Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилна чанта-мнения и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Аз съм изключително доволен от чанта на IGLOO нещо такова >https://igloobg.com/bg/HLADILNI-CHAN...334c62c61.html
    Замразявам четири бутилки по два литра в четирите края,и между тях в кутии храна бира и тн.Дъното и е повдигнато,опира на две дъгички за по малък контакт със земята.Имам и руска с пелтие,ако не се отваря държи известно време но за охлаждане твърдо не става.И е шумна и лакома за ток.

    Коментар


    • #32
      Мойта чанта е на четири крачета, с твърдо дъно, и се смачква като е празна.

      P.S. Всъщност, оказа се, че е с две крачета и две колелца, а май има опция за дръжка/и като на куфар с колелца, което предполага възможност да се прекалява с количествата.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 21-06-21, 19:23.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        Пелтие хладиРна чанта предполага (едностепенна такава) до 12 градуса под околната температура, като на в пред във вид се има температурата на въздуха охлаждащ "топлата" страна. Оптимизирането на топлата страна върши чудеса, дифузьор, допълнителен вентилатор и пр. От друга страна без захранване се стопля бързо, радиатор отвън, радиатор отвътре и пелтието по средата. Намират се чанти с два капака, пелтие и обикновен, сменят се според зависи и комбинират предимствата на двете. Използването на бутилки със замразена вода е по-ефективно от гел, какво да се прави - термодинамика
        Най-универсално е предложението на Пенчо, абсорбционен на 12/120/220 и газ. Там пък компромисът е цена и размер...
        It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
        Mark Twain
        https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          В парите главно и в пиенето като си жаден при 0 градуса.



          При едни минуси в едно малко пространство АЗ поне съм заложил на гела, не смятам точно на теб за нужно да обяснявам защо,знаеш по-добре от мен защо е така. Моите гелове ги замразявам до около минус 8-9-10 градуса като ми трябва нещо на кокьл
          Последно редактирано от BENZBOSS; 22-06-21, 19:47.

        • Primrouse
          Primrouse коментира
          Редактиране на коментар
          👍
          В крайна сметка целта е да се охлажда лемоната, бира и пр. а не да се разнасят напред-назад шишета с вода.

          За екзотични цели има екзотични решения.

          Ползвам професионално от гелове, през сух лед и течен азот до стърлинг и тристепенни пелтие.

          А разликата между килограм лед и килограм гел, ледът държи 0 градуса 2 пъти по-дълго и става за пиене в Dead Valley😉
          Последно редактирано от Primrouse; 23-06-21, 18:14.

        • NIKSD
          NIKSD коментира
          Редактиране на коментар
          Специално за Долината на Смъртта /Dead Valley/, който се е пробвал с лед, се е прецакал зверовито. Както се вижда на снимката, огромни площи и няма дървета, няма сянка никаква. Ние ходим там за по няколко дни, въртим стотици километри с моторетките. Последния път като оставихме един шемет да ни води се озовахме на 150 километра в грешната посока /добре, че моторетката е с големия резервоар/. Вода, бира, сокове... се пият на поразия. Номера “слагаш ги студени в чантата, слагаш лед и стоят студени не работи “освен, ако чантата ти не е с размерите на пералня Перла 05.
          Като свърши студеното пиене и ръгнеш топлото, леда става на топла водица за 30 минути. А ти имаш още 2-3 дни стоене...
          В момента в, който някой спомене, че си взима хладилна чанта, дружния отговор е “не се занимавай с глупости”.

      • #34
        Нещата са малко по сложни.
        При температура на топене твърдите вещества не си променят температурата докато не се разтопят.

        пп всеки фазов преход променя вкусовите качества към по лоши.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Точно

          И така се почва - мека чантичка,после твърда кутия,после едно на колелца и на финала прас през кръста с един компресорен хладилник и газ на сладоледа в пустинята.Сметките са други,5 бири на риба с един сандвич е едно,съвсем други са на 40 градуса жега с жената и децата, там са по 3 литра на човек на ден плюс месото,бирите,ракията,сладоледа……70 литра пасват идеално

        • Primrouse
          Primrouse коментира
          Редактиране на коментар
          Освен температура, в заданието участват маса и енергия.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          3 ампера пряко сили за грубо 20 минути на час ако не тъпчеш топли бири
          Не разбрах и колко далеч е колата обикновенно ма няма значение за мен

      • #35
        Имам такъв хладилник на ток и газ тип ракла. Ако сложиш върху изпарителя форма за лед-замръзва. Така, че върши работа.
        Но това с елемента на пелтие ми е много по - интересно: От повече от 4 години в офиса ползваме такъв охладител. Противно на Вашите писания върши много добра работа. Като източиш литър вода и вече не е студена. Включва вентилатора за около 1 час. Това му е капацитета- литър вода на час. Стои в неклиматизираната част на офиса и дори и в най-големите жеги смогва да охлажда. Това при 7-8 литра консумация на вода на ден.
        Хладилните чанти вършат работа ако не се изключват. През деня в автомобила, а вечер в хотела. Не са всемогъщи, но са по-добре токолкото без тях.
        И много зависи кой какво менте е сделал.

