Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

    Здравейте. Имам обувки Lasportiva с тази мембрана вече 1,5 година.Води се от най-истинските и т.н.Около една година се държаха много прилично и зима и лято,при редовна ескплоатация на терен.Дишаха, и не се овлажняваха вътре.В началото на зимата обаче,почнаха да пропускат малко вода отпред.Взех импрегнатор Nik-wax и съм го ползвал няколко пъти,но и той сдаде багажа вчера/т.е. пропуснаха/, или вероятно трябва го нанасям по-често.
    Обувките са пазени-т.е. мити само със сапунена вода,не са перфорирани механично.Въпросите ми към колегите,ползващи такава мембрана са:
    -колко време издържа без проблеми при правилна експлоатация?От "Норт-фейс" не можаха да ми дадат задоволителен отговор, освен -доста.Но в нета се прокрадва инфо , че нормалния живот на мембраната е до две години.
    -при това състояние вече-на компрометирана мембрана, след всяко ползване ли е необходимо да се полага импрегнатор?
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

    Аз знам за 3 до 5 години. Няма нищо страшно, че са пропуснали. Имам няколко въпроса.
    Как са прани, в пералня или на ръка?
    Как разтваряш сапуна във водата?
    А отговора на твоя въпрос е...... Не се пръскат след излет, а преди това. И не би трябвало да имаш грижи. Принципно проблема не е в пропускането, а в задръстването със прах и недишането на материята.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #3
      От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

      Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
      Аз знам за 3 до 5 години. Няма нищо страшно, че са пропуснали. Имам няколко въпроса.
      Как са прани, в пералня или на ръка?
      Как разтваряш сапуна във водата?
      А отговора на твоя въпрос е...... Не се пръскат след излет, а преди това. И не би трябвало да имаш грижи. Принципно проблема не е в пропускането, а в задръстването със прах и недишането на материята.
      Даже не са прани в този смисъл,мити са на ръка с разтвор на течен сапун във вода.Четох ,че има вариант да се напълнят с вода отвътре и да се оставят да се отцежда с цел отпушване на мембраната, но бих искал някой изпробвал го да сподели.Малко екстремно ми се струва.

      Коментар


      • #4
        От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

        Нищо екстремно няма в това да си изпереш обувките стига да спазваш следното: 1. Само на ръка, никаква пералня. 2. Само със сапун или с препарат напр. Никвакс или подобен. 3. Само с хладка вода 4. Изплакни много добре 5. Суши дълго на проветриво място на сянка и без да ги топлиш

        Мембраната както и да я гледаш и галиш не може да изкара кой знае колко дълго. Ако ги носиш по 2 пъти в месеца на разходка и ги съхраняваш правилно може да изкарат и 5 години, но ако са подложени на яка ежедневна експлоатация след 1 година ще сдадат фронта, няма начин. Само чистата лицева кожа кара по-дълго. Проверено.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #5
          От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
          Нищо екстремно няма в това да си изпереш обувките стига да спазваш следното: 1. Само на ръка, никаква пералня. 2. Само със сапун или с препарат напр. Никвакс или подобен. 3. Само с хладка вода 4. Изплакни много добре 5. Суши дълго на проветриво място на сянка и без да ги топлиш

          Мембраната както и да я гледаш и галиш не може да изкара кой знае колко дълго. Ако ги носиш по 2 пъти в месеца на разходка и ги съхраняваш правилно може да изкарат и 5 години, но ако са подложени на яка ежедневна експлоатация след 1 година ще сдадат фронта, няма начин. Само чистата лицева кожа кара по-дълго. Проверено.
          Мерси.Всичко от горната половина е спазвано точно.Даже и с термочорапи от фина вълна.Но и за втората си прав-ескплоатацията е през ден с изключение на лятото- да се изпарява само остатъчната влажност.Значи е изчерпала ресурса си.Май остава да ги напълня яко със сапунен разтвор отвътре.

