Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правителството ще прави "раница за оцеляване"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правителството ще прави "раница за оцеляване"

    Правителството е решило да прави раница за оцеляване, която ще се продава в търговските вериги:

    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4073982

    Държавата ще организира измислянето и изработване на “раница с всичко необходимо при опасност”. Това предвижда приета от Министерския съвет национална програма за защита при бедствия за периода 2014-2018 г.
    Мярката е част от обучението на населението как да действа при бедствия. След като бъде разработена, раницата ще бъде рекламирана, а хората ще могат да си я купуват от търговските вериги.

    На мен лично тая история ми изглежда като "И сега ще се усвоят едни пари"...

    Какво аджеба ще измислят да сложат вътре? Консерва русенско варено, бутилка чешмяна вода и китайско фенерче?
    Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
    Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

  • #2
    От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

    Аз имам личен опит в ползване на екипировка предоставена от МВР за "рискови" райони! А някъде гледах снимка на оборудването с което са заминали нашите военни за първите си мисии.Помня , че имаше от онези стари фенерчета, които се зареждат в контакта. В МВР беше за да си оборудван ,трябва да си купиш екипировка от една единствена фирма, която сле един месец ставаше на парцал..и просто се изхвърляше. Много фирми на близки на ръководствата на двете ведомства печелят пари от тази дейност, а предоставят некачествени неща. Никой не може да протестира защото си заминава Именно сега ще се вземат едни парички...
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

      На тези другари, дето са политици, мога смело да им кажа, че от демагогията им ми е писнало..
      Да ги питам, кога ще ми отпуснат полагащите ми се по закон средства от обезщетението по онова земетресение в Перник от 2012г, когато имаше трус по 6 от Рихтер и къщата на дядо ми я изринахме , а аз чинно им предоставих фактури за това, както и за изготвянето и утвърждаването на строителни книжа и издаване на разрешение за строеж!!Та аз моят ангажимент го изпълних ...и премахнах опасната постройка, но държавата какво направи...освен да ми хвърля прах в очите...
      Та тези същите се загрижили за населението....Това да не са циганските гета , дето ще им построят къщички, за да им премахнат бордеите...
      Да питам, а за БЪЛГАРИТЕ като нас, кога ще има същото!!!- защото аз съм набил едни парици около 8хил. до започване на основи...,а държавата си прави ПАС!!!

      Та, по темата с раниците за оцеляване...
      Мислят другарите, денонощно мислят как да изпишат едни милиони, през едни техни фирми, за нещо уж хуманно и практично...
      Всяко престъпление е облечено в добри намерения...Така вече може да бъде представено пред простолюдието, че е грижа за човека....
      Да питам, безплатно ли ще ги раздават!?...или ще имат двоен удар.., като накарат ЗАДЪЛЖИТЕЛНо хората да си ги купуват!!
      СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

      Коментар


      • #4
        От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

        Държавата да си прави каквото иска, въпроса е колко качествено ще бъде че да върви търговията...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

          Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
          ...кога ще ми отпуснат полагащите ми се по закон средства от обезщетението по онова земетресение в Перник от 2012г, когато имаше трус по 6 от Рихтер и къщата на дядо ми я изринахме
          Въобще не е по темата, но за кой ЗАКОН говориш, че ти се полагали пари за срутена от земетресението къща?

          Щото аз знам за два такива закона: Закон за задълженията по договорите и Кодекс за застраховането. Уточни, моля те?

          Коментар


          • #6
            От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

            А по темата:

            Стига сте плюли.
            ВСИЧКО в държавата е усвояване на пари, не се заблуждавайте за друго. Полезните неща стават, когато с част от усвоените пари се свърши работа.

            В конкретната инициатива има малък потенциал за полезност, но все пак различен от нула.

            Коментар


            • #7
              От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Въобще не е по темата, но за кой ЗАКОН говориш, че ти се полагали пари за срутена от земетресението къща?

              Щото аз знам за два такива закона: Закон за задълженията по договорите и Кодекс за застраховането. Уточни, моля те?
              На Заседание на Министерски Съвет и на Комисията по бедствия и Аварии, проведено през Октомври месец 2013г., лично е прието и фиксирано следното:
              Всеки пострадал в Природно бедствие, който е положил и изпълнил следните условия;Да набави и предостави в съответната Община нужните строителни книжа за бъдещо Укрепване или НОВ СТРОЕЖ..и му е Издадено СТРОИТЕЛНО РАЗРЕШИТЕЛНО, му се полагат 241лв. помощ върху квадратен метър застроена площ!
              Като , максимално допустимата квадратура да не надвишава 100кв.м.
              Тоест, ако имаш РЗП над тази граница, получаваш до лимита , а другите са за твоя сметка, щом си решил да правиш нещо голямо.., което е логично и справедливо..!
              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

              Коментар


              • #8
                От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

                Печен, ти си собственик на имота и друг няма задължения към него. Дали са ви на добра воля, или по-точно - не са ви дали. Малко им трябва пак да писнат да правят задължителни застраховки на имотите. Както си знаем - повечето са менте и половина. "Най мразя някой да "мисли" за мен".

