Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

    На страницата на един от мобилните ни оператори върви записване за томбола, която ще избере един пълнолетен българин (мъж или жена), който ще посети академията на известния британец край Лондон през пролетта. Късметлията ще изкара съкратен 24 часов курс по оцеляване вкл. намирането и приготвянето на храна, преходи в трудни условия и лагеруване сред природата и т.н.. Не закачам линк, заради правилата на форума. Аз се записах...

  • #2
    От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс



    Коментар


    • #3
      От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Късметлията ще изкара съкратен 24 часов курс по оцеляване...
      Брях, гулями премъдрости ши да научи тоз ми ти късметлия за 24 часа
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #4
        От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

        Прословутия Едуард Грилс е просто един пътешественик и ентусианст, нищо повече, съмнителна му е службата в САС и още по-съмнителна му е специалната операция в Африка където уж си СЧУПВА три гръбначни прешлена при скок с парашут. Ако е толкова секретна тази негова служба и операции, никой няма да позволи ей така да го дават по телевизията, особено пък британците, да не забравяме колко от своите избиват за къде по-дребни неща. Официално е капитан някакъв си ранг от запаса в кралската морска пехота. Нещо ми е много съмнителен, нищо ново под слънцето не показва, това оцеляване се учи от ВСЯКА една армия и надали на някой някога ще му се наложи да го използва, може и да го използва но това са единични случаи. Такива неща се учат за всеки случай, понеже човек трябва да е подготвен за всякакви условия. С днешната логистика и комуникация е много трудно закъсването, и то до такава степен, че да се оцелява с дни (някъде и часове са необходими природата да те убие). Предаването му е интересно, но имате ли идея какъв екип и какво осигуряване има, за да се снима?
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #5
          От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
          Прословутия Едуард Грилс е просто един пътешественик и ентусианст, нищо повече, съмнителна му е службата в САС и още по-съмнителна му е специалната операция в Африка където уж си СЧУПВА три гръбначни прешлена при скок с парашут. Ако е толкова секретна тази негова служба и операции, никой няма да позволи ей така да го дават по телевизията, особено пък британците, да не забравяме колко от своите избиват за къде по-дребни неща. Официално е капитан някакъв си ранг от запаса в кралската морска пехота. Нещо ми е много съмнителен, нищо ново под слънцето не показва, това оцеляване се учи от ВСЯКА една армия и надали на някой някога ще му се наложи да го използва, може и да го използва но това са единични случаи. Такива неща се учат за всеки случай, понеже човек трябва да е подготвен за всякакви условия. С днешната логистика и комуникация е много трудно закъсването, и то до такава степен, че да се оцелява с дни (някъде и часове са необходими природата да те убие). Предаването му е интересно, но имате ли идея какъв екип и какво осигуряване има, за да се снима?
          Ние Българите знаем всичко !
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #6
            От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

            Ти виждал ли си човек с три счупени прешлена? Щото аз имам колега с пукнат гръбначен прешлен точно при скок и знам какво представлява и на какви натоварвания може и не може да се подлага. Никой не твърди, че знаем всичко, но Грилс показва елементарни техники, и за не просветените е едва ли не като Бог. Е това е да изпъкнеш в очите на слепите, ама само на слепите.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #7
              От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

              Не ми обяснявай ,аз също съм Българин
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #8
                От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                Не забравяйте, че той е известен със дадено шоу/предаване (и то доста вървежно).
                За да има интерес към предаването то трябва не само да е атрактивно, но и да е разбираемо за МАСОВАТА публика.
                Ако се навлиза в големи детайли това няма да е разбираемо за голяма част от хората, и съответно интереса към него няма да е висок.
                Тези, които искат да научат детайли съвсем не ги учат от телевизионно предаване, а си има специализирана литература и инструктори...
                За телевизионно шоу - нивото умишлено трябва да е доста ниско за да е разбираемо...
                Сигурно сте гледали поредицата за авиокатастрофите. Тези, които искат да разберат детайлите и процеса могат да четат докладите - там има точни цифрички, изчисления, фактология, изводи.
                А за масовата публика се поднася много по-загрубен и разбираем продукт (и него дали го разбират 50% от гледащите - въпроса пак е спорен)...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                  Марто, Какво наистина очакваш да научиш за 24! часа?
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                    Ако някой е чел мненията ми в темите посветени на Беър Грилс, ще знае и мнението ми за него! Пуснах тази информация, защото би била интересна като възможност на доста съфорумци, които определено са му фенове. На мен лично това, че нямам добро мнение за нещата които показва, не ми попречи да се запиша в томболата - напротив! И на мен ми стана любопитно да разбера какво могат да ме научат за 24 часа и единствения начин да го направя, е да отида там, ако ме изберат. За курса пише, че се води от доказани инструктори в отделни области (това от сайта на академията). Очичките на звездата е ясно, че няма да бъдат зърнати...
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 20-10-13, 18:13.

