Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    .....и в Шумен по високите етажи доста разлюля!!!!
    единствения път/до колкото знам /на предричане на земетресение е в братски Китай ,има цяла програма и много хора които наблюдават аномалиите в природата и реакциите на животните.........там може да се случи всичко!
    А при нас си е чист късмет че няма жертви и тотална разруха!Соц строежите издържаха.......но до кога ли!
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
      Та апела ми е - пийте бе хора! По-безопасно е отколкото със земетресения.
      Първата смислена "превенция"!
      Наздраве!
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
        .....
        единствения път/до колкото знам /на предричане на земетресение е в братски Китай ,има цяла програма и много хора които наблюдават аномалиите в природата и реакциите на животните.........
        Бъркаш, моята жена вече чула, че това земетресение било предсказано от гледачката на Берлускони, преди някакво време, имали го на запис и днес/утре, ще го дават по телевизията
        Предсказанията са много! Тези на които всички да повярват, май не съществуват обаче

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          Аз, за апела за пиенето ...
          Като премина първия трус и разбрах, че ше живееме още некое време, най-напред съжалих, че в къщи няма нищо за пиене.
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Важното в случилото се е че всичко се размина без жертви!
            LZ1ZAH

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              През 90те друсаше доста често и бях свикнал, но такова бучене не бях чувал!!! Събудих се от тътена на първия трус. Евакуацията ни отне около минута(живеем на първия етаж) и втория трус вече бяхме пред блока с жената и трите деца. Вярно, че си бях обул анцунга наобратно и обувките на босо, но мисля, че се справихме добре! Всички слушат моите команди и изпълняват бързо и безропотно! След 5 минути блокът започна да оживява и съседите да излизат. Завяля дъжд и докарах колата от паркинга за да се скрием. Децата се превъзбудиха и започнаха да се боричкат на задната седалка. Колата се люля няколко пъти и те бяха нахокани да спрат да се боричкат, а то били вторични трусове....
              Блокът ни е от първите панелни блокове(строен е 1968г казват по немска технология) и не е мръднал. Няма нито една пукнатинка в къщи!
              Дано не се повтаря поне още 100г!
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                Първата смислена "превенция"!
                Наздраве!
                Освен това - тапи за уши. Благодарение на тях пропуснах най-силния трус. Никакъв тътен, ни-що!

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                  Някой има ли идея какъв магнитуд е отчетен в София? Поне аз нямах усещането да е толкова силно на четвърти етаж. Трудно се събудих и дори не се наложи да ставам от леглото. Явно в различните квартали на София усещането е било различно. А и явно зависи от конструкцията на всяка конкретна сграда.
                  Магнитуда и в австралия да си си е все същия. Това е оценка за енергията на земетресението, а не колко силно ни е разклатило. Това, за което говориш ти се отчита по друга методика и не се нарича магнитуд, а степен.

                  Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                  Два вертикални труса през около 5 секунди,затишие 2-3 секунди и след това дойде сеизмичната вълна,та ни люля още около 20 секунди. На 16 етаж съм. В 5 и 15 усетих последния вторичен трус(отново вертикален,но слаб и кратък).Здравей колега! И аз съм в Сердика на 16 етаж.
                  Всичко е сеизмична вълна - и тътена, и вертикалните движения, и хоризонталнте. Просто са няколко вида, и едните имат навика да пътуват по-бързо от другите. А тътена и вертикалностите се усетиха толкова силно защото сме близо до епицентъра. Още като се окопитих какво става, знаех че сме близо. Много трудно можеш да усетиш такива вертикални трептения с такава честота, ако земетресението е на същата дълбочина, но да речем с едни 200-300км по-далеч. Това простичко казано. Иначе има много "ако".

                  Относно това кой какво може да каже за следващи - факт е че никой не може да твърди какво ще се случи. Ползва се статистика и модели с доста неизвестни, особено като имаме едва мнооого бегла представа къде какво напрежение се е натрупало, и то евентуално, ако се провеждат съответните наблюдения и геологията е кристално ясна. Ама нямам данни такива наблюдения да се провеждат.

