Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли за соларен панел за къмпинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Размисли за соларен панел за къмпинг

    Стационарна VRLA батерия на MONBAT от тип MVR, произведена по технология на AGM. За жалост теглото е наистина 39 кг и човек може да се секне в кръста като я качва и сваля от джипа сам.
    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

    Коментар


    • #77
      От: Размисли за соларен панел за къмпинг

      Демек, малко амперчасове, а огромно тегло?
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #78
        От: Размисли за соларен панел за къмпинг

        140 Wp PV система на джипа за двама включва експедиционен багажник, рамка от винкел за двата модула която се заболтва към багажника, тежкия акумулатор и дървен сандък за него. Общото тегло на системата е приблизително колкото теглото на 4-те стоманени джанти с 28" гумите Lassa OK-144 на Нивата. Желязо съм използвал за експедиционен багажник здраво фиксиран към покрива, метална желязна рамка за модулите и тежък акумулатор и не съм правил компромис с отделните компоненти от личен опит.
        Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

        Коментар


        • #79
          От: Размисли за соларен панел за къмпинг

          Ето малко опит от мен: имаме 55Ah жълта оптима AGM (на втората стойка в двигателното - правено допълнително), която се зарежда през един от контролерите, които продаваме на RedArc Electronics - през вграден соларен MPPT регулатор и през алтернатора на автомобила. По принцип има вариант да извлича максимума от солара и тогава да черпи от алтернатора, но аз съм решил да не слагам по тойотата солари (по-добре да запазя мястото за някакви багажи - пътеки, лопати, пък и в нашите гори не ми харесва варианта със солар да рискувам да му направя сериозни поражения).

          Консуматори, които имаме:

          1. Хладилник на 50W (дава ни от 0.5 до 3А разход на 12V). Мога да споделя марката - ние не го предлагаме, оказа се, че и вносителя го е спрял за България, та трябваше една разходка до Германия.
          2. Водоструйка - на 12V, до 10 бара, служи за душ или за миене на мотори / колелата на децата.
          3. LED светлини за вечерно време.

          За сега имаме един обикновен гъвкав 100W, който при загряване и лоша вентилация му пада много капацитета (мисля, че даже е коментиран тук). Един приятел ни го даде - свален точно от караваната му. Мислим да разширим системата с един сгъваем комплект като тези тук: http://www.lensunsolar.com/Foldable-solar-kit (ако имате предложения като тези, давайте ги насам, че се оказа изключително трудно да се изнамери такова читаво нещо в Европа).

          Автономността ни е един ден без проблем, при силно слънце!

          За сега пре-проектираме част от системата като ще има възможност за вбъдеще да се ъпгрейдне с инвертор (чиста синусуида от поне 1500W), правим по-културна инсталация на ел. таблото, по-дебели кабели (8-25мм2 - според това къде какво е вързано и разклонено) и слагаме по-качествени кутии на бушоните, а не масовите китайци, които се намират в България (някои се оказаха, че направо се стопяват). Друг ъпгрейд, който ще може да направим вбъдеще, е да увеличим капацитета на батериите. Т.е. в един момент може да решим, че не са ни достатъчни и да сложиим литио-желязно фосфатни (и RedArc-a ги поддържа), които да ползваме само за къмпинг нуждите. Сегашната втора батерия да я уеднаквим със стартовата и да ги използваме само за лебедка двете в двигателното.

          Ето малко проекти от AutoCAD-a в А4 (не са мои лични, а на хора, с които работим и може да предоставим такива цялостни решения и на други, които имат интерес) и вече готови решения (обърнете внимание на втората картинка, където е инвертора над ел. таблото - тя е взимана от друг проект, който не е правен в България).