                Коментар


                • #9
                  От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  Печен, ти си собственик на имота и друг няма задължения към него. Дали са ви на добра воля, или по-точно - не са ви дали. Малко им трябва пак да писнат да правят задължителни застраховки на имотите. Както си знаем - повечето са менте и половина. "Най мразя някой да "мисли" за мен".
                  Темата е за оцеляване...
                  Та преживяваш да кажем в епицентъра земетръс от 6 по Рихтер...и как точно ти помага раницата бре!!!
                  Ти знаеш ли, че нямаш време да стигнеш до изхода, а паниката и страха те сковават да мислиш..., но ти си жеУезен и търсиш първо не децата и жената, а раницата...грабваш я и беж, а земетръса те чака да се евакуираш...
                  ...после се озоваваш да кажем без дом, но с раница за оцеляване...щото държавата го е измислила и това е нейната грижа...
                  Така сте да речем стотици, даже хиляди...Е, колко време ще изкарате с тази спасителна раница...
                  Та възстановяването на щетите трябва да са изцяло за сметка на пострадалите нали!Пострадали ...пък и стиснати, не са се застраховали...да се оправят, точка...
                  Та като дойде проблема, се вижда кой , кой е и за какво става...Хората обикновено оцеляват така както могат, на пук на лицемерието на държавата...
                  Или викаш да викнем телевизиите и платените журналя да ни отразят как ще построим 10 сглобяеми барачета, тип къщи на отбрани ора, изпълнени от наши фирми, на баснословни цени...и толкоз, измихме си ръцете.., щото държавата е бедна..
                  Тази съща държава, дето плаща на глас по 14лв на паразитите наречени партии....примерно, с тези стотици милиони дадени за партината мафия , същата тази държава би подпомогнала колко хора...Пример: 10милиона лева са достатъчни да възстановят на 5000 души имотите реално....
                  Виждаш ли лицемерието...
                  Да те светна и за тънкият замисъл, с който са решили да отрежат всички пострадали от бедствия, които НЕ СА Извадили строителни книжа и не са им изрядни и НЯМАТ строително разрешително!Е, за да стигнеш до такова разрешително, държавата те кара да налееш в строителната мафия и администрация едни 3-4хиляди за архитекти, още за монополисти като ЕРП-тата и ВИК.....и всичко това да извадиш от теб, за да ги захраниш и нахраниш ТЯХ, та за да имаш евентуално правото да имаш основание на помоя!!!Е, колко българи ще си набавят всички тези книжа, в тази мизерия и безпаричие...
                  После, ще чакаш...от умрел писмо...и одобрение от държавата, ако има средства разбира се...

                  Виж, обаче това с раниците е чиста и непокварена инициатива...., нищо че е родена от главите на онези дето са безмълвни и безкрайно несправедливи пред станалото вече бедствие!!!
                  СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

                    Имал си бол-пари - дал си! Държавата е като болна от... абе няма чак такава гадна и заразна болест! Всичко, до което се докосне - се разболява. Всичко съм съгласен, ама ако с тоя вой ми докарате и задължителна застраховка... зануляват ти се всички прави приказки, и в минало, и в бъдеще!
                    Имало някакъв чалъм да се откажа от гражданство!
                    п.с. А, да, пак си правете пас по избори, то има кой да ни оправя още 5 века по 5!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

                      Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                      Темата е за оцеляване...
                      Та преживяваш да кажем в епицентъра земетръс от 6 по Рихтер...и как точно ти помага раницата бре!!!
                      Някои си имат раници и без държавата и те определено биха им помогнали в трудни моменти. Сега, че не била само в раниците работата, е за напреднали. И че такива хора и да не си намерят раниците, пак ще се оправят.

                      Други имат само индустриална, трифазна, турбо машина за мрънкане.
                      - Мрънкат срещу строителните регулации (въпреки че тези регулации са писани с кръв).
                      - После мрънкат че им се срутила къща, която ТЕ не са построили като свят.
                      - После мрънкат държавата да им плати за това, че мърляво са се грижили за имота си.
                      - После пак мрънкат, тоя път че трябва да напишат грамотно един документ. Вместо министър-председателят просто да дойде с камиона с парите и да раздаде справедливо. Вместо да се радват че късогледия популист изобщо се е навил на такава комбинация.
                      - Мрънкат, че държавата дала на други (а на тях - не). Това, че тези другите са направили нещо по въпроса, е дреболия.

