerunner; 17-01-10, 22:20. Причина: непозволена връзка

          Коментар


          • #6
            До: Добър магазин за облекло и обувки?

            София ул. Герлово No6, магазин на Мамут и Примус... (Срещу входа на Военна академия) Почти всичко си пазарувам оттам. Уникално добри дрехи и обувки... със сигурност никога няма да ви е студено и влажно... Но хубавите неща имат своята цена... Преди да пазарувате там се обадете, собственика прави максимални отстъпки за офрoуд хора...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              До: Добър магазин за облекло и обувки?

              Спортен магазин RED ROCK, София 1000, ул. Магдахан 12 - магазин за туристическа, алпийска и спелео екипировка в който се продават както стоки на най-реномирани производители (Mammut, Petzl, Richle), така и много български лицензни стоки на добри цени.

              Магазин Стената, ул. "Братя Миладинови" 5; ул. "Алeкасандър Жендов" 6 може би най-големия (засега) магазин за outdoor екипировка, представители на patagonia, Ferrino, Deuter, TSL, Boreal, Ortovox, Hannah и други

              ekipirovka.com - магазинът за който писа Венци - представител на MAMMUT, Primus, Raichle, DMM, Най-квалитетна екипировка, която с отстъпките които се пртавят в магазина, дори не е прекалено скъпа. Представители и на чешката фирма Trium която предлага меко казано атрактивни цени

              Магазин Намасте ул. 'Архитект Йордан Миланов' 26 б, втори етаж, - специализирана екипировка за алпинизъм, катерене и планинарство. Изключитено добри стоки на различни производители, вкл. и от USA. Представител на Camp, Lasportiva, Edelweiss, Black Diamond, Bask, Leki, VauDe и др.

              СПОРТЕН МАГАЗИН АЛПИ - ул. Ворино 19 - друг голям outdoor магазин с разнообразни стоки. Представители на Singing Rock, Campus, Alpinus и др.


              Има и някои други магазини в софия, но тези май са най-богатите за избор. В оръжейните магазини също се продава outdoor екипировка, но не съм специалист там
              Последно редактирано от icerunner; 17-01-10, 22:22. Причина: непозволена връзка
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                До: Добър магазин за облекло и обувки?

                Ето още един, от който честичко пазарувам:
                makalu sport - представители на Husky. Доста добра чешка фирма, модерни материали и прилични цени. Морския даже може би познава и собственика (на магазина )

                Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                Kъм толкова изчерпателната информация мога само да добавя,
                че от "Алпи" вече обувки не купувам. Вярно е, че цените им са добри, но обувките не са качествени и се разлепят, за година. Всъщност, продават ги за италиански, а те са китайски.
                За мен най-добрата обувка е Zamberlan. И материали, история, традиция и т.н. Вярно, че цените не са им по БГ стандартите, но както Венци каза - хубавите неща си имат цена.
                Последно редактирано от icerunner; 17-01-10, 22:23. Причина: непозволена връзка
                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                Коментар


                • #9
                  До: Добър магазин за облекло и обувки?

                  Здравейте,
                  има еднин магазин на Адвенчър Спорт - пуристическа, ски и алпинистка екипировка. Адреса е гр. София, ул. Екзарх Йосиф 29 тел 02 / 9860891.
                  От там съм си купувал яке Salewa, обувки Uvex и Asolo от които съм адски доволен.
                  Минути за реклама - с Асоло-то газих 2 часа във вода докато вадих джипа от едно блатце и не пуснаха нито капка. Неудобни са обаче за туризъм - дълги преходи.
                  Още инфо -

                  Adventure Sport -
                  Туристическа и ски екипировка

                  Фирмени магазини:
                  гр. София, ул. Екзарх Йосиф 29 тел 02 / 9860891

                  гр. София, бул. "Н. Й. Вапцаров" 35 /до "Кошарите"/, тел. 02 / 862 54 46

                  гр. Банско, ул. "Пирин" 24, тел. 0898 / 44 93 14
                  Последно редактирано от icerunner; 17-01-10, 22:23. Причина: непозволена връзка
                  По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Добър магазин за облекло и обувки?

                    Колеги, нека тази тема бъде систематизирана само с предложения за магазини!
                    Смятам, че така ще е по-удобно за всички.
                    За това отделих дискусиите ви относно предложените магазини в нова тема:

                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=25519
                    LZ1HKW
                    Реглаж на преден и заден мост
                    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                    Коментар


                    • #11
                      До: Добър магазин за облекло и обувки?

                      Магазина на АПОЛО на кръстовището на ул. Оборище и ул. Васил Априлов в София.
                      Има доста добри дрехи с Gore-Теx и по-евтиния вариант А-текс. Намират се и обувки, шапки и ръкавици с Gore-Tex. Облеклата са за лов но имат и некамуфлажни и по универсални варианти. Останах много доволен от дрехите им.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X