Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български сгъваем нож - MANLY

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Български сгъваем нож - MANLY


    Най-горният от снимката е въпросният български сгъваем нож Manly.
    Видях ги на ловното изложение и веднага им станах фен. Днес минах през цеха им с идеята да си купя един с дървени чирени, но като видях дръжката от телешки рог и не се стърпях...
    Повече подробности утре. Накратко - много елегантен и семпъл нож.

  • #2
    До: Български сгъваем нож - MANLY

    Много добре изглеждат.Ако може дай някакви контакти и другите да си купим

    Коментар


    • #3
      До: Български сгъваем нож - MANLY

      Много е хубав да го ползваш дълги години.
      Ще чакам с нетърпение ощи инфо
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #4
        До: Български сгъваем нож - MANLY

        Това е пълно копие на laguiole но няма значение .Дано правят свестни неща. Цени ?
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #5
          До: Български сгъваем нож - MANLY

          Аз също бих си купил.
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #6
            До: Български сгъваем нож - MANLY

            Това е сайта им , определено има интерестни неща.
            http://manly-bg.com/produkti/Golqm_Art/index.htm

            Коментар


            • #7
              До: Български сгъваем нож - MANLY

              Хубави са артикулите на фирмата , дано и да са качествени за да могат да си намерят място на пазара .

              Коментар


              • #8
                До: Български сгъваем нож - MANLY

                Хубави,хубави ама и цените са им хубави.90 лева за нож - никога няма да дам.По добре да си хода с ножа от ресьор,който ми е най-добър приятел в гората от колкото с тва ножче.
                По малко, ама с хляб!

                Коментар


                • #9
                  До: Български сгъваем нож - MANLY

                  Да, и аз мисля същото. Цените са доста солени за нещо, което трябва да се доказва на пазара. Мисля си и друго... български, български, но да не стане като със смилянския боб - "Произход Китай"....
                  ДАНО ДА ГРЕША.
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Български сгъваем нож - MANLY

                    Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                    Това е пълно копие на laguiole но няма значение .Дано правят свестни неща. Цени ?
                    А бе не е пълно копие. Ето това е пълно копие с марка Linder http://www.sokol.bg/show/category/1/item/274

                    Има идея от Laguiole вкарана донякъде във формата на острието и най вече приликата идва от украсата на гърба на дръжката. Само че при Laguiole е муха, а тук е елипса с три листа. Ако е заради едната украса да го обявяваме за копие, ще трябва да кажем че Викторинокс ОХТ е пълно копие на Спайдърко


                    Голямата разлика е че тук острието се заключва. Има особен заключващ механизъм - трябва да избуташ скобичката отстрани на дръжката за да се отключи острието:


                    В сгънато състояние по мое мнение е много по-семпъл и елегантен от Laguiole




                    Когато се разгъне си става един сериозен нож


                    Цените им са обявени в сайта.

                    Хубави,хубави ама и цените са им хубави.90 лева за нож - никога няма да дам.По добре да си хода с ножа от ресьор,който ми е най-добър приятел в гората от колкото с тва ножче.
                    Виж сега, това не е нож за гората, а за всекидневно носене в града. Едва ли ако се наложи в ресторант да си нарежеш пържолата ще си извадиш ножа от ресор нали? Когато ми се налага да си нарежа пица например не си изваждам зеления Хултафорс, а ползвам Викторинокса.

                    Да, и аз мисля същото. Цените са доста солени за нещо, което трябва да се доказва на пазара. Мисля си и друго... български, български, но да не стане като със смилянския боб - "Произход Китай"....
                    ДАНО ДА ГРЕША.
                    Ами ето един линк http://jimhokins.snimka.bg/reports/k...00602.18696328
                    на един друг фен, който е снимал в цеха производствения процес

                    Коментар


                    • #11
                      До: Български сгъваем нож - MANLY

                      Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                      А бе не е пълно копие. .....
                      Не ,не е .Името им е друго .Дизайнера им никога не е виждал Laguiole . Без да иска ги е направил същите
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Български сгъваем нож - MANLY

                        Язък. Оня ден се зарадвах като видях снимката. Зер българско ножче, пак ще има. А то нищо ... Безсмислица за магазините за скъпи подаръци, че и без име. Не виждам кого интересува, освен трима колекционери.
                        Да бяха върнали нормалните джобни ножчета, от нормална стомана. По два лева, във всяка будка за вестници. А така - не е чекийка, а просто чекиджийство. Което е друг разговор.
                        А иначе им желая успех, разбира се, зер българи опитват да направят нещо ... Само не си струва с десния крак, не е правилно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Български сгъваем нож - MANLY

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Язък. Оня ден се зарадвах като видях снимката. Зер българско ножче, пак ще има. А то нищо ... Безсмислица за магазините за скъпи подаръци, че и без име. Не виждам кого интересува, освен трима колекционери.
                          Да бяха върнали нормалните джобни ножчета, от нормална стомана. По два лева, във всяка будка за вестници. А така - не е чекийка, а просто чекиджийство. Което е друг разговор.
                          А иначе им желая успех, разбира се, зер българи опитват да направят нещо ... Само не си струва с десния крак, не е правилно.
                          Стефане не си прав! Ако се замислиш това е първото българско сгъваемо ножче от доста години насам. Всеки средно сръчен в ръцете човек може да сложи дръжка на цяло острие и ето ти несгъваем нож. Но сгъваемо ножче е съвсем друга бира.
                          Всеки който произвежда нещо в България, без значение в какъв бранш заслужава уважение. Фирмата е производител на въпросното ножче, не са търговци препродаващи чужда стока! Дано да успеят да се преборят с вносните марки и да се задържат на пазара.

                          А ножчета от 2 лева и сега си има по пазарите. Преди 3 години купих последователно 3 такива в рамките на 2 седмици. После ги изхвърлих, защото се разбрицаха и си купих Викторинокс ОХТ. Карам си и досега с него без да е мръднал. Та въпросния Викторинокс си има дупка на острието за отваряне с една ръка, това значи ли, че трябва да го обявим за пълно копие на Спайдърко???

                          Дроба смята че са пълно копие на Laguiole, но всъщност пълно копие на Laguiole е направила известната фирма Linder - по-горе съм дал снимка на немското копие. Даже подредбата на нитовете са копирали.

                          За мен Laguiole е нож който си го представям в ръцете на Евг.Минч. А българското ножче е с много по-изчистен и семпъл дизайн, в затворено състояние няма нищо общо с Laguiole.
                          Ама карай всеки си има вкусове, мен ме грабнаха още на изложението, та до онзи ден, когато ходих специално да си го купя.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Български сгъваем нож - MANLY

                            Някой, въпреки всичко, започва производство. То си има цена, ако е качествено. К'во като е в България. Тук съшо се продава уиски по магазините и не е по-евтино отколкото в Италия или Шотландия. А те тия хора и уиски пият. Луканката и тя гони 30 лв. Ама не казвате тя е копие и е много скъпа.
                            Да са живи и здрави, пък клиенти ще се намерят. Адмирации, че са решили да правят а не да внасят от братски Китай.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              До: Български сгъваем нож - MANLY

                              Само за уточнение: насекомото при Laguiole е пчела, не муха.

                              Според една от легендите, идва от adhela което на езика Окситан е пчела,но и вид блокаж/предпазител срещу самоволното затваряне на острието.

                              Разбира се, версии много и разни.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X