                      Ей на тия вторите хора, никаква раница не им трябва. И акъл не искат, искат пари.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

                        Такава раница всеки сам може да си оборудва . Дори и нищо да не разбираш от тази материя с малко четене ще добиеш елементарна представа какво ти трябва поне за първите 24 часа .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

                          Може би темата е по-добре да прерастне в тема за "раница за оцеляване".така ще бъде по-полезна за всички.Ясно е че всеки нормален човек знае какво му е необходимо и може сам да си я оборудва.Въпроса е да се вземат излишни неща които не ти трябват и само ще тежат и ще заемат излишно място

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:basic-greenfinal.jpg
Прегледи:1
Размер:402.4 КБ
ID:5587365


                          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                          Dacia Duster 4WD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Някои си имат раници и без държавата и те определено биха им помогнали в трудни моменти. Сега, че не била само в раниците работата, е за напреднали. И че такива хора и да не си намерят раниците, пак ще се оправят.

                            Други имат само индустриална, трифазна, турбо машина за мрънкане.


                            Ей на тия вторите хора, никаква раница не им трябва. И акъл не искат, искат пари.
                            Нима онзи дето мрънка, чака на държавата...
                            Нима някой друг ми помогна ..и премахна силно пострадалата къща...или подслони за негова сметка един ветеран от войната, на 93години останал без дом, след предписание от тази държава за премахване на полусрутената му къща..
                            Или викаш той е виновен, че е плащал повече от 50години данъци за този имот на тази държава, а е построил слаба постройка, щом е поддала на 6 по рихтер..
                            Да питам, кой е виновен за същите поражения по държавните учереждения, училища, кметства, църкви , детски градини...Кой са там мърлячите...и защо тях ги оправдаваме...
                            Та на кои пари съм разчитал, за да изпълня всичко което ми е наредено точка по точка, а в отсрещната страна стои държавата...Та тази същата тази държава ми мрънка, че нямала средства ...за да бъде коректна , и да изпълни онова за което се е обещала....
                            Та къде са мрънкачите..., които винаги се оправдават , само и само за да не свършат нещо в полза на обикновените хора....
                            ...или нима има по мрънкащи от тези дето искат партийни субсидии, защото иначе щяло да се захранват на черно партиите...
                            ...или нима има някое съсловие дето да не мрънка, че му е малък бюджета..и си гласува нужното ...до следващото мрънкане....
                            Не бъркайте търсенето на справедливост и изискването за коректност...с лицемерното мрънкане....
                            Молете се на бог, да не сте в епицентъра на труса...и да не останете без дом, че малцина от Вас ще могат да оцелеят психически и физически...
                            Тогава всеки ще ви дава акъл!!! - защото само празните думи са безплатни....
                            Тогава ще Ви упрекнат, защо не сте се застраховали!!! ,а ако пък сте се застраховали, но не Ви плащат щетите...ще Ви обвинят, че не сте направили Правилната застраховка...във правилната компания...
                            Момци....теорията, нема нищо общо със реалността .., със живият живот, който е един за масата от хората ..и друг за малцина в БГ, така че чукайте на дърво да не Ви идва до главата бедствие, че с раница или без раница...в така построена и устроена държава , ще осъзнаете за какво Ви говоря....
                            СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Правителството ще прави "раница за оцеляване"

                              Брех, пустата му държава, как се е засилила да ми продава нещо.....

                              Ами понеже аз знам какво би ми трябвало, тия домашни комплекти съм си ги приготвил. И то със сигурност - по-добре от комплектовката по БДС, дето ще я продават в Кауфланда, примерно.

                              Сиреч - за съдържанието - ми просто не ме интересува какво има вътре.

                              За опаковката - за раницата - ми то и това не ме интересува, защото защо да си купувам нещо, пълно с безполезни за мен неща? Вероятността и опаковката да е толкова безполезна, никак не е за пренебрегване.
                              Пък съм и свикнал сам да си избирам полезните за мен вещи.

                              Някои от младежите тук, дето не са ходили в казармата, вероятно не знаят, как на времето, ако искаш да си купиш стойностна книга, задължително тя се продаваше с творби на млади наши писатели. И никога не и разделно.

                              Дали случайно в тая раница ще има паракорд - качествен, дали ще има един Ледърман - истински, дали ще има...
                              ...игли с бял и черен конец - да се зашие, като и се скъса каишката?
                              (иглата с черния и иглата с белия конец се носят в кепето, прочее по над 50 см конец на игла - информативно - инак - непоряд)

                              Та такава раница няма да си купя. Имаме си.

                              А в горните снимки съм изумен от dvd-диска в комплектацията. Уж няма плеър в кита, пък - двд..
                              Предвидливо е...
                              като държавната раница..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X