Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Личен опит след заразяване (ако може само в първо лице - ЛИЧЕН опит)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Около няколко дни беше най-силната проява. Не е потвърдено, че е корона тогава никой не говореше за това, но според него е. Не си спомням за друг път да ми е казвал, че е пил антибиотици.

    Коментар


    • #17
      Не съм го преболедувал, но наскоро попаднах на една тема в reddit, където хора, които са преболедували COVID-19 споделят как се е развило при тях. Ето един пост, който цитирам с превод:
      Аз (здрава жена на 34 г.) хванах вируса преди 3 седмици. Ако трябва да съм честна, беше ад.Температура 39.5 - 40 градуса в продължение на 6 дена, ужасна кашлица, имах затруднения да дишам (но слава богу не развих пневмония)., получих и инфекция на ухото и през втората седмица стомашно разстройство и наистина си мислех, че ще умра, защото цялото ми тяло беше толкова изтощено. Заради постоянното повръщане, невъзможността да се храня и тежкото състояние предната седмица, припаднах и имах такава треска, че буквално не можеше да държа нищо заради треперенето на ръцете ми. Наложи се една нощ да лежа в спешното и след като се прибрах, най-накрая започнах да се чувствам добре. Лекарите не бяха сигурно дали повръщането е заради вируса или нещо друго
      Като цяло много от коментарите на хора, които са го преболедували са от този тип. Изглежда се прекарва доста сериозно и въпреки добрите шансове за оцеляване (особено при млади и здрави хора), определено не е шега работа. Чета доста мнения, че можело да се преболедува без почти никакви симптоми. Според мен такъв тип леко преболедуване е някакъв краен случай, който е сравнително рядък - може би както има фатален изход в един 4-5%, така и съвсем малък процент от хора го преболедуват леко, почти без симптоми, докато за масата хора най-вероятно е доста сериозно.

      Коментар


      • gy6ter
        gy6ter коментира
        Редактиране на коментар
        Аз ,на дърти години караш шарка -една седмица ни жив ,ни умрял .Лекарства няма .

      • Stbd
        Stbd коментира
        Редактиране на коментар
        Aз бях с ужасна температура за 4 - 5 часа в средата на декември. Така си боледувам, малко и бързо. Може и аз да съм пипнал невярната болест
        Добавено - не е царски вирус. Проявявал се бавно и отминавал бавно, и има кашлица.
        Последно редактирано от Stbd; 22-03-20, 02:36.

    • #18
      Не е

      Точно обратното
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #19
        Това казват е описанието на симптомите от преживял я лекар https://www.dailymail.co.uk/health/a...ronavirus.html
        Първи симптом суха кашлица, после "сухота в гърлото" до степен да боли, температура и треска

        98% се разболяват до 12-я ден
        1% от заразените и след 14-я ден (тоя 1% е големия проблем налагащ удължение на карантините и повторните тестове )
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Тя все пак е на 60, а поне зависимостта от възрастта е безспорна.

        • DBRS
          DBRS коментира
          Редактиране на коментар
          В Токуда човека с ковид и двойната пневмония е 30год.

        • Александър_
          Александър_ коментира
          Редактиране на коментар
          Като цяло, колкото повече се претоварва здравната система, толкова повече пада качеството на лечението, което човек получава и съответно се влошават резултатите. Четох, че в Италия вече заплашително нараствал броят на млади и иначе здрави хора в много тежко състояние. Гледайки снимките на полевата болница в Арена Армеец аз се замислих, какви ли са шансовете ти, ако не дай си боже го докараш до там, предид, че се виждат едни голи легла без някаква кой знае каква апаратура и екипировка, наблъскани на през метър-два едно от друго.

      • #20
        Вчера имаше "новина" в петел.бг за българка, която е преболедувала. Нейният опит е пет дена треска и липса на апетит. Не е ползвала предписаните лекарства от лекарите (в Италия). Ски учител. Който е ползвал лекарствата - неизвестно какви - се чувствал много по-зле. Може би са били силни антибиотици и са доизтощили така или иначе отслабения организъм на хората.
        При различните типове хора, като поведение, жизненост, физическо натоварване, е различно!

