Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли за соларен панел за къмпинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Размисли за соларен панел за къмпинг

    Ако е само до зареждане на акумулатора за запалване, или само до самото запалване на двигателя-има много други начини, не е само до зареден акумулатор.
    Ама трябва малко мислене и творчески подход.
    И знания за устройството на колата де, инак сме на нивото отпреди 20 века...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Размисли за соларен панел за къмпинг

      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
      Въпрос на избор, нужди, възможности, късмет и нагласа. Казвам нагласа неслучайно. Единствената газ, която имам на път е тази в запалката в джоба и не по-голямо патронче от 250мл за примус....
      Да де. Аз на нафта си карам. Газта е в туристически бутилки.

      Коментар


      • #33
        От: Размисли за соларен панел за къмпинг

        Като чета май нещата започват да клонят към система за два акумулатора. Дали ще може тази система да работи с един стартов и един тягов акумулари? Какво представлява този алтернатор бустер...
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #34
          От: Размисли за соларен панел за къмпинг

          Колко е разряда при неползване на един тягов/полутягов?
          За две-три къмпингувания годишно, не иска ли някаква поддръжка (периодично дозареждане)?
          Щото и постоянните цикли му скъсяват живота.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #35
            От: Размисли за соларен панел за къмпинг

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Колко е разряда при неползване на един тягов/полутягов?
            Колко/каква е разликата при заряд?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #36
              От: Размисли за соларен панел за къмпинг

              Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
              Като чета май нещата започват да клонят към система за два акумулатора. Дали ще може тази система да работи с един стартов и един тягов акумулари? Какво представлява този алтернатор бустер...
              Най- добре е според мен за нуждите ти система за два акумулатора.... Бустера повишава производителноста на алтернатора и върви ръка за ръка в контолер за волтажа( аз поне такъв си избрах), т.е. да можеш да си повишиш зарядния ток от алтернатора. За правилната експлоатация на гелов акумулатор ти трябва по-висок зареден ток, а и съкращава драстично времето за зареждане. И естествено охладител на бустера.

              Коментар


              • #37
                От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Колко/каква е разликата при заряд?
                Говоря за саморазряд. Не се изразих правилно.
                Последно редактирано от TigerHunter; 23-01-15, 21:04.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #38
                  От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                  Не, интересува ме при заряд къде ще е грешката, т.е. какво няма да мога да дам на някой от различните акумулатори.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #39
                    От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                    Колега SIMOCOREX прочети пак темата, отсей правилните мнения и сам си направи сметка. Но с твоето минимално ползване на ток не виждам смисъл от презастраховане и преразход на бюджета. Истината е на първа страница в темата. Успех!
                    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                    Коментар


                    • #40
                      От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                      Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
                      Колега SIMOCOREX прочети пак темата, отсей правилните мнения и сам си направи сметка. Но с твоето минимално ползване на ток не виждам смисъл от презастраховане и преразход на бюджета. Истината е на първа страница в темата. Успех!
                      Истината не е крайна точка, а самото пътуване....Ще си вземе "истината" от първа страница ...след два уикенда или "истината" ще се е скапала или ще разбере, че това не е истината...и т.н Успех в избора и никога не забравяй какво е казал мечо ПУХ..."колкото повече, толкова повече"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                        Истината се открива с пари за най-доброто решение.
                        За съжаление, по другия начин е по-болезнено.
                        Аз я откривам бавно и полека по втория начин.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Истината се открива с пари за най-доброто решение..
                          Аз се убедих, че не трябва да се залага на сляпо на най-скъпото( или около него) И най-доброто решение е тоооолкова субективно...Прост пример с мен от последните дни. Правя онборд въздушна система за джипката ( компресор, бутилка...) Сравних две такива системи, едната АРБ(отпадна в миг поради липса на дебит), другата на Виеър. Разглобихме компресора и ...изненада, пластмаса яко. Купих си помпресор двубутален китаец за 150лв + 7л бутилка от продавалник за 10лв. и всички необходими джаджи(пресостат, клапан, реле....) за още около 70лв. а леле мале!

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Аз я откривам бавно и полека по втория начин.
                          Кой не е минал или не е там. За себе си открих, че ако е много бавно губя началото
                          Последно редактирано от goshko-loshko; 23-01-15, 21:51.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                            Ако става дума за това къде да се държи панела - за мен най практичното решение е ПОД покривния багажник със съответния начин за вадене, прибране и закрепване. Необходимите 5-6 см между покрива и багажника почти винаги ги има, там не заема никакво полезно място, не пречи на никакво товарене и е възможно най-защитен.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #44
                              От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                              Често се правят компромиси от непознаване на материята, а нерядко и поради липса на достатъчно " свободно време"
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dualbattery3.jpg
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5636993

                                С уговорката, че не съм електричар. И че постоянно съм на къмпинг като карам ветроходна лодка. И че при нас го няма варианта "Пешо, дай кабели или ела да бутнеш"-

                                За да стане една соларна система като хората, трябва да се набута чанта пари. Хората по-горе си го казаха, няма смисъл да повтарям.

                                Караш превозното средство рядко, предполагам имаш друга евридейка кола. На това дето ще ходиш на кумпинг с него му слагаш един ключ като тоя на снимката /няма нужда да е на толкова грозно място/, връзваш го към алтернатора, и си слагаш в багажника кутия за втория алтернатор с опънати кабели до нея. Като тръгнеш на кумпинг, вадиш си акумулатора от евридейката, вкарваш го в кутията в багажника, ключа на "1+2" и се возиш. Като пристигнеш, акумулатор само "1". Палиш на него, прехвърляш на "2" и отиваш за бира. Връщаш се, позиция "1" и пак къмпингуваш. Като се прибереш у вас, вадиш си акумулатора от багажника, слагаш го на евридейката, и си свиркаш.

                                Плюсове на системата- елементарна, ефтина, не ти стои акумулатор на видно място да привлича апашите /като на много джипки и комбита/, няма какво толкова да се троши, зимата имаш кола с 2 акумулатора /няма "не върти"/.
                                Минуси- а си забравил на позичия "1+2", а си минал на вариант "Пешо".
                                Може да се направи и автоматично, ама там става $$$$
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X