                  Просто по статистика, когато всичко се случи "по план" след първия трус, няма основания за притеснение повече от обичайното още преди въобще земетресението да се е случило.
                  Последно редактирано от sparkybg; 22-05-12, 10:36.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Re: Ха познайте магнитуда!

                    Аз съм проспал всичко. Преди лягане изпих 2,5 литра бира... Събуди ме телефонят и питащите дали съм жив
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Продавам 3-стаен на 16-и етаж. Няма пукнатини.
                      Обявата важи докато ми мине страха да се прибера.

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Всичко е сеизмична вълна - и тътена, и вертикалните движения, и хоризонталнте. Просто са няколко вида, и едните имат навика да пътуват по-бързо от другите. А тътена и вертикалностите се усетиха толкова силно защото сме близо до епицентъра. Още като се окопитих какво става, знаех че сме близо. Много трудно можеш да усетиш такива вертикални трептения с такава честота, ако земетресението е на същата дълбочина, но да речем с едни 200-300км по-далеч. Това простичко казано. Иначе има много "ако".
                        Леко не съм съгласен. Сеизмичната вълна си е точно вълна. Разликата е,че се нагъва земята,а не вода или други флуиди. Вълната винаги идва след вертикалните трусове над епицентъра(понякога те са толкова слаби,че се усеща само вълната - люлеенето на страни). Вълната е следствие от вертикалния трус.И аз не съм съвсем прав в работата с терминологията. Та ето линк към полезно четиво на тема земетресение - що е то,видове,поведение по време на трусове:http://www.kaminata.net/zemetreseniya-t55838.html
                        Последно редактирано от Валери Недялков; 22-05-12, 10:44.
                        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Нека ни е за урок тази нощ !
                          Масово целия блок беше се събрал пред входове ,защо седя пред входовете чакайки да залюлее и падне некой прозорец върху тях само те си знаят.Други тичаха към колите и с мръсна газ се изнасяха в неизвестна и за тях посока .Силно впечатление ми направиха едни комшии дет жената е имала време да се нагизди в полички ,токчета и т.н ...... даже сакове с багаж носеха .Качиха се в колата и ..... сутринта гледам че са тук .Полицая от 9-тия етаж вместо да координира хората ,да ги накара да се изнесат по далеч от входа където над главите им седят няколко десетки квадрата напукани стъкла на по 30 години...... седеше и им разправяше какви заметресения бил гледал по дискавъри .През цялото време и асансиора прегряваше от движение напред назад .Когато видях това всичкото почнах да се замислям дали всъщност това не е някой мой сън но уви не е .Легнах обратно в леглото и почнах да мисля кви офце сме хората и как заради това че никой не мисли може да се погубим.Сетих се и за високите блокове в квартала които са наклонени като кулата в Пиза които са 16-20 етажни с по 10 апартамента на етаж и масово "зазидани" врати към стълбищата за да не влизай кой да е ..........
                          Лудак

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                            Леко не съм съгласен. Сеизмичната вълна си е точно вълна. Разликата е,че се нагъва земята,а не вода или други флуиди. Вълната винаги идва след вертикалните трусове над епицентъра(понякога те са толкова слаби,че се усеща само вълната - люлеенето на страни). Вълната е следствие от вертикалния трус.
                            5 годинки геофизика учил ли си? Мога да ти кажа в коя библиотека са учебниците, и после да поспорим пак.

                            А то всъщност няма смисъл геофизика. Може и само физика. И там пише същото, но с малко по-други думи.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              Трусът в 3ч. се усети доста силно и в Бяла Слатина. Събуди ни Джими- болонка която спи при нас на спалнята. Щети няма.
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                5 годинки геофизика учил ли си? Мога да ти кажа в коя библиотека са учебниците, и после да поспорим пак. А то всъщност няма смисъл геофизика. Може и само физика. И там пише същото, но с малко по-други думи.
                                Добре де. Коригирах си поста.
                                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X