Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руска мъдрост в оцеляването

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Руска мъдрост в оцеляването

    Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
    Е, то и пожарогасителя и аптечката не си ги носиш в джоба Но пък е хубаво да имаш пожарогасител и вкъщи, не само в колата, както и аптечката да не ти е само за пред КАТ. Аз например имам и едно малко пакетче с латексови ръкавици и еднократна маска за обдишване, които нося винаги със себе си, дори в дамската си чанта. Още едно такова пакетче стои в жабката на колата, за да може да се извади бързо. Използвала съм и двете. Джобно ножче също нося навсякъде, но надали бих съумяла да го използвам по предназначението на средната снимка
    Ама пищова не върви да го зарязваш в жабката на колата като в Щатите. Разпоредбите са други. И все трябва да виси по тебе. Досадно е някак.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #17
      От: Руска мъдрост в оцеляването

      Да де, естествено. Това моето не беше възражение, а допълнение

      Коментар


      • #18
        От: Руска мъдрост в оцеляването

        И що се хванахте за средната картинка? Неизживяно детство?
        Ако нещо стане в летлива локва, нямате и две секунди, преди да започнете да гасите пламналия човек. С пробита бедрена артерия е по-лесно - имате поне 20 секунди. Чувам че напоследък между комарджиите било модно да се удрят с ножове по краката и задниците, така че и тая ситуация е потенциално съвсем реална.
        Ясен ви окачи страшна картинка - предупреждение, вие го ударихте на пишкомерство.
        Срамота.

        Коментар


        • #19
          От: Руска мъдрост в оцеляването

          Мнооого истина има в поговорката "Страх -лозе пази".
          Може да се страхуваш разумно - като се подготвяш, може и по-малко разумно - като се пазиш. И двата варианта работят докато се срещнат с късмета.
          И все пак в първия можеш да се опиташ да му повлияеш.
          Най-много се страхувам от "няма страшно"

          Коментар


          • #20
            От: Руска мъдрост в оцеляването

            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
            Ама пищова не върви да го зарязваш в жабката на колата като в Щатите. Разпоредбите са други. И все трябва да виси по тебе. Досадно е някак.
            Къде в щатите си зарязват пищова в жабката?
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #21
              От: Руска мъдрост в оцеляването

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Къде в щатите си зарязват пищова в жабката?
              По филмите...

              Коментар


              • #22
                От: Руска мъдрост в оцеляването

                Ъъъъ да! И в сериозни документални ленти не съм забелязвал да си слагат личното оръжие в каса.... А зад голямата локва не съм бил и не съм им чел правилата за носене и съхранение на КНО. Ама като порастна голям ще ида...

                Иии Стефане, той Ясен пояснява , че снимката не е само за забавление. И понеже по другите точки спорове не може да има, си мериме "пищовите".
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #23
                  От: Руска мъдрост в оцеляването

                  За так.нар. Стефан,моя фалически символ-"ютията",законно притежавана,я ползвам и нося винаги за защита на пари,ценности и семейството си и като спомагателно ловно оръжие(поне това писах в мотивите за разрешително).Нямам желание да ме спре някой софийски гладен тарикат на магистралата и да ме обере(визирам так.нар."Нагли").Преди това ще го бродирам бързо ,щото винаги имам патрон в цевта и мушката не ми е изпилена,ако разбираш какво имам в предвид.Цялата тема кореспондира с моята философия за оцеляване и развитие,още повече така възпитавам и децата си -да не посягат на чуждото,но да бранят своето.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Руска мъдрост в оцеляването

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    За так.нар. Стефан,моя фалически символ-"ютията",законно притежавана,я ползвам и нося винаги за защита на пари,ценности и семейството си и като спомагателно ловно оръжие(поне това писах в мотивите за разрешително).Нямам желание да ме спре някой софийски гладен тарикат на магистралата и да ме обере(визирам так.нар."Нагли").Преди това ще го бродирам бързо ,щото винаги имам патрон в цевта и мушката не ми е изпилена,ако разбираш какво имам в предвид.Цялата тема кореспондира с моята философия за оцеляване и развитие,още повече така възпитавам и децата си -да не посягат на чуждото,но да бранят своето.
                    Да но това няма да ти помогне срещу недоспал тираджия който гони часове и те връхлети докато спокоино си пътуваш със заредения пищов .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Руска мъдрост в оцеляването

