Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

    Евгени е говорил днес с Кметицата.Тя общо взето е притеснена, защото не знае колко сме позитивни и весели, макар и да работим сериозно.
    Но понеже е млада, бързо ще ни влезе в шеговития тон и ще види, че след всичко ще остане само весело настроение и свършена работа.
    След малко и той, надявам се ще постне снимки от днес.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #47
      От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Евгени е говорил днес с Кметицата.Тя общо взето е притеснена, защото не знае колко сме позитивни и весели, макар и да работим сериозно.
      Но понеже е млада, бързо ще ни влезе в шеговития тон и ще види, че след всичко ще остане само весело настроение и свършена работа.
      След малко и той, надявам се ще постне снимки от днес.
      Не аз, баща ми е говорил с г-жа Райчева. Казала е, че има желание за среща с представители на OffRoad-Bulgaria.com, на която да се обсъди съвместната работа на общината и форумът за напред. Но за неделя, нямало какво да ни се постави като задача.
      Към момента задръстените места по реката се почистват с верижни багери. Това го проверих. Снимал съм голяма част от коритото. Снимките ще ги предоставя на местната власт за да видят и те и да изпратят техника и работна ръка да се заеме с тези участъци.
      Имаше среща днес и с представители на прочутите "Напоителни системи". Обещаха да вземат мерки относно заздравяване и задигане на дигите. Обещания обаче сме чували и преди. Жителите искат да видят нещо свършено.

      След малко ще кача и снимки.
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #48
        От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

        Така колеги, предлагам на вниманието ви малък офтопик - след кратка дискусия с Евгени (Evgeni Enduro) като най-активен по темата, решихме да разширим обхвата на темата и тя да не се занимава само с проблемите на Нови Искър а с ваша помощ да онагледим (със снимков материал) състоянието на речните корита и предпазните им съоражения на колкото се може повече места в страната за да може при нужда да се помогне и на други застрашени населени места. За това ви каня ако живеете / минавате в близост до река която е потенциално опасна снимайте и качете снимките в настоящата тема.
        Дела трябват, а не думи.

        Коментар


        • #49
          От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за населените места

          Филма е готов! В момента го качвам в Youtube... След това ще се появи тук и на други места. Благодаря за търпението...

          Коментар


          • #50
            От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за населените места

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Филма е готов! В момента го качвам в Youtube... След това ще се появи тук и на други места. Благодаря за търпението...
            Благодаря, Марто.
            Можеш ли да ми пратиш линк за сваляне за да го имам и на компютъра.
            П.с. Изчисти си кутията. Препълнена е!
            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
            А+
            LZ1DRZ

            Коментар


            • #51
              От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за населените места

              Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
              Благодаря, Марто.
              Можеш ли да ми пратиш линк за сваляне за да го имам и на компютъра.
              П.с. Изчисти си кутията. Препълнена е!
              Ще видя какво мога да направя, че е доста голям файла...

              П.П. Много бавно се ъплоудва в Youtube! До тук 28 процента само...
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 16-02-12, 17:24.

              Коментар


              • #52
                От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                Разгеле! Представям ви "Хидрофобия":

                Коментар


                • #53
                  От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                  Много вълнуващ клип.
                  Искам ли това да се повтори - не !
                  Какво да направя ?
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #54
                    От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Разгеле! Представям ви "Хидрофобия":

                    Марто, преживял съм го, но тогава не ме е било толкова страх, колкото сега докато го гледам.
                    Благодаря ти за този клип! Наляхме вода в мелницата.
                    Гледам също, че има доста читатели-гости в тази тема. Дано някои от тях са хората, в чиито ръце е нашата съдба и да се замислят всъщност каква опасност е надвиснала над населението.
                    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                    А+
                    LZ1DRZ

                    Коментар


                    • #55
                      От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                      Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                      ... Дано някои от тях са хората, в чиито ръце е нашата съдба и да се замислят всъщност каква опасност е надвиснала над населението.
                      Като зрели мъже , всеки от нас се е изправял пред ситуация, в която с нищо не може да се помогне. Гадно, но това е.
                      Има обаче една още по кофти ситуация. Когато си можел да помогнеш предварително, знаел си, но поради една или друга причина нищо не си направил.
                      Е това не искам да ми се случва.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #56
                        От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                        Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                        Марто, преживял съм го, но тогава не ме е било толкова страх, колкото сега докато го гледам.
                        Благодаря ти за този клип! Наляхме вода в мелницата.
                        Гледам също, че има доста читатели-гости в тази тема. Дано някои от тях са хората, в чиито ръце е нашата съдба и да се замислят всъщност каква опасност е надвиснала над населението.
                        Надявам се, че съм бил полезен! От тук нататък видеото трябва да се разпространява докато на хората им излязат мазоли на очите! Официалните медии едва ли ще го пуснат, но и интернет е достатъчен да накара който трябва, да си размърда задника...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                          Силен филм !

                          Гледам, че това върху което сте стъпили се нарича дига.
                          Днес или утре ще се разходя около жилищният квартал тук в Сан Хосе да наснимам дигите на жалкото поточе наблизо.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                            Само да ви успокоя, никой нищо няма да направи, наводнението е предвидено и планирано, случайно присъствах на инструктаж в един магазин за хранителни стоки от доста голяма верига, отвъд околовръстното, по Ботевградско шосе, подготвяха своите служители за действия по евакуация по време на наводнение. Швабите едва ли биха го правили, ако не знаеха, че ще стане. Там на близо е баш Искъра от една страна и Лесновска, от друга.
                            Та нашите избраници няма да направят нищо, за да могат да искат после пари от ЕС, че сега са малки щетите и не могат, виж при големи щети, ще има кинти от ЕС. Тънки сметки на наш гръб.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #59
                              От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                              Има го този момент! Ако щетите надхвърлят 0,5 процента от брутния ни вътрешен продукт, България има право да поиска обезщетение от ЕС в размер на един милиард евро. Аз също споделям съмненията, че това което се случи до момента и това което предстои да се случва (да не дава Господ) е един вид курбан от страна на власт имащите, чиято цел са именно тези пари! Както винаги ще раздадат трохи на пострадалите, а останалото ще се източи чрез подставени фирми или ще запълни дупки в бюджета...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                                Е те си ни подготвяха и в интервюта по телевизиите, че ще поискат помощ при снеготопенето, разгледайте архивите на интервютата за наводненията в Харманлийско и по-специално на Батман.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X