Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

    Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
    Само да спомена ,че в САЩ по мощните електроуреди са си на 220в. като г.печка ,климатици,перални,сушилни,боилери.
    ТЦ,че не мога да цькам.Една не сьм видял.По лодките климатиците може да са на 220 волта ма вьртим генератор с ел.кутии,220 волта ще се чудиш какво да ги правиш тук.

    А е така спира тока тук щото келеш е обьркал шалтерчето и фрьц,половин Калифорния,Баха и Аризона на свещи.Проблема на вас ви е никакьв,тук са сьс смькнати гащо 90% от хората.

    http://www.cnn.com/2011/US/09/08/cal...ges/index.html


    "Think of the system as linked by springs, when one part goes out the rest are affected,"

    http://motleynews.net/2011/09/09/mas...in-california/

    Не можете да си го представите даже - 5 лева няма в джоба си,вода няма,бензин има 10 килца,телефона и няма батерия,барбекю няма,а и да има газ няма,една консерва няма и реве с дете на рьце.И такива бяха всеки втори,тия дето не ревяха гледаха като прецицали.Само сьседа се качи и отиде да си вземе пушкалата,тогава разбрах,че бил ттреньор на делфини / или инструктор на Тюлени в Коронадо /.Ние просто извадихме нашите си чантички и им спретнахме купон на двора,а Делфина на много му се зарадвах.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

      От: ДКЕВР: Поевтиняване на тока ще оскъпи парното
      От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас
      Нещо стана с тока..., аз в коя тема пиша ?
      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
      В. Иванов

      Коментар


      • #63
        От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

        [QUOTE=Жоро Байкушев;2216082]Нещо стана с тока..., аз в коя тема пиша ?[/QUOTE
        У левата.

        Коментар


        • #64
          От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

          Разбрах те. То десно нЕма май.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #65
            От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            ТЦ,че не мога да цькам.Една не сьм видял.По лодките климатиците може да са на 220 волта ма вьртим генератор с ел.кутии,220 волта ще се чудиш какво да ги правиш тук.

            А е така спира тока тук щото келеш е обьркал шалтерчето и фрьц,половин Калифорния,Баха и Аризона на свещи.Проблема на вас ви е никакьв,тук са сьс смькнати гащо 90% от хората.

            http://www.cnn.com/2011/US/09/08/cal...ges/index.html


            "Think of the system as linked by springs, when one part goes out the rest are affected,"

            http://motleynews.net/2011/09/09/mas...in-california/

            Не можете да си го представите даже - 5 лева няма в джоба си,вода няма,бензин има 10 килца,телефона и няма батерия,барбекю няма,а и да има газ няма,една консерва няма и реве с дете на рьце.И такива бяха всеки втори,тия дето нревяха гледаха като прецицали.Само сьседа се качи и отиде да си вземе пушкалата,тогава разбрах,че бил ттреньор на делфини / или инструктор на Тюлени в Коронадо /.Ние просто извадихме нашите си чантички и им спретнахме купон на двора,а Делфина на много му се зарадвах.
            Не съм писал за лодки колега и не знам за тях,работил съм 6 години за www.onlyelectric.com в Флорида така че ми позволи да знам кое е на 220v и кое е на 120v.
            В всяко едно табло,в всяка една къща в САЩ имаш и 120 и 240v от таблото преценяваш каде колко волта да пуснеш.
            Последно редактирано от Иво Томов; 14-06-13, 21:36.
            Honda CRF 250 X
            Touareg 3.0 TDI

            Коментар


            • #66
              От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

              Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
              Не съм писал за лодки колега и не знам за тях,работил съм 6 години за www.onlyelectric.com в Флорида така че ми позволи да знам кое е на 220v и кое е на 120v.
              В всяко едно табло,в всяка една къща в САЩ имаш и 120 и 240v от таблото преценяваш каде колко волта да пуснеш.
              Това е голяма изненада за мен. Аз съм живял в САЩ сравнително кратко време, но 220В не съм видял никъде. Тия onlyelectric, с тоя сайт за $2 са нелеп аргумент. Дай нещо по-съществено.
              Последно редактирано от bokomo; 14-06-13, 21:48.

