Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Личен опит след заразяване (ако може само в първо лице - ЛИЧЕН опит)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Личен опит след заразяване (ако може само в първо лице - ЛИЧЕН опит)

    Здравейте!
    Изведнъж ми се струпаха 4 човека, които не могат вече да пътуват по пътя си, всичките на 70 години, един с проблеми с белия дроб.
    Моля за ЛИЧНИ впечатления от
    - вирусоносители;
    - болни;
    - членове на семейство с болен (вирусоносител не се брои за болен).

    Предварително благодаря за споделеното.
    Ако някой не желае да разкрие, че е болен, не знам как да пише... може би през друг регистриран във форума.

    Питането е сериозно. Предвид, че четвъртия член нагрупата не мисли, че ще се се прибере някога. Може да е параноя, може да е основателно. Настроението на всички засега е отлично, опитват се.
    Мерките са ясни, темата е за зоната след момента Х.
    Ограниченията за пътуване, начините да се избегнат и т.н. са друг въпрос. Няма начин, на това място.

  • #2
    Двама от човеците останаха между границите. Доста смешно, за мен, но те го приемат по-сериозно. Останаха другите, които се забавляват като за последно. Точно заради тях е темата. Може и на лично да се споделя опит, благодаря предварително!

    Коментар


    • #3
      Шанса да намериш болен е никакъв,шанса да си признае някой та да го гледат като чумав е под нулата,НО късмет ти желая.

      Жената се сополиви нещо и кашля,аз я бьзикам,че е Коронясана вече,но тя не ми вярва,сина преди нея мина някакъв вирус ма не съм го кръщавал,може и Короната да е било.

      Ако това ти върши работа
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        Не върши. Седят си хората и гледат притеснено. Добре, че са само двама. Тази тема е тяхна, така да се каже.
        А иначе, този въпрос с вирусите... знаете си. Някой по-възрастен ще трябва да припомни вицовете от едно време, безопасни, но ясни. Сори, не издържах и сам си мърся темата. То е ясно, че болни няма и няма да има.

        Коментар


        • #5
          Нямам нищо общо с доктор, камо ли вирусолог. Но направих таблица с всички, които са вдигнали над 38 температура покрай мен от Декември 2019-та насам. Всички са. Всички са добре, нямат "симптоми". Пазете се...

          Изключително много ме дразни, когато някой навлезе в личното ми пространство, дори роднина. Не обичам щипане по бузки, целуване, прегръдки... Т'ва не означава, че не уважавам дори непознати членове не форума. В магазините на наш'те до ден днешен има карти и хората влизат и ги взимат. Не в това е проблемът. Проблемът е, че исках да направя кампания отдръпни се при слизане от градския транспорт, защото иначе ще се препълни (преди да има дори грип последната зима).

          Проблемът е в народо психологията и за щастие, здравната ни системата, колкото и добри специалисти да има, според мен е изключително слаба. Което прави хората прекалено здрави, в този случай за щастие.

          Тъй като в момента има и известна цензура, ще опиша детайлно случаи, но след като премине психологическото натоварване на всички участници .

          п.с. най-сетне, хората спряха да ме "подпират" в магазина... (при все, че съм 85 кг., преди бях 105 кг, разлика нямаше...)
          п.с2(по-важен): пазете възрастните... при тях... за съжаление рано или късно изхода ще е един и същ, въпросът е кой ще се чувства колко виновен. Подарете им обаждане - безопасно е ;-)
          ;-)
          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

          Коментар


          • #6
            То при.всички ни изхода е един.Но си прав..Нещото май е тука от доста отдавна.Сещам се и за мистериозния случай на починалия антличанин от остър респираторен синдром след прибирането си от Златните в.Англия.в късното лято или есента беше,не помня точно.Аз изкарах някаква гад октомври ,ноември със зверска кашлица,суха на финала с отделяне и облекчение.Казвах на жена ми че.ако я при някои с по слаби.дробове ,сигурно ще спука капиляри.Ходех редовно на плуване по е часа и въпреки това едвам я изчистих .Всичко това след леки симптоми на истинка без.температура,остана гнусната кащлица.почти месец след това .С плуването и други тренировки, продухах катализатора.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              Ще умреш......
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                Всички ще умреме.Тая кльощавата с косата съм и правил.много предложения ,ма. не ме ще още.Жена ми след всеко разминаване вика прави си курбан,та аз требва само курбани да права.поне 6-7 пъти в годината.Викам й ти ше черпиш някой ден и да пуснеш яко метал на бандата.Много приключения ,много нещо и с годините е по -интересно.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е подробности сега,важното е,че ти ще умреш.Подробности са и,факта че до момента умрелите от короната нямат и 5% от средно на година умиращи от грип.