          Ще се радвам да ми споделите мнения и предложения. Ще качвам снимки като имам нещо по-качествено готово.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-04-f3d4d71c408b0165d9f915d3b35f2e02c5aff728c491bbf0bdc9ea47b4f5b3d8_6c74165f.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5811176Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-5c208275756787bfbaf5d59cf0bbc63e78aa8bd3a4138d72e84d41f993ccee0e_43a9b8b0.jpg
Прегледи:2
Размер:34.5 КБ
ID:5811177
          Последно редактирано от Sartor; 28-03-19, 14:49.
          Тел / Viber: +359 889 396 793

          Коментар


          • #80
            От: Размисли за соларен панел за къмпинг

            Привет,
            гъвкав соларен панел има тук: http://www.ev-power.eu/Solar-Panels/...18V.html?cur=1.
            Дай повече информация за тези контролери на RedArc Electronics.
            ГАЗ 69, Chevrolet Blazer 99
            д-р инж. Георги Попов - 0877 719 701

            Коментар


            • #81
              От: Размисли за соларен панел за къмпинг

              Първоначално публикуван от beetle Преглед на мнение
              Привет,
              гъвкав соларен панел има тук: www.ev-power.eu/Solar-Panels/Solar-panel-GWL-Sunny-Flexible-Mono-100-Wp-MPPT-18V.html?cur=1.
              Дай повече информация за тези контролери на RedArc Electronics.
              Мерси, имам точно такъв от мой приятел - предупреди ме, че се сгъвал и пречупвал лесно, въпреки че е гъвкав. Това което гледах е по-скоро нещо такова (на снимката се вижда в разгънато и в сгънато положение - колкото лист А4 става).
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BTBLANKET180.jpg
Прегледи:1
Размер:74.3 КБ
ID:5811207

              Идеята на компонентите на RedArc Electronics е да се добавят допълнителни акумулатори към превозното средство, като в същото време предпазват стартовата батерия от разреждане. Имат няколко приложение според серията им:
              - SBI - "селеноидче", което при падане на напрежение от едната страна "разкача" акумулаторите най-просто казано. Като цяло идеята им е да озъбти талибаните с лебедките. Имат вариант да се изведе в купето бутон, с който "ръчно" да се вържат (override го дават в ръководството) двата акумулатора и така да си подаде човек сам ток.
              - BCDC- това е серията която е насочена повече към туристическите джипове, което и на мен повече ми е интересно. Позволяват зареждане на акумулатори с различни химически характеристики (примерно стартов оловен и тягов литио-желязо-фосфатен). Аз за показване на потенциални клиенти и за наши нужди, съм решил, че серията BCDC ще е най-добре при мен, като ми зарежда батериите при движение, както и от соларни панели (предимството е, че идва с вграден MPPT регулатор).
              - Manager / RedVision - това вече е съвсем за remote touring, като даже в Европа все още не предлагаме RedVision. Общо взето да си разшириш ел. системата на джипа / вана / ремаркето до нивото на кемперите, БЕЗ да пипаш нищо по оригиналната система.

              Ето я и темата ни във форума, където е доста по-подробно: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=232749

              И накрая едно видео, което изрових наскоро и ми харесва точно как са обяснили всичко:

              https://www.youtube.com/embed/biycdqrgUFk
              Последно редактирано от Sartor; 29-03-19, 12:55.
              Тел / Viber: +359 889 396 793

              Коментар


              • #82
                От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                Седя и си мисля, седя и си мисля...
                че аз ако търсех такива максимални цени щях да преведа всичко на български...
                Явно не разбирам от търговия...
                и затова само си седя...
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #83
                  От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                  Ще се радвам да споделиш какво е нужно да се преведе? Нямам претенции да разбирам от търговия - не съм търговец и не гледам да продавам на всяка цена (имам си работа в "реалния живот" и това ни е като "извън-класно занимание"). По-скоро ми се иска да образовам хората, за да вземат правилно решение.

                  Ако е нещо около нашата дейност, нека да продължим на лично или най-добре в темата в търговските съобщения - за да не цапаме тази тема. За цените в сайта само бих казал, че са напълно реални и съвпадат с тези извън България (да пуснем някакво минимално намаление за нас в този момент би означавало да правим подаръци).
                  Последно редактирано от Sartor; 01-04-19, 08:45.
                  Тел / Viber: +359 889 396 793

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X