Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

    Парите дали са много или малко е различно за всеки и зависи от доста фактори.

    В случая и двата пловдивски джипа бяха на Вальо, вероятно и горивото. Не смятам, че ако би приел да му се възстанови поне горивото, би станал печалбар.
    Аз навремето също съм помагал на приятели и познати закъсали или пострадали някъде, безвъздмезно, и после съм взимал назаем за да изкарам месеца. Някой са ми предлагали да ми платят горивото, други не. Досега не съм взимал, но не значи, че ако взема бих станал печалбар.
    По важното е да се отзове човек, без значение дали с личен джип, и дали сам е заредил резервоара, или някой друг. Може човек да тръгне и само с едно въже или лопата. Както в случая повечето.
    А има и хора, които предпочитат да помагат с пари, вместо с лично време, но пък искат да са солидарни по някакъв начин. Всеки помага според възможностите. Вярно е , както сам каза , че има и комерсиалисти, които гледат винаги файда да има, ама те си личат и си ги знаем.

    Коментар


    • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

      Да направим импулсен телефон? Да може да се пращат СМС-и или да се обадиш, и да се чува приятен глас да чете страниците от темата с разбора Колко свестни хора, желаещи да помогнат от сърце ще останат на този свят, ако всяко тяхно действие после се подлага на подобен разбор? Все пак е имало спасени хора в критична ситуация, тяхната благодарност незнам дали ще напълни на някой резервоара, ама то и който това е чакал - не се е включил в акцията. А който иска да седи вкъщи и да помага, има фондации, деца сираци, български коледи и още един куп места, където да се удовлетвори духовно. Изобщо не искам да подценявам финансовия разход, който са направили момчетата, освен времето, енергията, а и сигурно здравето, които са хвърлили в тази битка. Всеки сам си преценява нещата и едва ли с очакването на изгода са го направили. Всичко опорочавате, спирам и аз да пиша в темата!
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

        Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
        ...А има и хора, които предпочитат да помагат с пари, вместо с лично време, но пък искат да са солидарни по някакъв начин...
        Тука има зрънце добра идея, според мене.

        Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
        ....
        Лесното изказване на присъди в този пост го отдавам повече на младостта и емоцията, отколкото на обективен анализ.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

          Такива неща се правят редовно от участниците тук, само, че не се разбира. Разликата е, че сега са медийно отразени. Има хора за които да са полезни е най-голямата награда. Няма смисъл от много писане по темата.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Такива неща се правят редовно от участниците тук, само, че не се разбира. Разликата е, че сега са медийно отразени. Има хора за които да са полезни е най-голямата награда. Няма смисъл от много писане по темата.
            По смисъла на темата това е най-синтезираното и точно изказване, според мен.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Такива неща се правят редовно от участниците тук, само, че не се разбира. Разликата е, че сега са медийно отразени. Има хора за които да са полезни е най-голямата награда. Няма смисъл от много писане по темата.
              Знаят се имената.
              Знаят се , че са себеотдаващи се истински Хора. Готови да загърбят своите проблеми заради чужди. (едва ли си нямат свои грижи)
              Познавате ги (управляващите форума и офроуда ).
              Една публична благодарност е най-малкото което ТРЯБВА да се отдаде на тези герои.
              Без тях можеше да има измръзнали.... и по-лошо.....
              Едно предложение към държавни институции "да им се благодари с грамота" (поименно) и като им даде пропуски за подобни мероприятия е това което се търси - да няма пречки от властта ( за достъп ).
              Една подобна инициатива само ще утвърди форума .
              И е морална подкрепа на истинските хора.
              Знам, че те и това ще откажат.......но всички ние , особено потърпевшите и спасените им го дължим.
              Поздравления, момчета !

              Коментар


              • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Такива неща се правят редовно от участниците тук, само, че не се разбира. Разликата е, че сега са медийно отразени. Има хора за които да са полезни е най-голямата награда. Няма смисъл от много писане по темата.
                Абсолютно ЗА. Няма смисъл от толкова шум.
                Весели празници на всички!!!
                Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                0879076007 Жельо

                Коментар


                • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                  Колеги, на 24.12.2011, имаше решение на Обществения Съвет на Форума, което може да прочетете тук:

                  След единодушно одобрение от членовете на ОС, участниците в акцията при Николаево получават статут "дарители" и им се присвоява знак "+"
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                    Първоначално публикуван от jpetrov Преглед на мнение
                    Абсолютно ЗА. Няма смисъл от толкова шум.
                    Весели празници на всички!!!
                    Това е вярно,много пъти и преди сме помагали ние и много други колеги и никой не е забелязвал даже,освен изказана благодарност от човека на който се е помогнало,просто се случи че да стане по популярна тази ситуация,никой не е знаел че ще има подобен медиен интерес,помагали сме преди,ще помагаме и за напред когато можем.
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                      Последните две мнения са единствения добър начин за приключване на тази дискусия.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X