Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Достатъчно ми е да гледам човека с/у мен.
    Ми, за съжаление не е. Физиката си е все тая. Това харчи ток, тока го произвежда двигателя от нафта. Икономия може да дойде единствено от повишаване на ефективността на двигателя, а 20% подобрение на двигател в нормално състояние е нонсенс по дефиниция - каквото и да вкараш в тая горивна камера, топлинните загуби (заради които ефективността му е каквато е) не можеш да подобриш значимо, не и на двигател от последните 30-40 години. Виж ако е кюмбе, дето изкарва половината гориво отзад във вид на сажди, може и да получиш някакво подобрение, ама тия 20% пак са спрямо състоянието му на кюмбе, а не спрямо нормалното му състояние.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

      Нищо конкретно не съм казал, а по общ спомен, защото конкретните бълбукатори бяха разисквани февруари 2014, "на крак", и м/у съвсем други теми.
      Понеже материята ми е интересна ще направя всичко възможно да мина покрай човека и, ако има смисъл, ще споделя.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        е интересно какъв дебит на произвеждания газ има бълбук-бълбук, за да повлияе значимо върху състава на въздуха...
        -От пробите, които правихме си спомням, че от 12в,40А (трансформатор за зареждане) консумация -произвежда колкото да захрани, криво, ляво горелка с дюза 0.8мм.. Та за дебит си трябва и Енергия.........иначе се получи точно "бълбук-бълбук .......балък"........,а пламъка е наситено червен цвят и "топи" здраво.

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          -От пробите, които правихме си спомням, че от 12в,40А (трансформатор за зареждане) консумация -произвежда колкото да захрани, криво, ляво горелка с дюза 0.8мм.. Та за дебит си трябва и Енергия.........иначе се получи точно "бълбук-бълбук .......балък"........,а пламъка е наситено червен цвят и "топи" здраво.
          Е то колко газ му трябва на един дизел да се събуди?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

            Сега ще се почне с разхода на алтернатора
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Сега ще се почне с разхода на алтернатора
              ПочнА се отдавна.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Ми, за съжаление не е. Физиката си е все тая. Това харчи ток, тока го произвежда двигателя от нафта.
              ...
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Достатъчно ми е да гледам човека с/у мен.
                И безкрайно почтен и честен човек може да изпадна в някаква степен на заблуждение. Аз, примерно, съм изпадал в заблуди и без да съм безкрайно честен или почтен.

                В тази тема имаме банда скептици, които категорично не вярват в бълбукатори. Дали могат да бъркат? Разбира се. Преди 100-на години атомната енергетика е звучала абсурдно.

                Да оставим настрана техническата страна на въпроса. Да предлагаш уред, които произвежда ток със себестойност 1 ст/квч при положение, че можеш да продадеш неограничени количества 6-7 ст. правят предложението крайно неправдоподобно.

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

                  А не.
                  Говорим че става за стар дизел. Което е емпирично установено.
                  За икономия ... То това толкова зависи от какво ли не че ... Едно и също МПС по един и същи маршрут с различни зку дава 50% разлика в разхода ))
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

                    Емпирично е установено, че едно и също МПС също може и да върви по тотално различен начин, в зависимост от ЗКУ. Също при достатъчно слабо еталонно ЗКУ може да върви и повече и с по-малък разход. Виж, ако има емпирични коректни тестове на стенд - тогава може и да може.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Е то колко газ му трябва на един дизел да се събуди?
                      Хич хабер си нямам,но щом от 1л. дизелов двигател излизат стотина коня и магарета ,значи има и други проверени начини.
                      -А за "световните конспирации".............-тази тема не е по силите ми.

                      Пс. Всички знаят ,че нещо е невъзможно,но се намира някой, които не знае и го постига!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

                        О. Изобщо не рекламирам бълбукаторите.
                        Просто когато бяха модерни, преди десетина години май стана вече, съм монтирал и имам наблюдения.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

                          Тия 100 коня обаче не излизат с монтиране на фабричен бълбукатор. А за невъзможните неща е така, но историята познава безброй измамници, които експлоатират тази теза със съвсем различна цел и резултат.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

                            Темата ми е интересна и през последните 15г. е изпила много кафета и утрепала още повече време, та ще се опитам да внеса малко емпирична яснота.
                            Лошото е, че предвид трафика ми се ще да го съчетая с няколко срещи с приятели в Симеоново, които обикновено са доста диалогични, та половин ден едва ли ще стигне.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #59
                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              От: Въпрос за генераторна система работеща с дестилирана вода.

                              Темата ми е интересна и през последните 15г. е изпила много кафета и утрепала още повече време, та ще се опитам да внеса малко емпирична яснота.
                              Лошото е, че предвид трафика ми се ще да го съчетая с няколко срещи с приятели в Симеоново, които обикновено са доста диалогични, та половин ден едва ли ще стигне.

                              Явно и една седмица не стига.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X