Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Земетресение

    И ние го усетихме,на вилата сме до Дунава(в южна Румъния де),точно в 1:21, първо тласна веднъж силничко и после потрепера по-продължително.Децата играеха на лаптопите, усетили го ама много-много не реагираха.Два котарака имаме, спяха като порове около камината и даже не си вдигнаха главите.
    УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      А, най-важното забравих. Оная вечер jordanova имала нещо работа и после се загледала в някакъв филм. Труса не го усетила от дивана, ама чула три изскърцвания, предполагам от ламината. Та помислила че си имаме мишле, грабнала фенера и почнала да го търси под хладилника. Чак на сутринта разбрала, че си нямаме мишле.
      Та да знаете, има едни звуци дето тръгват от стени, тавани, прозорци и ако не сте ги чували, може да е малко... стряскащо. Ако сте ги чували, там е ясно. А тръгне ли да подскача това-онова, гардероби, секции и т.н., там вече е гадно.

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Аз имам в момента - спяха си като на по бутилка водка.
        А пък моите корели - 4 бр. пощуряха. На сутринта на дъното на кафеза имаше една шепа перушина.
        „Свободата е скъпа, но си струва“

        Коментар


        • От: Земетресение

          Хубаво е точно от там да идват отвреме на време по-силнички земетресения, че да не забравяме огнището във Вранча, там и спектъра на земетресенията е гаден.

          Изпратено от моят P8_Energy_mini с помощта на Tapatalk
          Кольо Динев

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Абе хубаво, ама на тебе ти е далечко, па на мен ми е близичко и не ми е толкоз хубаво...

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              Magnitude ML 3.9
              Region BULGARIA
              Date time 2017-01-03 22:02:32.5 UTC
              Location 43.12 N ; 25.83 E
              Depth 2 km
              Distances 147 km S of Bucharest, Romania / pop: 1,878,000 / local time: 00:02:32.5 2017-01-04
              17 km E of Veliko Tŭrnovo, Bulgaria / pop: 66,300 / local time: 00:02:32.5 2017-01-04
              8 km E of Lyaskovets, Bulgaria / pop: 8,500 / local time: 00:02:32.5 2017-01-04

              Коментар


              • От: Земетресение

                Днес, около Лясковец: http://m.emsc.eu/earthquake/earthquake.php?evid=557275

                Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  На мен ми писна алармата за земетресение, ама не съм усетил нищо - 4 етаж в Севлиево.
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    По международните мерки 4 до 4.9 Рихтер са леки. Усещат се, съответно писаното в мнението ми под №941. От 6 до 6.9 са силни и през ден-два става такова някъде по света.

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Аз винаги съм се чудил що ползват тази скала за разрушения ?
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        Скалата на Рихтер не е за разрушения а за освободена енергия.

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Моя грешка
                          Поста трябваше да бъде такъв :
                          "Аз винаги съм се чудил, що не ползват тази скала за разрушения ?"

                          Нещо съм оплел с добавянето на линка.

                          Сигурно съм го учил даже, ама не помня. Ок сградите са различно издръжливи, но не може ли да се знае , кирпичени при толкова бала падат, стоманобетон при толкова, пълзящ кофраж .. и т.н. Така примерно , ако си в стоманобетонова сграда и има земетресение , което не може да я събори , няма да се панираш, и да правиш кълъбълък.
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            По нормативите всяка една сграда, без значение от какво е построена, трябва да издържа определен земетръс спрямо районирането на България.

                            А като друсне, никой не мисли и стават бели. По-вероятно е да ти падне на главата саксията на леля радка, от колкото да се събори блока.

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              Моя грешка
                              Поста трябваше да бъде такъв :
                              "Аз винаги съм се чудил, що не ползват тази скала за разрушения ?"
                              Ползват.

                              Сега се нарича другояче (EMS), защото е леко прецизирана и обобщена. Но не става за новини - трябва да се разказва къде колко е, да се показват карти и тн.

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Ползват.

                                Сега се нарича другояче (EMS), защото е леко прецизирана и обобщена. Но не става за новини - трябва да се разказва къде колко е, да се показват карти и тн.
                                Тоест е трудно разбираема ?
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X