                      Тази картинка,съчетана с думите на Остап Бендер според мен би трябвало да предизвика сериозни размисли във всеки здравомислещ човек!!!!! Направо е велика,евала на братушките!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Руска мъдрост в оцеляването

                        Да, интересно.
                        Да угасиш човек, причинявайки му тежка психическа и здравна травма...над 5год.
                        Да убиеш в самозащита или (недай си боже) в спасение на заплашен...може и до живот.
                        Да се правиш на парамедик и да съживяваш някой, току виж си го убил...виж горното.
                        На показания от Ясен постер, се вижда как резона и закона попадат в лапите ни, защото няма време за чакане.
                        Задавал ли си е някой въпроса, защо в щатите всички се правят на луди при инцидент, грабеж, пожар и т.н.
                        Ми ако е скрита камера или ако е нагласено за да те гърбят после...Иди ги разбери.
                        Аз видях как блъснаха човек. Пилота избяга и аз със колата си натоварвайки пострадалата се замятах като див към неотложната помощ. Спрях по пътя при полицаи, казах за какво става въпрос, направихме ексорт до болницата и после всичко се омаза. Кой беше "?", не беше ли ти "!", свидетели "-".
                        Направо се почуствах в трилър, на всичкото отгоре дойде и брата на моичето дето го карах, стана скандал. Аз станах следствен и скоро в последдствие бях оправдан, но и сега се намира някой гъз да ме пита:-бе ти как се оправи тогава?
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #27
                          От: Руска мъдрост в оцеляването

                          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                          Да, интересно.
                          .....
                          Аз видях как блъснаха човек. Пилота избяга и аз със колата си натоварвайки пострадалата се замятах като див към неотложната помощ. Спрях по пътя при полицаи, казах за какво става въпрос, направихме ексорт до болницата и после всичко се омаза. Кой беше "?", не беше ли ти "!", свидетели "-".
                          Направо се почуствах в трилър, на всичкото отгоре дойде и брата на моичето дето го карах, стана скандал. Аз станах следствен и скоро в последдствие бях оправдан, но и сега се намира някой гъз да ме пита:-бе ти как се оправи тогава?
                          Не винаги е вярно, но доста пъти е бил прав дядо ми който казваше: Направи добро - изяж л@йно.
                          В случая вероятно е трябвало да се обадиш на полицията, след това и на бърза помощ и отиваме в другата част на картинката от първият пост. Т.е. заради бюрокращини някой може да си отиде при ненавременна помощ. Пък брата на туй момиче не го разбирам, може и да е бил афектиран и с замъглена преценка, ама ....

                          п.п. Няма нищо общо, ама вчера мернах по ТВ-то за някакви англичани из родопите, та се яви и една преселничка и каза, че е била в много държави, ама такава бюрокрация като тук няма .
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Руска мъдрост в оцеляването

                            Коментар


                            • #29
                              От: Руска мъдрост в оцеляването

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              Да, интересно.
                              Да угасиш човек, причинявайки му тежка психическа и здравна травма...над 5год.
                              Да убиеш в самозащита или (недай си боже) в спасение на заплашен...може и до живот.
                              Да се правиш на парамедик и да съживяваш някой, току виж си го убил...виж горното.
                              На показания от Ясен постер, се вижда как резона и закона попадат в лапите ни, защото няма време за чакане.
                              Задавал ли си е някой въпроса, защо в щатите всички се правят на луди при инцидент, грабеж, пожар и т.н.
                              Ми ако е скрита камера или ако е нагласено за да те гърбят после...Иди ги разбери.
                              Аз видях как блъснаха човек. Пилота избяга и аз със колата си натоварвайки пострадалата се замятах като див към неотложната помощ. Спрях по пътя при полицаи, казах за какво става въпрос, направихме ексорт до болницата и после всичко се омаза. Кой беше "?", не беше ли ти "!", свидетели "-".
                              Направо се почуствах в трилър, на всичкото отгоре дойде и брата на моичето дето го карах, стана скандал. Аз станах следствен и скоро в последдствие бях оправдан, но и сега се намира някой гъз да ме пита:-бе ти как се оправи тогава?
                              Кой каквото ще да си разправя...
                              Спасил си човешки живот!...Заслужавало си е!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Руска мъдрост в оцеляването

                                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                                Да, интересно.
                                ....
                                Да се правиш на парамедик и да съживяваш някой, току виж си го убил...виж горното.
                                Нищо подобно - даже си длъжен по закон да се правиш на парамедик!
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X