Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчева батерия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Слънчева батерия

    Не ги врьзвай на една батерия ветрогенератора и солара,едното на една,а другото на друга.И знам,че батериите са вьрзани една за друга ма просто ми повярвай за да не се скьсвам от писане.

    Повечето ветрови генератори си имат вграден контролер или поне тия 3-4 марки и модели с които ние работим.Траба,стойка за трабата,кабела му слагаш един бушон на плюса и другото е вятьр,аз не се сещам да има регулатори и какво ли не друго като електроника.Тия по саковете ги носим и ги монтираме в стойки за вьдици.

    15 ампера дава на 13-15 вьзла вятьр,да не си помисли някой,че нещо за топки си говорим.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #77
      От: Слънчева батерия

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      А как би работил тоя контролер с ветрогенератор вместо панел? А заедно с ветрогенератор и панел?
      С ветрогенератор - вероятно зле. MPPT за ветрогенератора трябва да реагира бавно, съобразено с механичната му инертност. Двете заедно няма къде да ги свържеш, трябва ти контролер с два входа. Не можеш да ги свържеш в паралел.

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Не ги врьзвай на една батерия ветрогенератора и солара,едното на една,а другото на друга.
      Има си то начини.

      Коментар


      • #78
        От: Слънчева батерия

        Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
        А относно цената-може още да падне,ама за повече бройки..... а на мен ми трябва само един..... :-)
        Ако ще заръчваш контролер, можеш да заръчаш два. За панела ще си помисля.

        Коментар


        • #79
          От: Слънчева батерия

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Ако ще заръчваш контролер, можеш да заръчаш два. За панела ще си помисля.
          Ще го поръчвам,но се чудя сега,или да изчакам да минат празниците и лудницата по пощите.
          Също го гледах и в UK,но там цената с доставката е с около 30 паунда по-висока и се чудя дали си струва да се поръча от там заради по-облекчения и бърз шипинг...
          Така,че ако искаш ще се разберем и поръчаме...
          А това са спецификациите на панелите:
          https://www.dropbox.com/s/we2etxsb2u...405663f2a5.pdf
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • #80
            От: Слънчева батерия

            Я ми дай линк на тоя колнтолер. Колко тежи?
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #81
              От: Слънчева батерия

              Виж линка от стр. 6
              от тел. съм и ми е трудно да го търся
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • #82
                От: Слънчева батерия

                Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                .....
                Второто-избрах от ebay контролер-цената и харакатеристиките ме устройват,но все пак да си кажете вашето мнение:
                http://www.ebay.com/itm/LCD-30A-MPPT...00984462978%26
                Гледам,че този модел се предлага и в България,но на доста по-висока цена-170лв.Вярно е че тук има гаранция(от Китай също има,но всички знаем какви са разправиите и колко време отнема ако трябва да изпратиш нещо до Китай и да чакаш да ти върнат ново)От друга страна си мисля,че ако го купя сега,ще го ползвам интензивно лятото,другата година по това време гаранцията вече е изтекла,а се надявам този от Китай да изкара една година
                Все пак искам да чуя и мнението на хора,които са по-напред в слънчевите системи.
                Благодаря
                За това ли става въпрос? На 14 Януари се прибира човек в София почти без багаж /тоест с 1 чанта само/. Не ми е проблем да напълня една чанта и да я засиля. Втора чанта по Луфтханза е нещо към $50.00 ама можем да си я напълним с каквото си поискаме. Като разбием тия $50.00 на 10 неща... Врътката е кой какво иска. Ти за сега кажи това ли е контролера. Ясене, искаш ли и ти такъв?
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #83
                  От: Слънчева батерия

                  Да, аз със сигурност взимам един
                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • #84
                    От: Слънчева батерия

                    Добре, чакаме Ясен да си каже иска ли един и ги взимам.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #85
                      От: Слънчева батерия

                      Ако може,и аз ще искам един контролер! Включвайте ме в сметката!

                      От незнание,и аз се изказах неподготвен,ама след като прочетох долното мнение,разбрах че ще ми върши работа и на мен!



                      Здравейте,
                      позволете ми да се намеся.

                      Контролер с MPPT е точно за този панел.
                      По-правилно решение не може да се намери.
                      Точно обратното на твърдението, че ще оползотворява по-малко енергия.

                      Контролер с МPPT може и да се използва с панели на 18V. Той ще "оползотвори" онези 3-4V които остават от 18 до 14,4V при зареждането на батерията.

                      Пример:
                      Ако имате обикновен контролер и панел 18V на 5А - масовите 100Wp.
                      Имате едни 4-5V които не използвате Х 5А - това са ви 20 - 25Wp които не използвате и не вкарвате в батерията поради принципа на работа на контролерите с ШИМ модулация (най-разпространените).
                      Какво се оказва - това са 20% от Вашия панел!
                      Ако времето е студено и слънчево (както тези дни) напрежението на панела е по-високо - 19V ....
                      Неусвоеното електричество е 25%.

                      Контролерите с MPPT работят с друг алгоритъм. Имат в себе си микропроцесор и през определено време "опипват" панела и винаги работят в ТОЧКАТА на максимална мощност (от там и името на контролерите, които използват този алгоритъм).

                      С такъв алгоритъм работят професионалните и мощни зарядни контролери, както и инверторите в фотоволтаичните централи.


                      Обобщавам:
                      Ако имате панел с по-високо напрежение от 18V и искате да го използвате за системи на 12V, тогава използвайте контролери с MPPT.
                      Стига максималното изходно напрежение на панела да е по-ниско от максималното вхосно напрежение на контролера.

                      Прилагам и малко графики като доказателство за писанията ми.







                      Последно редактирано от REGULATOR; 06-12-13, 18:21. Причина: допълнение
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • #86
                        От: Слънчева батерия

                        Пиша в тефтера "контролер за регулатор" хахаха. Трябва да мислим и за други бoклуци в чантата, иначе на баба ми ще се чуди как да обяснява за къво са и ...найсе контролера. Сетих се, за елхата! хахах
                        Последно редактирано от NIKSD; 06-12-13, 18:27.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #87
                          От: Слънчева батерия

                          Ай е аз ще намеря евтини панели :-)
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • #88
                            От: Слънчева батерия

                            Айде и за мене контролер.

                            Само панели не знам как ще носи бабата. Едрички се явяват.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Слънчева батерия

                              Купени 3 контролера $49.31 всеки.
                              Наздраве! Хлъъц!
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #90
                                От: Слънчева батерия

                                Ники,измисли как да ти върна чантата,пълна с ракия и туршия!!!
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X