        От 1989 г. ползвахме руско хладилниче, което го пенсионирахме, защото вентилатора разби лагерите и блокира.
        И даже миналата седмица жена ми купи ново менте, което напълнихме с напитки, за да ходим на бъги. Дори в заключен горещ автомобил има добър ефект.
        Последно редактирано от s_s1; 23-06-21, 22:22. Причина: Не 1, а 4 години.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • icerunner
          icerunner коментира
          Редактиране на коментар
          Пелтието работи, но има специфики, за които трябва да се мисли. По принцип единичен елемент охлажда (самия елемент) едни примерно 18 градуса под околната температура. Това разбира се при никакви обстоятелства не може да доведе до охлаждане на продуктите със същата разлика, щото чантата се охлажда от една плочка, а се топли по цялата си повърхност... но добре изолирана кутия сигурно може да свали едни 12-15 градуса... което хич не е малко. Водата в офиса с температура 10-12 вместо 24 градуса ще е студена по всички критерии...
          С пътуването обаче не е точно така - примерно, ако още има близки до 0 продукти, а чантата е в напечена от слънцето кола, пелтието само пречи. Аз затова, тази чанта в жегите я държа завита и изключена, а нощно време я включвам да работи, Тогава, когато е 15-20 навън си охлажда ефективно вътре и държи и за следващия ден..Тъпото е че така работи само на акумулатор, нито се кара цяла нощ, нито слънчев панел работи... но няма пълно щастие. Ако леда е свършил и не нося фризер (който е голям) пак има студена бира .

        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Вчера в офиса в коридора там където е охладителя беше 27 С. А тази сутрин ме заболяха зъбите от студената вода. Свалил е поне 25 С.
          Първата и втората чаша вода са много студени. После включва вентилатора и топли коридора.
          Знам, че е с отвратително малко КПД, но върши работа и сваля поне 25 С.

      • #36
        Това с хладилниците, пък били те и компресорни е пораженчески подход. Аз проучвам въпроса за захранване на малък ледогенератор, но лочи доста ампери.
        Истинските, корави пичове качват на борда чушкопек от големите за 3 чушки, а ние не можем да си удържим бирите студени. Бавно пием!
        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
        No wahalla.

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Харчи 4 ампера моя,и двете камери стават на фризер,с малко зор подържам и гела за хладилна чанта

      • #37
        Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
        Бавно пием!
        Бате не е така. Е току що си взех студена бира от магазина. Не ледена офицерска, просто студена.
        Курдисах се пред блока докато си играят децата. Ми на финала вече беше топла. А е само 30*С
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Ми тъй де-бавно пиеш.
          Аз пих две бири в барчето на един приятел преди да се прибера, и двете си бяха приятно студени до края. Сещаш се защо мисля

      • #38
        Умно момче си, а си допуснал черна дупка в познанията си по физика. Настина ли не си чел моят фундаментален "Закон на Бирнули"?:
        Нарастването на температурата на флуида предизвиква правопропорционално увеличение на скоростта на изтичане на потока през гърлото на бутилката.
        Просто е.
        Няколко закона във физиката обясняват, как действа позната ни Вселена. Четете трудовете на Newton, Tramp, Einstein и няма да пиете топла бира!
        Прибирай децата, отвори бутилка бира и започни ново лабораторно упражнение. Систематизирай измерванията и резултатите в подходяща академична форма.
        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
        No wahalla.

        Коментар


        • #39
          След като се оказа че чанта с пелтие е малка и не охлажда и не ми върши работа , запретнах ръкави , купих 3 листа фибран 5см и лепило за фибран общо за 27лв.Отне ми 2 часа. Поставям вътре 6 бутилки 1,5л със замръзнала вода . Държи температура 3 дни. На 6г е и има още хляб в него !
          Прикачени файлове

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Супер. И моята беше подобна, че и цвета същия...

