Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ветрови генератор за каравана.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ветрови генератор за каравана.

    Колеги,имам идея да монтирам на караваната ветрови генератор, по време на плажуването.
    Въпросът, е има ли смисъл от това начинание?Някои би ли споделил опит,ефект,производители,
    вариант Направи си сам,възможен ли е?

  • #2
    От: Ветрови генератор за каравана.

    Абонирам се за темата.

    Аз съм твърд привърженик на соларите - не бучат, не заемат много място, правят сянка, а монтажът е по-лесен и по-надежден.

    Но, възгледи всякакви.

    Коментар


    • #3
      От: Ветрови генератор за каравана.

      Имаш ли идея, колко шумно е това?
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Ветрови генератор за каравана.

        А всъщност, колко? Аз само мрънкане съм чувал.

        Коментар


        • #5
          От: Ветрови генератор за каравана.

          Опит? Пълен съм с такова, опит да искаш- и Атлантика и Пасифика съм пресичал с лодки с ветрови генератори, че и още сума и други плавания, ама не ми се изрежда. И базирано на всичкия тоя опит- виж Ясен какво ти е писал. Мога и по дълго, ама Ясен е казал достатъчно.

          Ясене, гюрултията зависи от какъв модел е джаджата. Вибрациите, и те. Аз спя ОК до дизел работещ на 2000 оборота, и има ветрови генератори дето ме будят. Шибаното свистене може да те накара да го отстреляш с бренекето...
          Това да за те остави да спиш, трябва да е изнесено на 20 метра поне, стойката да е поне 3 метра /витлото като се засили реже детски пръсти/... и става една еба.а не си е работа.

          Солари!
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Ветрови генератор за каравана.

            Ако дойдат "органите" на проверка, може да те ошляпат с тоя генератор. Между генератора и най-близкия парцел в регулация трябва да има минимум 500 метра.
            Неизпълнимо на практика условие, водещо до фактическа забрана на тия машини.
            За шума-не е много като децибели, но е на гадна честота.
            Сега има едни вертикални, там е друг филма, но изискванията са същите.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Ветрови генератор за каравана.

              Повечето стартират с амперите на около 7-8 възла вятър и наистина работят след около 15,а това значи една ветровита ваканция.Има и тихи,саморегулиране на ъгъла на перките,тихи са и работят на малко вятър ма си говорим за едни 3500 долара бройката.

              Вертикалните са си оферта - не бучи толкова,постоянен е звука,не му трябва оптимален ъгъл към вятъра,не мени много често облротите си,вибрациите са по-малко.......но са цифра.

              Направи си сам може и да стане еле ако вземеш някой стар на който генератора му работи,а ти само направиш перките,за около 2-300 кинта май може да се намери стар дарак
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Ветрови генератор за каравана.

                Освен изброените до тук минуси се сещам за още един-ако перката е голяма като нищо може да се появят природозащитници заради птиците...

                Коментар


                • #9
                  От: Ветрови генератор за каравана.

                  Е те могат да се появят винаги,принципно перките за тия са около мммммм разпери ръце- събират се вътре.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ветрови генератор за каравана.

                    А дали колегата нямаше в предвид ония малките с вертикален вал /тип турбина/ и диаметър 40-50 санта?
                    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                    freelander 1,8 2001g.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ветрови генератор за каравана.

                      Такива се продават за каравани, но не са особено популярни, един солар прави повече ток. Работят тихо, но изискват сериозен вятър и то да си на поляна. Ако си в близост до нещо което препречва пътя на вятъра, не става. Вятър от 8км/ч прави към 5 волта, за да зарежда акумулатор както правят слънчевите батерии трябва доста по-силно да вее. Но пък ако вее, хубавото на вятъра е че може да го ловиш 24 часа в денонощието.
                      https://www.marlec.co.uk/wind-power/...v=79cba1185463


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:504-Motorhome.jpg
Прегледи:1
Размер:88.7 КБ
ID:5797868 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Figure-15-turbine-tail.jpg
Прегледи:1
Размер:75.6 КБ
ID:5797870 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Figure-6-hrdi.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5797871

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:first-wind-turbine-test.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5797869


                      На практика са достатъчни колкото да си заредиш батерийката на фенерчето, но пък на същата цена може да си носиш цяла торба батерии, както и да си наемеш слуга да ти ги носи Стават като помощно устройство към слънчеви батерии, за облачни дни. Лодкарите ги ползват много, но този примерно, си е сложил три, хем в област където вятър има колкото искаш:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5797872


                      За да разчиташ само на вятъра ти трябва нещо по-голямо, като това по-долу, но трябва и да мъкнеш по-обемисти части, пък и сглобяването отнема време. А и вероятно вибрация се усеща. Според ползващия пак не е било достатъчно като пуснеш тв и джиткаш на лаптопа, та ....


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:windturbine1.jpg
Прегледи:1
Размер:36.7 КБ
ID:5797873


                      Такъв тип се продаваха по едно време, безшумни и без вибрации, но казват че били пълна нула откъм производство на полезен ток:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wind1.jpg
Прегледи:1
Размер:34.8 КБ
ID:5797874


                      Като идея за самоделки, този дизайн обра някакви награди, но още си търси производител:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:usr-2978-img-1468525696-e79b5.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5797875

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ветрови генератор за каравана.

                        Соларни панели и яка батерия за вечерта вършат отлична работа. Аз не бих се занимавал с ветрогенератори. А и идеята на къмпингуването не е да висиш 24 ч. на телевизора все пак ...
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ветрови генератор за каравана.

                          Това на караваната е около 750 долара ново без крепежа,дава при вятър около 15 ампера ток 24часа в денонощието.

                          За същите пари едно време / не им следя цените на тия / взимаш панел който ти дава по 6-7 ампера 5 часа на ден,другите 5 около 3 ампера примерно,а следващите 12-14 часа спи и сънува ветрови генератори.

                          На ветровито място няма как да биеш перката все още.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ветрови генератор за каравана.

                            За лодки и там, където наистина ти трябва да имаш ток постоянно е оправдано дори да ги дублираш, че и бензинов генератор да сложиш ако трябва. Ама за караванка на плажа или до някой гьол за какво ти е? Едно мижаво соларче стига да си заредиш телефона ако чак пък толкова не искаш да оставаш без връзка, а може и направо в запалката на колата. Малко по-сериозна инсталация ще ти зареди и лаптоп, че и телевизия можеш да позяпаш. Ама за мен къмпингуването има смисъл ако си навън, не пред монитора . Един генератор 1-2 киловата е под 500 лв. и гори 200-300 г. бензин на час. И повече да е, много по-удобно е да имаш директно 220 волта, можеш да го ползваш независимо дали духа или има слънце и можеш да ползваш почти всичко електрическо с него. ако сравниш първоначалните инвестиции за панели и перки, икономически е по изгодно ако ще го ползваш 1-2 пъти в годината за по 2 седмици
                            Последно редактирано от kuzdov; 22-09-18, 21:28.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ветрови генератор за каравана.

                              С два солара по 150 W до сега без ток не съм оставал. Ама зависи за какво ползваш. За светлина нощем на LED, за нещо лабаво да заредя през инвертора е ОК. През деня вентилатор да ти работи, лаптоп да заредиш-екстра. Кафемашината му иде зор.
                              Сега, познавам хора дето и пералня на солари си пускат, и хладилник на компресор работи нон-стоп. Зависи колко си решил да вложиш.
                              Ама ако няма слънце или вятър, палиш свещите
                              И аз съм на мнение, че ако ползваш такива инсталации за почивка, идеята е да си починеш и от тока
                              Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X