          Коментар


          • #6
            От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

            Напълни го само със студана вода без сапун и ги остави пълни 24 часа. Идеята е да се разтвори солта от потта ти.
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #7
              От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

              Просто обувките на Ласпортива са правени с най-калпавата мембрана. 4 чифта сдадоха багажа за едно и също време(около 1.5 г.), макар да бяха третирани с внимание. Имам опит с Ханваг и Бергхаус, особено вторите без подръжка над 2 години при всекидневна употреба.
              Номера с водата вътре съм го правил и има много добър ефект.
              I get High by going Down

              Коментар


              • #8
                От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

                Ухаа, на мен днес ми идва Бергхаус. Но каквато и да е обувка, си трябва грижи. И към всяко нещо де, което искаме да ни служи.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #9
                  От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

                  Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                  Просто обувките на Ласпортива са правени с най-калпавата мембрана. 4 чифта сдадоха багажа за едно и също време(около 1.5 г.), макар да бяха третирани с внимание. Имам опит с Ханваг и Бергхаус, особено вторите без подръжка над 2 години при всекидневна употреба.
                  Номера с водата вътре съм го правил и има много добър ефект.
                  Аз не съм много доволен от Бергхаус, по-специално от този модел http://store.berghaus.com/webapp/wcs...r%5EShoes_Mens_ Протърква се на петите отвътре за около 2 месеца. Смених единия чифт гаранционно, но и вторият започна да се протърква. Дължи се на твърдостта на подметката. Независимо колко се стягат връзките петата "плува" в обувката.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

                    В мемента ползвам за четвърта зима Salewa WEEKENDER и нямам абсолютно никакви проблеми с мембраната.
                    Обувките съм ги почиствал само с хладка вода.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41w0N17oxTL._SY395_.jpg
Прегледи:1
Размер:12.6 КБ
ID:5333669
                    Лошото е, че вече не се продават

                    Коментар


                    • #11
                      От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

                      Пълненето с вода помага. Но и според моя опит с обувки от Cabelas, трайността им е пряко сили 2 години. В момента на обувките нищо видимо им няма, но ако в началото можеш да си позволя да джапам в река с тях без да пуснат, към момента не се получава. Вече са на над 4 години. Иде реч за ежедневно ползване от късна есен до средата на пролетта. Във всяко друго отношение съм супер доволен от покупката.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

                        От двата чифта LOWA, за две години проблем с водоустойчивоста на мембраната досега нямам, но все пак амортизацията, е на практика, разделена на две.
                        Предполагам, че след известно време основния проблем е чисто механичното износване/пробиване/ на стресовите места, като при върховете на пръстите, което е неизбежно.
                        Имах Chiruca и издържаха 7 години.
                        Последно редактирано от mitkochanev; 06-01-12, 13:07.
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

                          Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                          Просто обувките на Ласпортива са правени с най-калпавата мембрана. 4 чифта сдадоха багажа за едно и също време(около 1.5 г.), макар да бяха третирани с внимание. Имам опит с Ханваг и Бергхаус, особено вторите без подръжка над 2 години при всекидневна употреба.
                          Номера с водата вътре съм го правил и има много добър ефект.
                          Добре, има ли разлика между мембраните "Gore-tex" влагани от различни производители и отразено ли е някъде по документацията.Продавачите в туристическите магазини не са компетентни по този въпрос.Но това е един от факторите при избор на следващите обувки.

                          Дотук за обувки в това състояние излиза:

                          -мембраната е компрометирана,поради интензивно носене и горе-долу достигане до експлоатационния срок,въпреки нормалните грижи за обувките.
                          -опита с напълване с вода е задължителен,но това едва ли е панацея, да се прави постоянно при проблем.
                          -оттук нататък трябва често третиране преди всяко използване.При положение че се носят много интензивно,обработката с качествен импрегнатор излиза нерентабилна,в сравнение с това да си купиш нови обувки.
                          Понеже от обувките като цяло съм доволен,Vibram-а е Ок и всичко друго,освен мембраната,възниква въпроса удачно ли е да се ползват старите методи като глицерин,терпентин поне да не пропускат обувките във условия на влага?Дишането е ясно че заминава.
                          Последно редактирано от ALEX_Z; 06-01-12, 16:08.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

                            Gore-tex се прави само от една фирма под това наименование. При другите фирми се казва друго яче. Върши уж същата работа, но като качество очевидно има разлика между различните фирми.

                            А то има значение и "конструкцията" на обувката, изпълнението на шевовете и останалите материали. Много трудно е да разбереш откъде точно пуска, но пък няма и особено значение - краката ти са мокри, така или иначе.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Издръжливост на мембрана Gore-tex за обувки във времето

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ...
                              А то има значение и "конструкцията" на обувката, изпълнението на шевовете и останалите материали......
                              Тук си много прав.
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X