Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Пенчо, не съм видял телевизии да показват мястото, ако са го показали, евала на колегите. Какво съм очаквал - нищо особено. От Радомир съм, стотици пъти съм минавал покрай тези безсмислени останки от оранжерии. Сега вече си имат местна легенда - ето тук, на 22 май, ама ето в тази точка.... По същия начин реагирам като гърците кажат: ето тук е омфалоса, центъра на света. Иначе аз продължавам да не съм убеден в точното локализиране на епицентъра и мисля, че в дописката си личи това. А не съм сигурен и доколко е възможно да се проектира епицентър с точност до метри.
    www.offnews.bg

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
      Пенчо, не съм видял телевизии да показват мястото, ако са го показали, евала на колегите. Какво съм очаквал - нищо особено. От Радомир съм, стотици пъти съм минавал покрай тези безсмислени останки от оранжерии. Сега вече си имат местна легенда - ето тук, на 22 май, ама ето в тази точка.... По същия начин реагирам като гърците кажат: ето тук е омфалоса, центъра на света. Иначе аз продължавам да не съм убеден в точното локализиране на епицентъра и мисля, че в дописката си личи това. А не съм сигурен и доколко е възможно да се проектира епицентър с точност до метри.
      Ами аз видях. Не помня по коя. Позиционирането до метри е леко несериозно, като се има предвид, че клатенето е на километри надолу и незнайно на каква площ.
      п.с. А Фандъкова беше на срутения "мост" във Владая още в сутрешните ТВта.
      п.п.с. Центъра е във всеки един от нас. Моя в момента е в Борово.
      Поздрави.

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Преди минута в София пак люля.
        Пишат че е 4.5
        LZ1PER

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          Пак се почувства леко в София.
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
            ...А не съм сигурен и доколко е възможно да се проектира епицентър с точност до метри.
            "Проектирането" не е проблем. Другото - точността по хоризонтала е може би по-скоро от порядъка на километър-два. Всъщност - най-добре е да питате някой дето реално това работи, защото изчислението зависи от много фактори.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              Да и аз го усетих, офис на 5 етаж в центъра до НДК
              LZ1ZAH

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                BULGARIA


                2012-05-29 07:23:32
                Lat: 42.68; Lon: 22.96; Depth: 14.7km
                Mag: 3.9

                Аз нищо не съм усетил. Офис на втория етаж. Звънях на маймунарника вкъщи - и те нищо не са усетили. 9-и етаж.

                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  Успях да мерна само 3,9 в 10:23 в село Велковци край Перник, дълбочина 14 км. Но май имаше и друго няколко мин по-рано.
                  http://offnews.offroad-bulgaria.com/...eteno-v-sofiya
                  Последно редактирано от Владимир Йончев; 29-05-12, 09:49. Причина: 10:23, не 10:29 както бях написал
                  www.offnews.bg

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    От БАН съобщили 3.8 е било регистрирано в 10,23
                    LZ1ZAH

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      ЕМСЦ го дава 3,7
                      www.offnews.bg

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        Magnitude ML 3.7
                        Region BULGARIA
                        Date time 2012-05-29 07:23:32.0 UTC
                        Location 42.57 N ; 22.95 E
                        Depth 2 km
                        Distances 32 km SW Sofia (pop 1,152,556 ; local time 10:23:32.4 2012-05-29)
                        2 km NW Radomir (pop 14,755 ; local time 10:23:32.4 2012-05-29)
                        Source parameters not yet reviewed by a seismologist


                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Жената се обади от вкъщи - усетило се е съвсем леко, разтресло все едно котката била скочила от гардероба на пода.
                          В офиса - много масивна сграда близо до Орлов Мост - нищо.
                          Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                          Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Да, дълбочина 2 км
                            LZ1ZAH

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              Първоначално публикуван от Захари Коровски(Zahari007) Преглед на мнение
                              Да, дълбочина 2 км
                              Баш от тоя източник дълбочината не я гледайте. Според него и труса с 5.8 беше на 2км.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Тук пише 4.5

                                LZ1PER

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X