Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на Покривна палатка от мълнии!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Защита на Покривна палатка от мълнии!

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Доколкото разбирам....загърми ли се влиза в джипа и се изчаква да премине бурята,а за машините с борд компютър и електроника и при изключен акумулатор май е все тая....
    Гумата е май най-малкия проблем в цялата ситуация
    Акумулатора няма никакво отношение към случая при директно попадение. При недиректно - даже си мисля че е по-добре да си е на място, вързан. Колкото и мижаво да е, все пак пази системата точно както "изглажда" пиковето от алтернатора.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Защита на Покривна палатка от мълнии!

      Близо до мен (20-тина метра) е падала мълния. Нямаше гръм, а само едно "Цък" и всички косми по тялото ми се насочиха натам. Ако трябва да съм честен, усеща се с всяка клетка на тялото. Не ми се мисли, ако разстоянието е метър ... според мен минимума е 2-3 метра, за що годе поносимо оцеляване. Аз лично бих предпочел да използвам стоманеното въже от багажника, което да вържа някъде по-високо и на поне десетина метра от колата. В никой случай не бих рискувал да сложа нещо, което да привлича мълнии към колата. Като бях малко момче, някой рибари изкарваха на покрива на колата си, единия край на кабелите за ток, а другия им край го вързваха за плюса на акумулатора. По тоя начин "отблъсквали" светкавиците ....
      П.П. Виждал съм волга ударена от мълния с 4 гръмнали (направо изпепелени) гуми. Вътре нямаше щети.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #33
        От: Защита на Покривна палатка от мълнии!

        Най-добрата защита от мълнии си е избора на подходящо място за изкарване на бурята.
        А като имаш автомобил на близо не виждам въобще къде е проблема.
        Виж като си пеша на голо било на планината има проблеми и то сериозни...
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #34
          От: Защита на Покривна палатка от мълнии!

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          някой рибари изкарваха на покрива на колата си, единия край на кабелите за ток, а другия им край го вързваха за плюса на акумулатора. По тоя начин "отблъсквали" светкавиците ....
          П.П. Виждал съм волга ударена от мълния с 4 гръмнали (направо изпепелени) гуми. Вътре нямаше щети.
          С изкарания кабел на покрива,не правиш нищо друго ,освен да вдигаш вероятноста разряда да стане точно през твоя автомобил .
          Не го правете!Не ми се и мисли, за изпарен(взривен) акумулатор и последващ пожар в двигателния отсек,та и в купето.Това с "отблъскването" си е меко казано смешно,ама в случая може да си е направо смъртоносно.

          Принципно може да се създаде поле с поляритета на "облака" ,който е насочен към защитавания обект.Работа е ,че и на заряд трябва да го доближава,за да няма условия за разряд.Съоръжението сигурно ще е доста скъпичко и не знам колко надежно.

          Относително надежна защита може да се осъществи с обикновени(конвеционални,пасивни) и активни мълниеприемници(забележете мълниеПРИЕМНИЦИ)....За целта трябва да имаме и "достатъчно" добро заземление.Което в случая с палатката е неосъществимо.

          Най-сигурното място(ако наблизо няма монолитна сграда с мълниезащитна инсталация) ще е в автомобила.(разбира се-без изкаран кабел от инсталацията на покрива)

          Коментар


          • #35
            От: Защита на Покривна палатка от мълнии!

            Мълниезащитния щир се смята по един много елементарен начин . Височината - 10% на 45 градуса . Доста щирки и колове съм направил за един приятел който изграждаше мълниезащитни инсталации .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Защита на Покривна палатка от мълнии!

              Като стана въпрос...прочетете това...

              http://kriloffishing.com/?p=1252

              И се е случило точно на Безбог...където ходихме...http://www.offroad-bulgaria.com/show...42#post2256442
              ...и закъдето Марин се чудеше как да избегнем проблем с гръмотевиците !
              За щастие при нас случихме на перфектно време,макар и вечерта на пристигането ни да не беше точно така...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X