Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

    Каква е тая тъпотия, мангали да продавата по кръстовищата и улиците зелени светлоотразителни жилетки, а вече закупилите този буклук да го поставят на задното си стъкло за да се вижда, като че ли е някаква голяма ценност(както едно време фуражките си ги слагаха на задното стъкло, демек де "аз съм шапкар"). Да не би пак да се касае за поредно уредения бизнес на някой си, като идиотите в народното събрание ни задължат да купуваме поредния ненужно търкалящ се буклук в багажника. Или пък е няква мода, която аз загубения пак изтървах и не съм в час.
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

  • #2
    Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

    Със, или без да искаш си познал - според последните промени в Закона за движение по пътищата, които не знам дали вече са публикувани в Държавен вестник, светлоотразителният елек става задължителен аксесоар в автомобила! Наред с пожарогасител, триъгълник, аптечка и т. н.

    Държането на задното стъкло, или метнати на седалките не е задължително. Това е рефлекс на дребни хорица, държащи непременно да подчертаят принадлежност към някакъв ограничен кръг... от такива като тях.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #3
      Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

      Вероятно ще стане задължително да имаш такава светлоотразителна жилетка както триъгълник, пожарогасител и др. За Италия например е задължително да се облече когато си спукал гума и я сменяваш на пътното платно. По този начин сигнализираш на участниците в движението че имаш проблем. Прави се защото някой докато си сменя станцията по радиото и те е качил на капака.
      А това че мангалите реализират кинти за някои партиен функционер е нормална практика за BG.
      Аз съм за зелената свтлоотразителна жилетка. Защото някой може да си спаси животеца при тази война по пътищата .

      Ако модератора реши нека се направи анкета.

      Коментар


      • #4
        Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

        Абе не ми се вярва че от този дето си наглася радиот или пък се целува с приятелката си ще се спасиш носейки ако щеш и мигаща зелено червено жилетка.
        Обаче гледам доста хора се стряскат кото видят от далече фенките от "чистотата" . Та може и да има положителен ефект
        Пък за газарите дето я слагат на задното стъкло или на седалката, е същото като за такситата със страни надписи като "спирам внезапно" - отдавна мисля да залепя на предната броня на джипа /тя е танкова тръба ф50/ "при спиране внезапно- удрям лошо"
        088455338две
        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
        Джамбазов 2010г..

        Коментар


        • #5
          Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

          Обаче гледам доста хора се стряскат кото видят от далече фенките от ..

          За стряскането говоря.

          Коментар


          • #6
            Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

            А бе да бяха турили по един дрегер във всяка кола и като вониш на спирт да не можеш я запали. Тва щеше да има по-голям ефект. Защото годишно умрялите от случаен удар по време на ремонт на пътя и и тези при алкохолни катастрофи са сигурно 1/1000. Явно работата е да се уреди бизнеса на някой, защото цялата работа ми изглежда предварително организирана с тия мангали пръснати по улиците и кръстовищата на целия град. Интересно дали пък утре няма да измислят всеки който пресича или се движи по улицата да е с такава жилетка. Нощно време в градовете ще е като царството на призраците .
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #7
              Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

              Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
              "при спиране внезапно- удрям лошо"
              удряш, ама контрата ще си остане в тебе...
              първо ще се претрепеш /с твоя 1000 килограмов "джип" без деформационни зони/, после ще ти напишат акт за неспазване на дистанция... пък ти си слагай каквито щеш лепенки

              колкото проверяват за аптечки, толкова и за светлоотразителни жилетки... но иначе е добра идея, а и не са скъпи...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

                Явно е, че с тези елечета някой прави пари, но според мен не са безмислени, а много полезни При авария вечерта и ако си останал без светлини това може да е животоспасяващо
                Какво лошо има в това, че ги слагат на седалката или на задното стъкло? Единстеното което не ми харесва е, че някои си купуват по две и си правят "калъфки" на предните седалки
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #9
                  Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

                  Това с жилетката може и да не чак толкова лоша идея - особено за велосипедисти - забелязват се веднага. А тези които ги слагат на задното стъкло явно разчитат да ги помислят за "колеги" и да им се разминат някои неща Иначе не е лошо да си имаш такава в колата, защото при нощно движение всичко става и е добре да си лесно забележим, ама чак да го налагат със закон и то така, че нейсе има ли всеки такава жилетка всички ще се оправи....
                  Don't hunt IF you can't kill
                  първо 0883 после 333 накрая 448

                  LZ1BGD

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

                    Ако бяха препоръчителни, вероятно щях да си взема, ама щом ми я налагат няма да я взема въобще. Отогоре на всичко тия дето ги продават са пълен боклук. На пияния, дрогирания и тем подобни серсеми и с пирон в окото да им бръкнеш е се тая, камо ли да се разчита на някво светлоотразяване. Като прибавиш и знаците покрай пътя и светлините от другите автомобили, интересно какъв ли ще е избора на пияндето с 3 промила от къде да мине, като мисълта му е 10 секунди след автомобила.Освен това за какъв ремонт може да става въпрос посред нощ без да има някво осветление и триъгълник. Е явно хората масово са се оборудвали с уреди за нощно виждане. Не, не, за мен тва си е чиста далавера. Излизането на пътя без автомобил посред нощ си е чисто самоубийство, и някви дрешки няма да помогнат въобще. И ще е така докато всички убийци си седнат на задниците и гледат автомобили през крив макарон. Другото е демагогия и лични интереси.
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

                      За осветление имах предвид такова на автомобила, не фенерчета и др. Не можеш ли да смениш гума със запалка? Бъди сигурен, че всички ще си ги накупят, защото ще почнат да правят проверки за жилетките, а триъгълника дето не им е трябвал от 20г може и да не го амерят.
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

                        Може би малко извън темата но не съвсем , защото хората които слагат жилетките го правят поради съшата причина поради която Тедо слага твоят 1000 килограмов "джип" в кавички.

                        България кво да се прави.

                        Тедо "Старши учасник" - незнам за деформациите обаче можем да пробваме да ударя някое такси отзад отпред или отстрани за да видим кво точно сте се получи.
                        В закона за движение по пътищата пише - внезапното спиране е разрешено само при предотвратяване на ПТП до колкото си спомням , а не за да слезнат пътници. Защо таксиметровите шофьори да имат по различни права? Защо ако слагането на табела освобождава тях от отговорност

                        Без лоши чувства, но и другпът ми се е случвало в този форум.
                        088455338две
                        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                        Джамбазов 2010г..

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

                          Аз светло-отразителни жилетки съм си напазарувал от преди години и оттогава те са задължителни във всяка от колите ни...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

                            Тия жилетки са по 2 лв на ъгъла на ул. "Цар Симеон" и ул. "Одрин". Не давайте повече пари на мангалите. Когато имат пари се множът повече.
                            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Зелени светлоотразителни жилетки - навсякъде и във всичко

                              Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                              Не давайте повече пари на мангалите. Когато имат пари се множът повече.
                              Напълно съгласен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X