Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

    Колеги, предлагам тук да пишем коментарите по акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево.

    Освен това, колеги изразиха желание да подкрепят финансово преките разходи на колегите от МСС в Пловдив и Стара Загора, които цяла нощ пътуваха и работиха да помагат на хората. Моля, предложете как да помогнем всички.
    Show must go on!
    LZ1VES

  • #2
    От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

    Не може ли да се организира официално сътрудничество за доброволческа помощ с Гражданска Защита? Иначе си е съвсем оправдано, че не са пускали джиповете.

    Коментар


    • #3
      От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

      Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
      Не може ли да се организира официално сътрудничество за доброволческа помощ с Гражданска Защита? Иначе си е съвсем оправдано, че не са пускали джиповете.
      Ами незнам как би могло да стане такова нещо, едно на ръка са курсове някакви, обучение и т.н., като това би било по-лесната част. Другото е бумащина и тонове мастило и какво ли не. Един вид неформална Г.З. или нещо такова.

      Виж при някакво бедствие, дето би имало недостиг от страна на кфалифицирани служители, вероятно ще трябва всеки да помага с каквото може ...
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

        Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
        ...Освен това, колеги изразиха желание да подкрепят финансово преките разходи на колегите от МСС в Пловдив и Стара Загора, които цяла нощ пътуваха и работиха да помагат на хората. Моля, предложете как да помогнем всички.
        Веско,за конкретния случай предлагам ти да си касиера.Средствата за възтановяване на разходите на Колегите(СТРАХОТНИ СТЕ!)да се съберат при теб,а после нека обсъдим идеята МСС да си има каса по принцип!....Колеги участвали в акцията,кажете какви са ви били разходите?Не казвайте "няма значение!"...или "Ние не искаме!" Това се подразбира!По-скоро го приемете като шанс за нас да станем част от акцията!....Айде!...белата....Вальо,калаша.....думайте!
        Поздрав!

        Коментар


        • #5
          От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

          ГЗ(а и всяка друга държавна служба) няма да искат да работят с един куп ентусиазирани доброволци. Колкото и да са добре подготвени.
          Те са свикнали всичко да се работи под команда, с началник с когото да контактуват. Не могат да се занимават с 10-20 отделни човека с джипове. И ще са в правото си де.

          Евентуално може да се преговаря с управата на ГЗ за оказване на помощ от нас, но ние трябва да сме се организирали предварително, с избран "началник" който да приема задачи от местния шеф на ГЗ, и да ги изпълняваме.
          Иначе сме просто добронамерена тълпа, която може да помогне, но може и да попречи. В такива моменти е важно да има организация на мястото, а не да се действа хаотично. Е, понякога няма друг начин де.

          Вече имаме изградени две групи за реагиране-МСС и ДВИП. Досега не знам да сме действали по предназначение, но може да се използва готовата организация за да предложим помощ при такива събития.
          А може да се направи и друга "организация", но след като имаме вече готова...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

            До колкото ги познавам - тая работа с покриването на разходи няма да стане. Иначе ако има нужда и аз ще се включа.

            Дайте вместо да мислим за пари, да помислим как по-ефективно да си взаимодействаме с държавните институции. Защото да не пускаш по-подготвени от на ГЗ машини и хора да помагат на хора в нужда, е всичко друго, ама не и правилно. И никакви оправдания със "заповеди отгоре" не оправдават това.

            Ние си имаме организация за наши си нужди, която доказано работи - щом се чуе че някой някъде е закъсал, не е имало случай натам да не тръгнат хора. Въпроса е как да стане така че да помагаме не въпреки държавните институции, а заедно с тях. Нас не ни е страх че шефа ще ни уволни или че ще изхарчим месечния лимит от гориво, ако се налага.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Иначе сме просто добронамерена тълпа, която може да помогне, но може и да попречи. В такива моменти е важно да има организация на мястото, а не да се действа хаотично. Е, понякога няма друг начин де.
              Що ли не се е случило досега да сме пречили? И що винаги става "въпреки"? Защо трябва да се минава през нивите, докато "организираните" или шефовете им се чешат по главите кое-що? Не е първи случай това. Няма да е и последен.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Що ли не се е случило досега да сме пречили? И що винаги става "въпреки"? Защо трябва да се минава през нивите, докато "организираните" или шефовете им се чешат по главите кое-що? Не е първи случай това. Няма да е и последен.
                Няма щото ГЗ е (била) паравоенна организация, а тия как и дали изобщо мислят знаеш сам доста добре
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                  Предложението да се координираме с т.н ГЗ е добро! Но там 'машината' е тромава.
                  Още повече,че Гражданска Защита на практика вече не съществува. Депутатите промениха Закона за МВР и създадоха главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” (ГДПБЗН).
                  Цък - http://cp-bg.org/news.php
                  Извинете за СПАМ-а.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                    Жълт код за потенциално опасни метеорологични явления - силен вятър - е обявен на територията на осем области в страната. Спасителни екипи са освободили от преспите 4 автобуса. Жълт код е обявен в областите Добрич, Шумен, Варна, Бургас, Сливен, Ямбол, Хасково, Кърджали.
                    Код жълто означава, че времето е потенциално опасно.