        • #40
          Бързото пиене на студена бира води до пресичане, стомашни болки и дрисък. )))
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Alexr
            Alexr коментира
            Редактиране на коментар
            Бързото пиене на студена вода или произволна друга течност, може да доведе до смърт включително. Зависи колко е загрял пиещия. Не е като да няма такива случаи. Разказвал съм ви в една друга тема за мое преживяване, когато добре загрял се напих с ледено студена вода и така ме преряза, че започнах да виждам черно-бяло.

          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Е, па нека Кольо да каже кво е видял след две бързи студени бири.

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Като лапе си докарах много яка гнойна ангина след пиене на вода от селската чешма веднага след каране на колело в бесен ритъм(състезавахме се с приятели), водата е с температура някъде 8-9 градуса.
            Ама то-вода.
            С бира нямам никакви лоши преживявания или спомени, само единствено кеф. Кеф, кеф, кеф...

        • #41
          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Бързото пиене на студена бира води до пресичане, стомашни болки и дрисък. )))
          Подсети ме какво щях да пиша в тази тема...
          Внимавайте със замразента бира. Първо се размразява алкохола и бързо се напиваш, а това което остава замръзнало като се разстопи е гадна боза.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Елементарно - няма да пиеш остатъка.

            Впрочем това което остава течно когато замръзне водата вече не е бира.

            На 1-2 стъпки може да мине в категорията "уиски".

        • #42
          Баси, не сте чели Пратчет как се прави най смъртоносното питие? Абсурд?!???

          Иначе замразяването е вид дестилация, това мисля е ясно на всички.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Чак толкова стар не си )))

          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Метода на студената дестилация е много по стар от Пратчет, та дори и от Ясен.

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Аз съм си колкото стар толкова, жалко че Пратчет си замина млад.

        • #43
          Коле, аз викам да обявяваш мъже, които оставят бирата им да се стопли за педали и да разтуряме седянката
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Дреме то кой какво мисли,21 век,ако трябва да живея за другите то наистина трябваше да съм обърнал резбата

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Глейте ся...
            Всеки е свободен да прави каквото си поиска. Ако му е кеф-може да кипне бирата преди да я пие, може и със зеле да си мези, това си е чисто негова работа.
            Аз не мога да схвана кое му е хубавото на топлата бира, ама това аз. Вие си решавате за вас.

            П.П. Футбол и аз не гледам, даже вече съм развил и някаква степен на непоносимост и раздразнение.

            Ама студената биричка си е друго нещо.
            За сведение-напоследък и бира почти не пия, карам главно на нОтарИални сокове и Фанта. Обаче от време на време(когато ми е на кеф) си пийвам и студена биричка.

          • patkan
            patkan коментира
            Редактиране на коментар
            футбол и аз не гледам , но лятото си пийвам студена бира ( след 1-2 ракийки). Зимата е за червено винско и печено свинско !

        • #44
          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Баси, не сте чели Пратчет как се прави най смъртоносното питие? Абсурд?!???

          Иначе замразяването е вид дестилация, това мисля е ясно на всички.
          Аз след Черният корсар минах директно на Чандлър.
          Това беше преди 40г, та към Тери неам никъв интерес.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #45
            Вие чурки си правите, ама работата със студените напитки понякога е на оцеляване. Возим се с щерката в пустинята /на 10 години е хлапето/, аз на моторетка дето ми е прекалено мощна и седалката не става за втори човек, тя на нейната 90 кубикова Ямаха. И “тате, може ли до ония баир”? Може. А “тате, може ли до...” Може.... По едно време колец с лампичка, и едно като малък трафопост до колеца. Пише нещо, и един голям червен бутон. “Тате, какво е това.” Ами върви чети бе, за какво ходиш на училище! Бръмчи до колеца, чете, връща се... Очите и 3 цола. “Ама тате, там пише, че от тук пеша не може да се стигне до безопастно място, няма как да носиш достатъчно вода за да оцелееш..., да си натиснел копчето...”
            Споко бе, ние сме на мотори, не сме пеша! Ок, дай да пия вода. На. Пие като смок, а аз си мисля, а се прее.е мотора, а е станало интересно.
            Изпихме си водата още на 30 километра преди бивака. Като стигнахме, ми идеше да вляза целия в хладилника с главата напред...
            Имаме няколко приятелчета, и те си мислят че някаква чанта върши работа. Върши, за басейна за 3 часа. Голям е майтам като на 3ти ден продължиш да вадиш изпотена бира от хладилника!
            /ааа, вече си нося всякакво шашкании с мене, сателитни дивотии, радиостанции, още вода, по голям резервоар на мотора... и пак последния път в Долината на смъртта трябваше да оставим една моторетка на 130 километра от бивака. И като се прибрахме, и като отворих хладилника с бирите и Ееееее!!!/
            Студената бира спасява животи! Няма майтап!
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X