Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли репелент, който да действа против Странджански буболечки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли репелент, който да действа против Странджански буболечки

    През летните месеци и до към края на Септември разходките в Странджа през деня се превръщат в един малък ад (особено в по-гористите части) - един специфичен комплект летящи гадинки само да надушат телесна топлина и веднага се лепват за приносителя под формата на облак. Някой успявал ли е да ги пребори с действащ репелент? До сега съм тествал няколко вида, включително и такива с deet. Работят против ухапване от комари, но не и против странджанските мутанти. Единственото, което ме спасява за момента е една мрежичка, която покрива главата, но не и тялото (и е доста неудобна ако караш байк), а изродите хапят през почти всякаква материя.

    Приятели, които карат МТБ ми споделиха, че са решили частично проблема с капки "Айкън" по дрехите, но като му прегледах инструкциите и състава силно се колебая дали е безопасно за мен самия .

    Някакви идеи?
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

  • #2
    Ако става дума за многобройните хапещи мухи с пъстри крила - не. Пробвал съм всичко от пазара. Но ако си само на слънчево място - там не нападат.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Ако става дума за многобройните хапещи мухи с пъстри крила - не. Пробвал съм всичко от пазара. Но ако си само на слънчево място - там не нападат.
      Точно за тях става въпрос. На слънчево и открито място няма проблем, но ми се налага да ходя из горски пътища, пеша или с байк и си е живо мъчение.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • trapper
        trapper коментира
        Редактиране на коментар
        появяват се в края на юли и изчезват в началото на септември

      • prascho
        prascho коментира
        Редактиране на коментар
        Силно се надявам да изчезнат в началото на септември. Миналата година ги имаше почти до края, но си беше доста по-топъл от обичайното. Препоръчаха ми Икаридин, като по-ефективен от Deet специално за хапещи мухи. До 2-3 дни ще пристигне и ще го тествам.

    • #4
      Консултирай се с колегата muvo, преди време ми продаде един репелент, беше в три различни варианта - явно или три различни активни вещества или едно и също но в различни концентрации. Взех най лекия вариант за детето, и най силния (вариант ужким за тропически джунгли) за мен - определено вършеше много добра работа. Още повече и той кара байк, и със сигурност ще има и някакъв личен опит.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #5
        За тази тема става въпрос,предполагам...
        https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B5%D0%BD%D1%82

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X