Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ръчна пералня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ръчна пералня

    Здравейте колеги!
    Интересува ме дали някой знае от къде може да се купи преносима малка ръчна къмпинг пералня?знам че съществуват и основно се ползват от хора в планината без електричество и от майки които перат всеки ден по малко пране - с бебета.За съжаление в бг мама не намерих информация от къде може да се закупи нещо такова.Интересува ме уред с изцяло ръчно задвижване поради липсата на захранване.Капацитет около 2кг но не по-малко.Намерих само снимки в гугъла - редставляват нещо подобно на хладилна чанта с ръчка за въртене.Ако някой знае от къде може да се закупи нов такъв уред ще съм много благодарен да сподели информацията.
    BMW X6

  • #2
    От: ръчна пералня

    Навремето в Ирак морските пехотинци процедираха по следния начин: найлонова торба със цип, слагат вода, прах и дрехите, по този начин може и да се накисне колкото искаш, следва малко друсане на торбата, изливане на мръсната вода и изплакване 1-2-3 пъти пак с друсане.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #3
      От: ръчна пералня

      Процедурата е ясна И аз не съм вчерашен и доста мога да кажа по темата за оцеляване и къпингуване особено в тежки зимни условия. В момента процедирам като накисна с топла вода докато се окъпя и избръсна и после под душа ги опера на ръка и изплакна.Проблемът ми е че съм шофьор на голям камион и в тази страна в която карам няма обществени перални за разлика от Германия,Франция,Белгия и Холандия.Тук никога не са имали тази култура на обществените перални.А като не излизам на вън и се налага да пера на ръка.В базите ни има абсолютно всичко без перални.Няма и контакти 220V.Уредите са навързани директно и даже и телефона не можеш да си заредиш.Имам инвертор 12/24 на 220v който е 300w и е за лаптопа и другите дреболии като телефони и кафеварка.Тегаво е като переш само на ръка.
      BMW X6

      Коментар


      • #4
        От: ръчна пералня

        Ако е опция закупуване от интернет примерно ebay търси там за wonderwash
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #5
          От: ръчна пералня

          Вземи си 10 или 20 литров бидон за туршия от тези оребрените. Да е с голям капак. Меткаш дрешките вътре с малко прах за пране и няколко литра вода, и докато си караш те си се лашкат. После само плакнеш. Върши много добра работа.

          Коментар


          • #6
            От: ръчна пералня

            Копирах направо текста на обявата която е актуална в Търгувалника , снимка няма
            ------------------------------------
            Продавам изгодно ръчна пералня. Много лека и удобна за ползване. Пращам с куриер Цена 20 лв. GSM 0894633638
            Симеоновград
            Uaz 469 2.4 D MB
            KTM 600 ROTAX
            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

            Коментар


            • #7
              От: ръчна пералня

              Нямаше ли по едно време нещо наречено "ултразвукова" пералня? Което не беше ултразвуково, но пере и е маломощно.

              Коментар


              • #8
                От: ръчна пералня

                http://thescrubba.com/
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • #9
                  От: ръчна пералня

                  Това с обявата го видях но ако обърнете внимание тя е изтекла миналата година
                  Scrubba wash bag това е интересно определено! Благодаря!
                  BMW X6

                  Коментар


                  • #10
                    От: ръчна пералня

                    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                    Нямаше ли по едно време нещо наречено "ултразвукова" пералня? Което не беше ултразвуково, но пере и е маломощно.
                    Имаше, имаше...нещо вибрационно беше, ефективно и особено популярно в Студентски град.., ама къде да го намери човека- не знам...
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: ръчна пералня

                      Продават български ултразвукови перални "Вулкано". Ползвам от няколко години, работи перфектно. За къмпинг и в колата ползвам непромокаема морска торба, слагат се дрехите - 2-3 кг, прах и вода да ги покрие. Кабела излиза през навивките на торбата и нищо не се излива, херметично е по време на движение. Черпи 40W и работи с всеки инвертор.
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • #12
                        От: ръчна пералня

                        В "Пътешествие с Чарли" Джон Стайнбек окачва отзад в кемпера си Росинант, една кофа на ластици, в която при мръсното пране е сипал вода и прах. Друсайки се, прането се изпира великолепно и по неговите думи "никога не съм виждал толкова бяло пране". Идеята вероятно се ползва от доста хора, които пътуват продължително.
                        Успех!
                        LZ1AIV

                        Коментар


                        • #13
                          От: ръчна пералня

                          Благодаря ви! Железни сте! Като се прибера в България ще търся такава ултразвукова пералня.Не че не става и на ръка ама...писва му на човек - не е човешко
                          BMW X6

                          Коментар


                          • #14
                            От: ръчна пералня

                            Аз като излизам за дълго сред нищото си нося една е такава кофа

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kutiqZaSirene10l.jpg
Прегледи:1
Размер:26.2 КБ
ID:5600019


                            Сгрявам малко вода на огън или котлон, слагам малко прах и оставям да се накиснат. След малко взимам и разтръсквам хубаво кофата. Не е толкова трудно колкото изглежда, а е без пари.

                            Видях някъде, че колегите са писали за кофа с оребрение. Би станало по-лесно, поне така мисля. Ще опитам следващия път.
                            OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: ръчна пералня

                              А я кажете как плакнете дрехите след този прах за пране. Трябва си доста студена вода, за да се разкара праха, иначе дрехите след това са доста гаднички.
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X