Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спасителна акция под Връх Богдан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спасителна акция под Връх Богдан

    Тази събота и неделя благодарение на колегата Антон Пенчев се проявихме малко като МСС.Та за какво говоря още през седмицата колегата ми каза Дяволе идвам той има къща у наше село та колега идвам казвам му звънни е да де ма нали съм си малко шемет нацяло забравих и в събота късен следобед лягам изгасям де що има комуникация покраи мен и заспивам спокоен че никои няма да наруши моито спокоиствие.Около 19:00 си включих телефона и видях че ъсм търсен от Антон и чак тогава се сетих какво се бяхме уговорили блъскам се в главата и викам маико какъв съм загубен звъня му,а той вика еи много на време звъниш помагаи казвам какво с какво и тогава разбирам че е закъсал на път за връх Богдан разбрахме се къде е каза ми че брат му ще ме вземе с неговта Тойота Ленд Крузър защото аз нямам джип и да идваме,ичаках брат му и по утъпкания път по посока богдан стигнахме точно до мястото където беше затънала Тойтоата на Антон гледам аз блещя се и казвам абе човек какво търсиш там в това нанадолнище до самия път тогава тои ми обясни имаше паднали дървета на пътя реших да ги заобиколя и минах по ската от страни на пътя но тъй като самия скат е покрит с листа и мека почва Тойтоата вместо да се движи направо е пропадал станични сега няма как да се самоизмъкне.
    Решихм,е да пробаме вързахме няколко въжета:

    идеята беше да спрем свличането на Джипката и тя сама да излеззе ноне успяхме щтракнах още няколко снимки на героя:




    и с групата решихме че няма смисъл да се мъчим да дърпаме повече защото и без това се стъмва а и мястото където беше джипа не вещаеше некои да го намери.Оставихме джипа да пренущува и сутринта на свежи мозъци решихме да пробваме.
    В неделната утрин със свеж разум и натоварени с въжетат на половин Копривщица се отправихме към Богдан там щракнах още няколко снимкина героя в Профил и в амфас




    ето от тук тряббваше да изкочи Тойтоата но за съжеленеи не се получава реална представа за наклона който беше относително голям но проблема бе че бе отрупан с листа и се хлъзгаше надолу



    имаше и други пречки




    но те се отстраняваха бързо


    след като вързахме голямата Тойота 60 сериа за по малката 70-та и спомоща на полиспаст упяхме да издърпаме машината на горе всъшност на немя малко и трябваше тя сама превзе баира но проблемите не идват сами на самия ръб на баира дългата база показа своите недостатъци окантари се и нямаше мърдане




    започна голямамото копаене


    вдигане с hi-lift





    и накрая след няколко безуспешни опита да извадим машината се оказа че сме успяли да окантарим джипа на двата най-големи камъка в гората около Копривщица разбира се беше предприета кация за отместването им






    и както става по филмите всичко свърши със щаслив край



    Искам да благодаря на Колегата Антон Пенчев че ме включи в спасителната кация и ме накара да изпитам тръпките на оффроуда както и за чудесната разходка след края на ваденето останалото той да разкаже.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    тъкмо си рекох "какво като се е окантарила - нали има лебедка?" и стигнах до камъните
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Лебедка няше на джипа с подръчни средства се справихме
      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
      тел.088четири 9едно9 4нула4
      -------------------------------------------------------

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Дявол Коледа
        Лебедка няше на джипа с подръчни средства се справихме
        аз мислех, че "спасителя" е с лебедка...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          Защо в икономиката бе Дяволе
          След тази случка Антон взе мъдро решение - ще зарадва Тойотата с 40 кила отпред .

          Коментар


          • #6
            аз знам за решението той го взе заедно с мен така да се каже и нямаше нищо което да може да го разубеди
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X