                    Коментар


                    • #11
                      От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                      Що сурова храна и боклуци изяде тая звезда, чак се чудя здрав ли е още. Имаше един Ловец на крокодили, той беше професионалист и звезда в подобна област, лека му пръст...

                      Коментар


                      • #12
                        От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                        Абе, щом е от томбола, значи е без пари!
                        Разходката си струва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                          Ти виждал ли си човек с три счупени прешлена? Щото аз имам колега с пукнат гръбначен прешлен точно при скок и знам какво представлява и на какви натоварвания може и не може да се подлага. Никой не твърди, че знаем всичко, но Грилс показва елементарни техники, и за не просветените е едва ли не като Бог. Е това е да изпъкнеш в очите на слепите, ама само на слепите.
                          Извинявай,ама ти с оцеляването как си и със супер натоварвания в тежки условия,носене на яка екипировка на 15 ,20 км.,не че нещо такова ,но поне като ветеран не е гот да се плюе току така.Познавам наши ветерани ,включително едно момче от легиона/сапьор 5г.със служба в АФганистан ,работил със САС/и всичките са със супер подготовка в много сфери,не само в боравене с оръжие !Не биха си позволили да поставят под съмнение доказан авторитет,не подлежи на кодекса и етиката на боеца писани и неписани!Ти например колко и как можеш да плуваш с дрехи и екипировка при кофти условия,знам,че в нашта армия и полиция на такива умения не се държи много,да не говориме за плуване под вода без акваланг,колко лицеви и набирания правиш,катерене по въже след натоварване,разглобяване и сглобяване на пищак с една ръка на тъмно!Моите уважения,но е по добре да не сме толкова високопарни в изказванията си,защото има много добри и доказани специалисти особенно тези от САС ,които са с доказан авторитет на едни от елита и не раздават титли току така!
                          Предаванията на Беър са бизнес ,но са интересни,преди време ми подариха книгата му по оцеляване,повечето от нещата се знаят отдавна ,някои от нещата са излишни ,някои са много практични,но това не прави знанията и способностите му лековати
                          ,напротив,това са неща с които може да помогне на всеки изпаднал в беда турист в планината,супер специални методи за оцеляване никой няма да му разреши да споделя,пък и той не би го направил със сигурност!Обикновен случай отпреди години ,група туристи с 4 жертви от премръзване на 24 май/светла им памет/на 1200 метра в гориста зона на 2км от хижа,ако имаха поне един от групата си с елементарни планински познания ,това нямаше да се случи!Така че според мене нищо което ти помага със знания и практически съвети не е за подценяване!С уважение!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                            Поставям под съмнение службата му в САС и операциите му в Африка, както и способностите му по каквото и да е. Да, бил е военен, в Индия ако не се лъжа, и по-точно в индийската армия. За мен това е измислен герой с цел печалба. Това "оцеляване", което го прави, наистина ли мислиш, че го правят в действителност? Оператора му трябва да е от отряд Делта, а осветитела сигурно от ГСГ 9 са го взели. Гримьора сигурно е бивш тюлен....Сам го каза, предаването е бизнес, а парите правят всичко.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #15
                              От: BGSA - академията за оцеляване на Беър Грилс

                              Това с пищака на тъмно с една ръка ми хареса...ти можеш ли го? И какво го налага? Иначе, гледам сериите на Грилс, забавни са. Особено една от последните, в която използва цялата манерка с питейна вода, за да измие две парченца ябълка, извадени от мечешко лайно. Каза, че това може да ни спаси живота някога, много енергия давало...
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X