Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Извинявай,ама ти с оцеляването как си и със супер натоварвания в тежки условия,носене на яка екипировка на 15 ,20 км.,не че нещо такова ,но поне като ветеран не е гот да се плюе току така.Познавам наши ветерани ,включително едно момче от легиона/сапьор 5г.със служба в АФганистан ,работил със САС/и всичките са със супер подготовка в много сфери,не само в боравене с оръжие !Не биха си позволили да поставят под съмнение доказан авторитет,не подлежи на кодекса и етиката на боеца писани и неписани!Ти например колко и как можеш да плуваш с дрехи и екипировка при кофти условия,знам,че в нашта армия и полиция на такива умения не се държи много,да не говориме за плуване под вода без акваланг,колко лицеви и набирания правиш,катерене по въже след натоварване,разглобяване и сглобяване на пищак с една ръка на тъмно!Моите уважения,но е по добре да не сме толкова високопарни в изказванията си,защото има много добри и доказани специалисти особенно тези от САС ,които са с доказан авторитет на едни от елита и не раздават титли току така!
    Предаванията на Беър са бизнес ,но са интересни,преди време ми подариха книгата му по оцеляване,повечето от нещата се знаят отдавна ,някои от нещата са излишни ,някои са много практични,но това не прави знанията и способностите му лековати
    ,напротив,това са неща с които може да помогне на всеки изпаднал в беда турист в планината,супер специални методи за оцеляване никой няма да му разреши да споделя,пък и той не би го направил със сигурност!Обикновен случай отпреди години ,група туристи с 4 жертви от премръзване на 24 май/светла им памет/на 1200 метра в гориста зона на 2км от хижа,ако имаха поне един от групата си с елементарни планински познания ,това нямаше да се случи!Така че според мене нищо което ти помага със знания и практически съвети не е за подценяване!С уважение!
    Има и един друг, тънък момент, ами след като хората нямат нужната подготовка, то не се знае и какъв е минималния критерии и какво ще ти потрябва в кризисна ситуация, но като не си за в гората, просто не ходиш сам или не ходиш в гората, аз като не мога да карам самолет, си плащам някой да ме кара, в противен случай ще се разбия, нали така
    Иначе и аз попълних, пък да видим, нищо лошо няма да научиш нещо ново
    Иначе предаването си е образователно, от там научих един възел, то май само това, като се замисля
    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 20-10-13, 23:08.
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #17
      От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Това с пищака на тъмно с една ръка ми хареса...ти можеш ли го? И какво го налага? Иначе, гледам сериите на Грилс, забавни са. Особено една от последните, в която използва цялата манерка с питейна вода, за да измие две парченца ябълка, извадени от мечешко лайно. Каза, че това може да ни спаси живота някога, много енергия давало...
      Налага го това което налага и плуване само с една ръка лява, дясна, зависи коя е контузената ,а може да ти се наложи да теглиш и багаж или да измъкнеш някой 80,90кг.знае ли човек,по добре да можеш ,отколкото да не можеш!Току що направих регистрацията,остава късмет!
      Последно редактирано от faster; 20-10-13, 23:54.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

        ...
        Инструктаж и начало на 24-часовия курс по оцеляване:


        Група от максимум 5-6 човека, предводена от сертифициран експерт-
        преподавател по оцеляване от Академията по Оцеляване на Беър Грилс;
        Екипировка, осигурена от Академията:
        o Спален чувал и надуваем дюшек;
        o Челник;
        o Раница;
        o Метални чаша, лъжица, и манерка;
        o нож за оцеляване от серията на Беър Грилс.
        От пътуващия се очаква да има подходящо облекло спрямо сезона и терена:
        Организаторите ще осигурят предварително бюджет от 500 лв. без ДДС за
        закупуване на необходимата екипировка;
        Осигурен е запас от храна, за вода и допълнителна храна оцеляващите ще
        трябва да се снабдят от природата;
        Научаване на техники по намиране на хранителни билки/плодове, намиране
        на пътеки на животни, следене и ловуване на малки животни, самозащита и
        първа помощ в дивата природа, ориентиране, подсигуряване с въжета и
        преминаване на трудно достъпен терен, палене на огън, намиране и
        подготвяне на подслон, нощуване в природата;
        След 24 часа оцеляване, трансфер
        към хотел Cannizaro House
        (http://www.cannizarohouse.com/), за почивка, душ, отдих, вечеря и питиета с
        целия тийм оцеляли и инструктор(и);
        За спомен, участниците получават тениска на Академията по Оцеляване на
        Беър Грилс и ножа на Беър Грилс;
        Всички разходи по пътуването, настаняването и храненето са за сметка на
        Организаторите;
        Изисквания относно физическа подготовка на участниците:
         Да могат да тичат бавно без спиране 20 мин;
         Да могат да ходят по горски пътеки в подходящи обувки 40ми н без
        спиране с товар от 10 кг.;
         Да могат да плуват;