                  ПОДРОБНОСТИ НЯКАКВИ

              • #9
                И аз прекарах октомври някакъв грип - всички удрят белите дробове, най-лесно им е. Почти месец - вдига се температура за ден, после спада, след седмица пак. Освен обичайните зеленчуци, повече чай с коркума, джинджифил, канела и лимон. То си го пием винаги зимата, супер е! Като ми писна на третото вдигане на температурата, пих китайските черни мравки, за два-три дена всичко отшумя.

                Ето така изглежда черната мравка, продава се в аптека "Вербена" а и сигурно на други места - вносителя е фирма Кожухаров.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gen-shen-ampuli.jpg
Прегледи:251
Размер:16.2 КБ
ID:6581719
                Последно редактирано от Веско; 02-04-20, 11:09.
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тази черна мравка пишат, че е нещо от рода на виаграта за повишаване на сексуалната потентност.
                  Вие какво точно сте пили?

                • Веско
                  Веско коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ето така изглежда, продава се в аптека "Вербена" а и на други места - вносителя е фирма Кожухаров.

                  Май всички имуностимулатори са афродизиаци в някаква степен - няма лошо!

              • #10
                И ти ще умреш,от Китайските ще да е........а без майтап сина още кашля,майка му и тя,месец вече,натискам жената да ходи да се вземе сертификат за коронясана,ще е кралицата в квартала ма нещо не ме взима на сериозно.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #11
                  В момента доста народ е така, аз в това число. Нещо леко изкарах преди Нова година и от тогава- периодично някаква кашлица.
                  А при мен чужденци-бол. От всички континенти, включително и от ония държави, където бутат в каймата маймунско и питонско. Единственото, което правя, са инхалации с физиологичен разтвор. Има ефект. Като се оправи времето-хващам гората. Само това ме оправя. В София да лекуваш кашлица е загубена кауза. Тука и здрав да си, пак ще кашляш.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #12
                    Маймунско и питонско звучи постно на фона на вътрешности от прасе...
                    В България вече има повече жертви на Вируса, умрели от страх, отколкото умрели от кашлица. А сега като се заседят вкъщи и след време излязат да ги ДУХНЕ ВЯТЪРА и да видиш ти чудо, грип, вируси, смрад..
                    Все още няма инфо от първо лице. Само медицинските сестри минаха под нечие командване и не говорят с простосмъртни и парите в банките в брой свършиха отдавна. Или просто банките свършиха.

                    Коментар


                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Всъщност вътрешностите на прасето се ядат почти всички, с изключение на жлъчката.
                      Белия дроб, далака, дебелите черва-на бахур. Черния дроб и бъбреците да не ги споменавам, сърцето може в бахура, можи на пастърма, може и в каймата, какво остана друго?..
                      Стомаха и тънките черва май. Стомаха е за бахур, или нещо подомно нему, а тънките черва са за надениците. По принцип се белят, но има случаи в които не се бели лесно, и като ми писне да чопля наденицата-режа заедно с червото. Та те се ядат...

                    • Stbd
                      Stbd коментира
                      Редактиране на коментар
                      Кольо, как ще белиш наденицата! Похабява се деликатната кожица
                      Яденето на котки с нищо не се отличава от яденето на прасе. Това е.

                  • #13
                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    И ти ще умреш,от Китайските ще да е........а без майтап сина още кашля,майка му и тя,месец вече,натискам жената да ходи да се вземе сертификат за коронясана,ще е кралицата в квартала ма нещо не ме взима на сериозно.
                    Тц нема да умрем от това,от друго ше е .....Това НЕ ,не е за мене,па и китайско ,мразя китайско!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #14
                      Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                      и парите в банките в брой свършиха отдавна. Или просто банките свършиха.
                      Това къде се случва?

                      Коментар


                      • BENZBOSS
                        BENZBOSS коментира
                        Редактиране на коментар
                        При нас,заявка да съм им дал за 5 дни,нямали толкова,баси банките

                      • Stbd
                        Stbd коментира
                        Редактиране на коментар
                        По места с паника. Може да не е (да не беше) основателна, но вече.. хм. Следя отблизо и нужните мерки са взети.

                    • #15
                      Баща ми изкара (според него - лекар на 60 г в Н.Искър ) корона вирус миналата година. Беше изключително зле, задух, температура и т.н. При положение, че никога не е палил цигара и активно спортува и като цяло е в отлично здраве (яде веднъж дневно). Има значение според мен и това, че изобщо не се лекуваше освен най-накрая.

                      Коментар


                      • Stbd
                        Stbd коментира
                        Редактиране на коментар
                        Благодаря! И аз имах температура за около 4-5 часа след пътуване в самолет, а много рядко се случва да съм болен.
                        Колко продължителна беше най-силната проява на болестта? Вероятно не е потвърдено кой е бил вируса.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X