                    Пътната обстановка се нормализира и няма бедстващи хора, заяви главен комисар Николай Николов, директор на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението”. Той допълни, че най-усложнена пътната обстановка е била тази нощ около Стара Загора.
                    „Нашите колеги, заедно с екипите на пътно почистване успяхме да освободим от преспите четири автобуса, в които имаше и деца. Пътят край Стара Загора вече е отворен, въпреки наложените ограничения в района”, каза още главен комисар Николов.
                    Той допълни, че през изминалата нощ на територията на цялата страна е имало десетки
                    Цитата е от Дир.бг
                    Вижда се, че не е кой знае колко сложно положението и как си партнират с почистващите фирми. Значи с фирмите може да се работи, а с доброволци от една гилдия с умения не?
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                      След 4-5 часа сън .. все още не мога да разбера случилото се от миналата нощ(сутрин) ....... хора ..... искам да се променят нещата .... .дайте да регистрираме тези две организирани звена като някаква фондация или ...... не знам как да го формулирам ... и тази "Фондация" да има назначени оправителен съвет , който да кореспондира със властите и да намерим легален път да сме от помощ ..... аз съм готов да се включа с каквото мога .. а все ми се струва , че като регистрирано юридическо лице .. ще можем и да събираме средства .... и да участваме във някакви акции ... ох не мога да мисля сега ... ще мислим .. но ...трябва да се направи нещо ...... знам че не първи случай ... но дали можем да го направим последен ??
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                        Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                        Не може ли да се организира официално сътрудничество за доброволческа помощ с Гражданска Защита?
                        За Столична община това вече е сторено:

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=133176

                        Ама нещо интересът граничи почти с нула, както към темата, така и във формированието. Вярно, че системата е тромава, но ако кметът не се откаже, тя ще заработи.
                        Групата вече има завършен първи курс в базата за обучение на спасители в гр. Монтана.
                        На доброволците са раздадени и карти, с които те се легитимират, а и получават право на достъп до разни обекти. Сега се работи и по личното оборудване на доброволците.

                        Ако работата не се разсъхне, според мен тази група ще помага и то доста

                        П.С. на първия скан, който съм постнал в темата от линка, най-долу е споменато и за водачите на специализирана техника / за каквато предполагам могат да минат и подготвените форумски джипове/
                        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                        А+
                        LZ1DRZ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                          Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                          За Столична община това вече е сторено:

                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=133176

                          Ама нещо интересът граничи почти с нула, както към темата, така и във формированието. Вярно, че системата е тромава, но ако кметът не се откаже, тя ще заработи.
                          Групата вече има завършен първи курс в базата за обучение на спасители в гр. Монтана.
                          На доброволците са раздадени и карти, с които те се легитимират, а и получават право на достъп до разни обекти. Сега се работи и по личното оборудване на доброволците.

                          Ако работата не се разсъхне, според мен тази група ще помага и то доста

                          П.С. на първия скан, който съм постнал в темата от линка, най-долу е споменато и за водачите на специализирана техника / за каквато предполагам могат да минат и подготвените форумски джипове/
                          Колега ,
                          това звучи обещаващо , но аз си мисля , че подобна организация трябва да бъде независима , иначе ... "интереса клати феса " .....
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Евентуално може да се преговаря с управата на ГЗ за оказване на помощ от нас, но ние трябва да сме се организирали предварително, с избран "началник" който да приема задачи от местния шеф на ГЗ, и да ги изпълняваме.
                            Защо не?

                            Първоначално публикуван от Владо Веков Преглед на мнение
                            Предложението да се координираме с т.н ГЗ е добро! Но там 'машината' е тромава.
                            А някой пробвал ли е да се свърже и да преговаря с тях или просто си говорим, че са тромави без дори да сме опитали?

                            Така например влезнах в тежък спор с мой познат, който твърдеше, че сътруднитечството между фирми и университети имало потенциал, но машината в държавните била толкова тромава, че... Е, хванах го за ушите и го закарах полунасила да проведе един що годе кратък разговор с който трябваше, където трябваше. Още на следващата седмица нещата бяха уредени.

                            Според мен и с ГЗ (или както сега му казват) ще е така - въпрос на представяне на подходящ проект. Едно е на вратата пред директора да се изсипе една тайфа хора, които на думи да обещават велики дела, съвсем друго е документно да се оформи проект за взаимопомощ, в който да влизат всякакви планове - финансиране, организация по региони, правила за членство, начини за връзка, правила за безопасност, тренировки, и т.н. - а не просто пет снимки на десет много подготвени джипа затънали в кал.

                            А иначе кой би свършил тази принципно огромна бумащина, кой после би се нагърбил с теглото на такава работа - срам не срам, но определено няма да участвам аз. И аз като повечето хора ще си чешам езика и ще ръся мъдрости. Създаването на подобна организация не е шега работа.

                            @Evgeni Enduro - именно за граничещия с нула интерес става дума. Всеки иска да се впусне в плаването в дълбоките води, т.е. да върши реалната работа. На никой не му се губи време за предварителната организация.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              Колега ,
                              това звучи обещаващо , но аз си мисля , че подобна организация трябва да бъде независима , иначе ... "интереса клати феса " .....

                              Независима ....
                              Дали е възможно !?
                              Прав си иначе!
                              Мислех си, какво ще стане с групата ако се смени ръководството и новото такова прецени, че няма нужда от 266 души допълнителен разход!?

                              А практиката показва, че навсякъде по света доброволните формирования работят наравно със службите, особено по време на природните бедствия, от които България не е застрахована

                              Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                              @Evgeni Enduro - именно за граничещия с нула интерес става дума. Всеки иска да се впусне в плаването в дълбоките води, т.е. да върши реалната работа. На никой не му се губи време за предварителната организация.
                              Всеки ме пита: "Колко пари дават"!? След отговора ми следва контра въпрос: "А тогава каква ми е файдата"!?
                              Аз съм патил и знам. Затова бях един от първите записали се
                              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                              А+
                              LZ1DRZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X