Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Личното ми мнение е че за земетресенията трябва да се говори и да се разяснява, вярно е, на 99% и отгоре на хората не им е приятно по тая тема, но няма как. И всичко е в пряка връзка - и земетръсни зони, и официални скали, и статистики и методики. Трябва да се говори и в семейството, и с децата. А не като издрънчи някой прозорец и после да се питаме 3 ли беше или 4 и що Рихтер ами не Медведев. Сградите и актуалното им състояние са елемент от МШК, няма как да не говорим за тях когато обсъждаме какво е станало и какво може да очакваме. Колегите които държат тука да се пише само като стане "нещо" - викайте "Господи помилуй" и дай Боже само "лакърдии" да си разменяме а не други... работи.

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      Моето лично мнение, е че с развитието на науката геология и технологиите като цяло, ще бъде намерен начин да се прогозират с голяма точност.В началото на 20-ти век, опустошителните урагани и тайфуни също са отнемали много животи, но сега просто се брои за колко долари са щетите, без да се броят трупове (с редки изключения).

      Коментар


      • От: Земетресение

        Някъде има ли четиво за ядрените опити на Братушките с цел преддизвикване и изследване на подобни явления?
        Във wikimapia има няколко отбелязани места с бегло инфо за тия опити.

        Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
          Моето лично мнение, е че с развитието на науката геология и технологиите като цяло, ще бъде намерен начин да се прогозират с голяма точност.
          Ако имаше някакъв досег с торетична и приложна геофизика, щеше да си доста песимистичен по въпроса.

          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
          В началото на 20-ти век, опустошителните урагани и тайфуни също са отнемали много животи, но сега просто се брои за колко долари са щетите, без да се броят трупове (с редки изключения).
          Тънката разлика е че едното можем да го наблюдаваме пряко даже с просто око, а при другото има някои трудности, предвид че интересностите са на километри под повърхността на земята.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Те със ураганите нещата доскоро стояха по същия начин. Просто нещата се случват постепенно.

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              Усетихте ли го,пред 5 минути.

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Аз не съм усетил нищо , но алармата ми изпищя за западните части на Турция - 4,3
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  Земетресение в Измир... някои колеги го усетиха в офиса в София.

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    В Бургас се усети слабо
                    Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      И турците пак се отърваха.

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        В Ямбол на 12 етаж се усети , но слабо. Нищо общо с земетресението преди 3 години на 24.05.2014 , тогава правех ремонт и тъкмо отсичах тавана , събори ме от стола.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • От: Земетресение

                          В три по нощите ли си боядисвал ?!

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            И турците пак се отърваха.
                            Гърците обаче - не.

                            Коментар


                            • От: Земетресение

                              Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                              В три по нощите ли си боядисвал ?!
                              https://dariknews.bg/novini/bylgarii...lgariq-1268796

                              Земетресението беше по обед. Дали е имало друго в 3 през нощта не знам.
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар


                              • От: Земетресение

                                Моя грешка. Трябва си купя очила . Тогава си беше по обед. Не знам защо съм прочел ,че си писал за Пернишкото 22.05.2012

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X