Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руска мъдрост в оцеляването

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Руска мъдрост в оцеляването

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:demos_051.jpg
Прегледи:1
Размер:82.1 КБ
ID:5925843

  • #2
    От: Руска мъдрост в оцеляването

    Да допълня - темата е сериозна, въпреки замисъла на картинката. Колко голям пожар можем да потушим със свои сили?

    Коментар


    • #3
      От: Руска мъдрост в оцеляването

      Имам опит с правенето на пожар Оттогава пожарогасителят е задължителен вкъщи

      Коментар


      • #4
        От: Руска мъдрост в оцеляването

        Гасил съм 3.
        1. Бензиностанцията на Илиянци. Сега ОМВ. Имаше пункт за смяна на масла. Докато зареждах дзверо от аватара, тръгнаха пламъци изоттам. Дотъркаляха две бутилки с ЦО2, ама нъц, явно много бира се е изпило. Та със ЗАЗовия пожарникар се справих. Беше някакъв с течност и настана голяма смрад. Та изкарах безплатен резервоар бензин.
        2 и 3 В Пирин и Рила - след захвърлени от идиоти фасове. Добре, че бивакуваме до вода.

        Коментар


        • #5
          От: Руска мъдрост в оцеляването

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Да допълня - темата е сериозна, въпреки замисъла на картинката. Колко голям пожар можем да потушим със свои сили?
          Сега по-сериозно

          Отговорът е: малък. Или по-точно, зависи какъв (какво и къде гори), но така или иначе ограниченията са сериозни. Пожарогасителят (подходящият такъв, не от онези дезодоранти, които продават по бензиностанциите) е оптималното и незаменимо срество, с което всеки може лесно да се научи да борави.
          Същото важи за аптечката - добре оборудваната аптечка и уменията да работя с нея спасяват животи. Това на хората тук (във форума) сигурно е пределно ясно, но за жалост масовата култура в България в това отношение е безкрайно ниска.
          Жалко (е, сигурно понякога за добро), че средният момент от оцеляването е неприложим в нашата страна

          Така или иначе, рекламата е страхотна. В края на краищата, сериозните неща понякога се казват най-добре в шеговита форма. По този повод няма да забравя една реклама (не българска, естествено) за спазване на пешеходните правила: заснета е една коза да ходи по тротоарите и да пресича улиците. Думите гласяха: "На тази коза й трябваха 2 часа да се научи да пресича само на зелено. А на вас?!"

          Коментар


          • #6
            От: Руска мъдрост в оцеляването

            Здравейте колеги! Темата на Ясен е наистина много интересна. Според мен няма значение чия е мъдроста за оцеляване, най-важното е да я има. Нали знаете една стара поговорка " Не питай старило, а питай патило " И все пак много зависи от човешкото съзнание. Какво имам предвид. Най-простото нещо - нашето лично съзнание. Ето например, кой от нас си проверява аптечката ежемесечно дали няма ампули с изтекъл срок на годност, дали бинтовете и марлите не са загубили своята стерилност и еластичност, здрави ли са шините, есмарка дали е годен за употреба или е напукан от времето, стават ли ножиците за рязане или са ръждясали и много, много други неща. И така проявената към себе си немарливост много често се отразява пагубно на другите, и да искаме не можем да окажем помощ. За това според мен първо трябва да променим своя начин на мислене за да можем да бъдем полезни както на себе си така и на другите. Е за сега толкова нека и другите да си изкажат мнението. Желая
            на всички здраве, умната и БЕЗАВАРИЙНО.
            [B]НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ !!![/B]
            [B]0899-43-23-58[SIGPIC][/SIGPIC][/B]

            Коментар


            • #7
              От: Руска мъдрост в оцеляването

              Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
              Това на хората тук (във форума) сигурно е пределно ясно, но за жалост масовата култура в България в това отношение е безкрайно ниска.
              Ама разбира се! Това е елитарен форум и още при регистрацията, системата автоматично разпознава и "банва" тези с IQ под 130. И за да помогнем на другите (онези с "безкрайно ниската култура") е важно да кажем, че 99% от критичните ситуации настъпват тогава, когато са били подценени, или си надценил собствените си знания и умения. Или казано по друг начин: матрЯла най- често подценява ситуацията, защото винаги, когато му говориш или го споменаваш, той си мисли, че става дума за някой друг!

              Коментар


              • #8
                От: Руска мъдрост в оцеляването

                Мъдростта е на Остап Бендер.
                Пък и вярна, на всичко отгоре.
                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                -----------------------------------------------
                Питието определя съзнанието....
                -----------------------------------------------
                0887770735

                Коментар


                • #9
                  От: Руска мъдрост в оцеляването

                  Да, за комшията. Пък на мене - нивгаш!
                  По цял свят хората карат през просото, по цял живот. А в последния миг - плачат. Ако им остане време.
                  Черния хумор често е по-поучителен от досадните лозунги.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Руска мъдрост в оцеляването

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Да допълня - темата е сериозна, въпреки замисъла на картинката. Колко голям пожар можем да потушим със свои сили?
                    Тия трите неща винаги ги нося с мене(съвсем сериозно)-просто за пореден път се убеждавам че Альошите са умни люде.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Руска мъдрост в оцеляването

                      За среднята снимка при нас широко распространено мнението "ПО-ДОБРЕ ТРИМА ДА МЕ СЪДЯТ, ОТКОЛКОТО ЧЕТИРИМА ДА МЕ НОСЯТ!"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Руска мъдрост в оцеляването

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        За среднята снимка при нас широко распространено мнението "ПО-ДОБРЕ ТРИМА ДА МЕ СЪДЯТ, ОТКОЛКОТО ЧЕТИРИМА ДА МЕ НОСЯТ!"
                        +1 Очень точно и хорошо товарищ.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Руска мъдрост в оцеляването

                          Хмммм. Малко ми е спорна точно средната снимка. Лично аз предпочитам едно добро джобно ножче /може и по-големичко/. Поне може ноктите да си изчоплиш с него, а стигне ли се до стрелба на месо кефа ще е по-голям. Това в рамките на майтапа естествено. Мисля , че в къщи /на село у Банкя/ по-подходящ е Калашников или поне двуцевка. А извън дома - това желязо тежи неоправдано много за да си струва да го влачиш с оглед на безкрайно рядката инцидентна нужда от него. Някак си между хора, в града - не знам...
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #14
                            От: Руска мъдрост в оцеляването

                            Е, то и пожарогасителя и аптечката не си ги носиш в джоба Но пък е хубаво да имаш пожарогасител и вкъщи, не само в колата, както и аптечката да не ти е само за пред КАТ. Аз например имам и едно малко пакетче с латексови ръкавици и еднократна маска за обдишване, които нося винаги със себе си, дори в дамската си чанта. Още едно такова пакетче стои в жабката на колата, за да може да се извади бързо. Използвала съм и двете. Джобно ножче също нося навсякъде, но надали бих съумяла да го използвам по предназначението на средната снимка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Руска мъдрост в оцеляването

                              Руската мъдрост е много вярна. Човек си служи с това което има под ръка. Имам 4ри прожектора но за всекидневни работи най-често си светя с телефона. Имам фотоапарат и видеокамера, но пак най-често снимам с телефона. Имам сигурно двеста килограма ръчен инструмент, но най-често си служа с мултитула или викторинокса които са винаги на колана.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X