              Коментар


              • #67
                От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Това е голяма изненада за мен. Аз съм живял в САЩ сравнително кратко време, но 220В не съм видял никъде. Тия onlyelectric с тоя сайт за $2 са нелеп аргумент. Дай нещо по-съществено.
                http://ask-the-electrician.com Ето,ако имаш време чети.
                A Complete Guide to Home Electrical Wiring
                Perfect for Homeowners, Students and Electricians
                Includes:
                Home Electrical Wiring - Room by Room
                120 Volt Circuits
                240 Volt Circuits
                Multi-Wired Circuits
                Wiring Methods for Installing Home Electrical Circuit Wiring
                Electrical Codes for Home Electrical Wiring
                ....and much more.
                И това недоверие е малко обидно. Сайта не им е нужен имат толкова работа че едвам си зимах един почивен ден седмично.
                Това че някои не знае нещо,не значи че го няма.
                Последно редактирано от Иво Томов; 14-06-13, 22:01.
                Honda CRF 250 X
                Touareg 3.0 TDI

                Коментар


                • #68
                  От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                  А от кьде си купуваш каквото и да е на 220 волта и кьде го включваш в коя да е кьща?По жицата какво вьрви?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #69
                    От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                    Пуснах линк по горе колега,четене му е маиката.
                    Дълго е за писане,ще ставам рано .Поздрави.
                    Honda CRF 250 X
                    Touareg 3.0 TDI

                    Коментар


                    • #70
                      От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                      Не спорете, колегата е прав. Ей сега си погледнах бушонното табло. Има 2 сдвоени бушона на, които пише 240V - за печката и бойлера. Врътката е, че и печката и бойлера са на gas. Явно си е стандартно табло.

                      Я кажете нещо друго- зашо тук никога, за повече от 13 години, не съм видял нагоряло по контакта? В България редовно някой контакт е почернял, че и стопени съм виждал... Абе знаете за какво говоря.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #71
                        От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                        Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
                        В всяко едно табло,в всяка една къща в САЩ имаш и 120 и 240v от таблото преценяваш каде колко волта да пуснеш.
                        Еми това е фазовата разлика между два проводника с 120В към нулата. Известно е това гениално решение, само че, къде отива разликата като се натоварят различно фазите и нямаме работна нула ? Щото това решение се използва (?) главно за захранване на мощни домашни консуматори ( така е по NFPA 70/2012 , а не за контактите по спомен !) Аз знам къде отива - задействат се товарните прекъсвачи в подстанцията !. И то доста често.
                        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                        В. Иванов

                        Коментар


                        • #72
                          От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение

                          Я кажете нещо друго- зашо тук никога, за повече от 13 години, не съм видял нагоряло по контакта? В България редовно някой контакт е почернял, че и стопени съм виждал... Абе знаете за какво говоря.
                          Не съвсем, ама има да учи колегата.

                          Плоските щифтове имат по голяма площ за контакт, по лесно се осъществява и притискането на плоскост към плоскост, докато кръг в кръг плюс куп некачествени производители = лош контакт, загряване, дефект.
                          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                          В. Иванов

                          Коментар


                          • #73
                            От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                            Всички по-яки климатици в САЩ са 220V, и във всеки читав апартамент има поне по един контакт на 220V. Най-често - до гнездото за климатика в най-голямата стая, а в къщите предполагам по сервизните помещения.

                            Щепсела е точно толкова различен че да не влезе в нормален 110V.

                            А оборудване на 220V се купува навсякъде. Пробвай да намериш климатик над 18000 btu на 110 волта, ще се озориш.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #74
                              От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                              Да де, на 120 В линейни, между две фази е точно 220 В. Само че не ползват три фази, нула -а две фази,земя.

                              Любопитно е как балансират товара на трите фази ? И по скоро, какво става ако се разбалансира. Писал съм по горе за това.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • #75
                                От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                                То и моя бойлер е на 380В, ама мрежата се води 220.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X