        Коментар


        • #21
          https://m.youtube.com/watch?v=8NS17jRdGfg#

          От първо лице!
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • Stbd
            Stbd коментира
            Редактиране на коментар
            От член на семейството е, полезна информация.
            Нещо, което се очертава - всяко пътуване под напрежение, липса на сън, хранене или други притеснения могат да причинят разболяване.
            Не изгледах цялото видео, повечето е разказ за възможно най-грешна реакция в дадената ситуация. Как застрашения и заразен, но не-болен човек е подложен на стрес, неправилно или дори злонамерено отношение и т.н.

        • #22
          Не е от първо лице информацията ,от второ иде ,но има много истина ,за хора които са способни и искат да я чуят.
          Благодаря на воеения ,на Щерев ТВ и на Дидо за споделянето!
          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

          Коментар


          • Даниел Чобанов
            Даниел Чобанов коментира
            Редактиране на коментар
            За в момента си е пръв и за това така го представих.
            Благодаря за благодарностите!

          • Stbd
            Stbd коментира
            Редактиране на коментар
            Член на семейството, пряк участник - брои се за достоверна. Е, минала през ютюб, интернет и журналисти - но по-добро няма засега.

        • #23
          Уж разказ на преболедувала. За съжаление пак е от пресата:
          "Моят организъм вече има изработени антитела", разказва в телевизионния репортаж пациентката, която все още е в болница.

          Лекарката поискала теста заради пътуването в чужбина и появилото се неразположение.

          Симптомите били вдигане на кръвно, което не е характерно за нея и промени в сърдечния ритъм. Оказало се, че причина за нарушения сърдечен ритъм е повишеното кръвно налягане, а не токсичен ефект от вируса.

          "Следващото нещо един обрив, който обхвана устната ми кухина, след това болки в червата, подобни усещания не съм имала..., минах много етапи с физическо напрежение", разказва жената. Тя не е развила пневмония.
          Хората от началото на темата, които пазим да не се разболеят, взеха да се разболяват от други неща заради криенето. Имам такива подозрения. Мъжът видимо се разплу. Жената няма никаква физическа активност от прекален според мен страх. Въобще неизненадващо и никак не е добре.

          Коментар


          • #24
            Хкххм, .. извинете, някой болен?
            В едни вчерашни новини пише, че един от 200-та случаи на изолирани взел че умрял. Секунда пауза. От корона вирус, смутолевено набързо. Пак пауза. И т.н., речта продължава с размера на и основанията за необходима помощ (разбирай пари).
            Та, някой болен, моля? Първи признаци, боледуване първи пет дни, втора фаза след петте дни - ако има, възраст/състояние?

            Коментар


            • #25
              Току-що един ми разказа, че някъде февруари месец се бил заразил. Отрицателния втори тест излязъл късно, доста време отнело да се справи. И акцента, цитирам дословно - "никога не съм боледувал, а сега щях да умра." Може да се тълкува различно.
              И още нещо - една днес ми каза, че желае по-скоро да се разболее, че след това нямало да има места в болниците.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • Самодържец
                Самодържец коментира
                Редактиране на коментар
                Гугли Петър москов

              • sabin
                sabin коментира
                Редактиране на коментар
                Моя мотив да го изкарам по-бързо е да мога спокойно да си работя с клиенти след това. Сега все имам съмнения дали не съм болен. Всичко добре ама кой ти гарантира, че няма да те повтори? Повечето грипове повтарят и потретват, нищо ново. Най-вероятно и с този ще е така.

              • Самодържец
                Самодържец коментира
                Редактиране на коментар
                Има мнения на Мангъров и Кантарджиев, че коронавирусите не повтарят. Но има и много мнения, че не се знае все още, така или иначе е нова болест.

            • #26
              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Току-що един ми разказа, че някъде февруари месец се бил заразил. Отрицателния втори тест излязъл късно, доста време отнело да се справи. И акцента, цитирам дословно - "никога не съм боледувал, а сега щях да умра." Може да се тълкува различно.
              И още нещо - една днес ми каза, че желае по-скоро да се разболее, че след това нямало да има места в болниците.
              Във ВМА е лекуван, доволен е. Аз също съм споменавал - миналата година по това време бях там в клиниката по инфекциозни болести, в много тежко състояние, само добри думи мога да кажа и благодарност.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #27
                Интересно е какъв тип хора се разболяват, а не дали да доволни от условия за престой в болница. Дали са се пазили, как са се заразили, физическо състояние, затлъстяване, условия на живот (офис среда или на открито).

                Коментар


                • Самодържец
                  Самодържец коментира
                  Редактиране на коментар
                  Този когото споменах се е заразил в чужбина, адвокат е.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X