        Коментар


        • #19
          От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

          Научаване на техники по намиране на хранителни билки/плодове, намиране
          на пътеки на животни, следене и ловуване на малки животни, самозащита и
          първа помощ в дивата природа, ориентиране, подсигуряване с въжета и
          преминаване на трудно достъпен терен, палене на огън, намиране и
          подготвяне на подслон, нощуване в природата;
          За това трябва ви Академия?

          Коментар


          • #20
            От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sas.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5528171

            Както винаги истината е по средата..... Служил е в САС, но не в 22 ри, а в 21 ви полк. Относно счупени прешлени- пак имаме изгубени в превода.... в интервюто което аз съм чувал става дума за спукани, но на български къде къде по -добре звучи счупени нали.
            Иначе - човекът е шоумен и повтаря азбучни истини за оцеляването. Несъмненият му принос към темата е в това, че го направи интересно и популярно за много хора особенно сред по- младото поколение. Иначе - шоу мъст го он.
            Последно редактирано от Mad Dog; 21-10-13, 08:52.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #21
              От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

              Целта е да направи елементарните техники за оцеляване популярни и разбираеми. Това е похвално.Какъвто и да е бил ангажира много хора с предаването си..Въпреки търговският елемент ще помогне на някой изпаднал в беда. Това е целта..Не е излязъл да се показва колко е велик. Никой не подлага на съмнение универсалността и мъжеството на форумните членове
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #22
                От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                Доста респектиращо звучи.Чудя се дали и аз да не се запиша..?
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #23
                  От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                  Предаванията му ме кефят, но ако някой тръгне да повтаря каквото е видял - може да загази много яко. Най-култовия му цирков номер - хвърли някакъв синджир нагоре, закачи се там горе за нещо, и довери живота си на това. Говорим за едно 20-тина метра, ако не и повече, някакъв бая висок мост. Влакът специално за него намали, че да се качи, не вярвам да пъплят с 10 км/ч из пущинака. "Не правете това в къщи". Колкото и да внимавах - не разбрах как се прави капан за дребни животни. Абе цирк и нищо повече. Рей Миърс е по-истински и полезен, ама нещо зачезна.

                  Коментар


                  • #24
                    От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                    Доста респектиращо звучи.Чудя се дали и аз да не се запиша..?
                    На тебе трябва да ти разрешат да си вземеш барбекюто и подправките , като минимум.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #25
                      От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                      Ако в томболата предлагаха курс при бай Морс щях да се навия, дори само за 24 ч. (което си е смешка по принцип).

                      Коментар


                      • #26
                        От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        ...както и способностите му по каквото и да е...
                        Амииии прави предаване в една телевизия и със сигурност изкарва добри пари. Май има и негова марка /BG/ за това-онова, която кара доста хора да си вадят парите от джобовете. И няколко други работи там може...май...
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #27
                          От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                          И в щатите има един казва се мистър Дон Шипли -тюлен ветеран от Виетнам,организира бойни няколко седмични лагери за всякакви възрастови групи/над 15г./.Отлично екипирани спецове с хеликоптер,бойни зодиаци и други плавателни средства,обучението за възрастни е почти професионално .Абониран съм за негов сайт има перфектна комуникация,но е бая скъпичко и далече, иначе предложения към всички бол,големи приключения си спретват и там,скокове във вода от хели,кацане върху сгради,плуване с екипировка и всичко е гарнирано с яко количество стрелби .
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X