Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
    То и дупе, дето е здраво, се поизтърква в един момент
    Така както си писал, вероятно е свършил GPS-a. Питай съпорта при вас, сменяха ги за дребни пари при такива случки. Само си ги пререгистрираш в акаунта после. Има вариант и аз да ти пратя нов, човек пътува тази седмица до Miami, може да ти го пусне по пощата.
    Ясно! Заминало му е дупето. Не се учудвам, това дупе, ако можеше да говори, щяха да му се зачервят ушите. Един от първите Спотове е. И от както е купен е стоял по лодки на жега, студ, слънце, солена вода. След плаване само го изплакна с маркуча и пак газ на дупето.
    Веско мерси за предложението! Няма нужда, аз ще взема тук един. Срамота е някой да ми носи Спот от България. Джаджата е толкова кретеноустойчива и толкова много изкара, че не ме е яд да я заменя с друга.
    От продаваните сега, всичките са еднакви нали? В смисъл няма различни модели, модификации... Просто грабвам първото оранжево за ушите и бой по дупето.
    На тия от централата ще им се обадя да видя дали може да не сменям разни там регистрации, че Спота има линк на страницата и всички собственици на лодки, жена ми и Венци Малкия ме следят къде ходя и не ми се сменят много странички, линкове и останалите засукани дивотии.
    Между другото, голяма дандания настана като спря да работи. Има хора, като не им кажеш, че си добре, мислят, че си зле. За няколкото часа докато нямах обхват на телефона /сателитния е в брата в Мексико/, собственика ми е потрошил телефона от звънене. Ако съм ОК, лошо няма, ако съм потънал, и да звъниш, все тая. Къде е логиката да правиш фик-флаци, защото не съм пуснал Спот? Абе...
    Веско, пиши си в тефтера, имаш едно черпене от мене. До под масата... От тебе само се иска да намериш някоя бабанка да ме завлече до таксито.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #77
      От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

      ОК, ще го пиша Сега продават в US само SPOT2 май. Ама СПОТ1 изкарва много повече на батерии, та ако не намериш, кажи да ти пратя.

      PS. До таксито и аз мога да те занеса
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #78
        От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        Някой да е чул за евентуален проблем със сателитите? Китайците /корейци, мамалигари, въздухарии, останалата сволоч/ да не би да са думнали най после някоя сателитка?
        Абе тия дни имаше един момент, в който моя Гармин Гло само недемократичните руски сателити ловеше, ама му мина и сега лови и двата вида. Може да са ги ремонтирали нещо.

        Коментар


        • #79
          От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

          Ясене, в момента на това корито дето съм го подкарал, имаме 5 различни по вид навигационни уреда и всичките си работят без нерви. Аз мислех да не е проблема в сателитите препращащи съобщенията, но тогава оранжевото животинче щеше да мига по друг начин.

          Веско, щом ще ме влачиш до таксито, става! Прибера ли се в Бългатия, ще се видим. За батериите зор няма. И без това ми се води аварийно спасително средство и, като такова, му хвърлям батериите след всяко плаване. В чантата нося поне кило резервни батерии. Иначе да, от много отдавна само Спот 2 съм виждал. Повече ми харесват само заради едно нещо- на Спот 1 някой зъл гений не е обезопасил копчето 911 със "заглушка". Всеки път като видя въртолет да се засили към лодката и се хващам за Спота. Голям зор да опазя това копче! Че и редовно седи в раницата с куп други джиджавки. Няколко пъти съм го намирал да си мига. Аз шише шампоан като купувам гледам тапата да е на винт, те една заглушка не сложили...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #80
            От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

            А да поседи известно време без батерия ? Предполагам си тествал .. но все пак..

            Коментар


            • #81
              От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
              А да поседи известно време без батерия ? Предполагам си тествал .. но все пак..
              Не съм, но всичко в графа "аварийно спасително оборудване" го пенсионирам на дъното на морето при най-малки признаци на отказ. Имах кратки съмнения за препращащите сателити, но като поразмислих, мигането щеше да е друго. Ще ги видя ония от компанията Спот дали няма да го искат, ако има някаква отстъпка във вид "счупено за здраво с доплащане" и, ако не го искат, Спота ще бъде унищожен с 10 килограмов чук. Може и да го зафича в океана, ама е пластмаса и не бива.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #82
                От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

                Такааа, пенсионирането на стария Spot стана много лесно. Даже прекалено лесно та сега ще се наложи да им звъня пък и да си говоря с някой от по-старшите. Купух нов Spot, обадих се в компанията и просто ми замениха в системата стария сериен номер със серийния номер на новия spot. Искаха ми името, телефона, адреса и емейла. И толкова. Стана за 3 минути. Кофтито е, че всичко, което ми искаха, е свободно достъпна в Интернет информация. Казвайте сега стария какво да го мародерствам. Някой да иска да знае дали ще оцелее след преминаване на няколко тона кола през него? Или да го хвърля от 4тия етаж и да го видя на какво ще прилича? Идеи?
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #83
                  От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

                  Отвори го да видим какво има вътре.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

                    Вкарай го в ледено блокче и го метни от високо да видим какво ще стане
                    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                    A POS
                    0885600200
                    За момента пасажер

                    Коментар


                    • #85
                      От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

                      Отвори бутилка вино, отлей и погреби SPOT-а в Океана. Изпии каквото е останало в бутилката, спомняйки си колко време сте плавали заедно.
                      Не слушай предложенията на сухоземните- те са варвари!
                      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                      No wahalla.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

                        Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                        Не слушай предложенията на сухоземните- те са варвари!
                        За това "варвари" ще отговаряш - и то на сушата. Но предложението е правилно.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

                          Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                          SPOT Connect превръща смартфона в сателитен комуникатор

                          На последната изложба CES в лас Вегас бе показан най-новия член на фамилията СПОТ- SPOT Connect.



                          Подобно на модела, предназначен за съвместна работа с GPS Delorme PN-60w, новия модул ще може да работи с голяма гама портативни устройства.
                          Използвайки комбинация от предварително зададени групи абонати - мейл и телефони, новия Спот Конект ще може да изпраща предварително подготвени съобщения до 120 знака, или чрез функцията Type & Send, ще може да се пишат произволни съобщения от 41 знака всяко.

                          В началото модула ще работи само с Андроид операционна система, a от април 2011 се очаква приложение и за iPhone и iPad. До края на 2011 ще излезе и софтуера и за Windows Mobile 7.



                          Софтуера ще е безплатен, но за услугата писане на свободен текст ще се заплаща допълнителен абонамент.


                          Туй чудо кога ще дойде в България и на какви пари?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

                            Spot Connect се продава в България, може да се достави за 380 лева с ДДС. Обаче изпращането на свободни текстови съобщения (не предварително програмираните на бутони) се заплаща отделно от годишния абонамент.
                            Максималната дължина на свободно съобщение е 41 символа. Пакет от 500 съобщения може да се предплати за 45 евро, пакет от 100 съобщения е 25 евро, пакет от 50 съобщения е 15 евро, а поотделно струват 0.45 евро цента всяко.
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #89
                              От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"



                              Спот са пуснали и сателитни телефони!

                              Цените не изглеждат изобщо лоши.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Персонални тракери SPOT - "къде сме и как сме"

                                Това са сателитните телефони на Глобалстар. Предлагат се от много години.

                                Има информация тук.
                                Show must go on!
                                LZ1VES

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X