Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ножове - видове, предимства и недостатъци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Е именно.

    Това е просто метална втулка. Не е продълбение на стоманеното острие.

    Метала му (на острието) свършва точно на думичката Глок

    Успокоих се

    Коментар


    • #77
      Здрав до момента, в който насилиш дръжката. Метала стига само до средата и поради глупавата идея да оставят място за кибрит и други простотии стил Рамбо Силек
      .

      Мисля че горното е достатъчно ясно написано! И точно на него съм отговорил...!
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #78
        Бе дайте го това чудо да го занеса на ренгена и туй то. И без това тия дни ще ходя да прося, ще снимат и това.

        Коментар


        • #79
          Първоначално публикуван от Венцислав Петров
          Здрав до момента, в който насилиш дръжката. Метала стига само до средата и поради глупавата идея да оставят място за кибрит и други простотии стил Рамбо Силек
          .

          Мисля че горното е достатъчно ясно написано! И точно на него съм отговорил...!
          Да резнем един?

          Но защо да си доказваме като не си вярваме

          Коментар


          • #80
            Първоначално публикуван от Стефан
            Бе дайте го това чудо да го занеса на ренгена и туй то. И без това тия дни ще ходя да прося, ще снимат и това.
            Що не?

            Имаше снимки негови баш от ренгтген из нетя. Аз що бръмча мислиш.

            Ако кажеш мога да го донеса някъде моя.

            Коментар


            • #81
              Току що цитирах вашите думи на които и съм отговорил! Вие пишете: "метала" а не острието... Съжалявам но съм свикнал когато се обсъждат технически теми думите да имат значение... Ако вие бяхте написали "острието" щеше да значи нещо друго. Моля бъдете точни във въпросите и ще получавате и точни отговори...

              За това докъде е острието приемам вашите думи аз не съм строшил моя нож до момента и не знам...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #82
                А, бе, ножовете са за рязане на това и онова. Като се има предвид, че не смятаме да се озовем на самотен остров с единствен нож за 10 години, за кво спорите?! Отивате в гората, режете, правите и след това сте си в София или нещо подобно. Кво оцеляване, къв Робинзон Крузо?! Аз ходя на такива места със сравнително хубави ножове, които ако загубя/счупя/нащърбя и т.н. след няколко дни заменям и забравям. Пък ако работата стане дебела, разчитам на други средства и ножът е последна грижа.

                За самоотбраната - срещу хора, боят с ножове е няква митология, пък срещу животни е някакъв филм. Отделно, при самоотбрана ножът не се хвърля никога. За хладно оръжие срещу животни си има копия, обаче да си пригодиш такова с прът, въже и нож е малко нефелно пък и се прави предварително.

                Така че за хора като нас ножът е инструмент, при това не за цял живот. За самоотбрана в гората нищо с дулна енергия под 12 cal не ме успокоява. Мога да си се представя срежу глиган или мечка с нож в ръка, пък вълците са на глутници и трябват много ръце и много ножове там.

                Коментар


                • #83
                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                  Току що цитирах вашите думи на които и съм отговорил! Вие пишете: "метала" а не острието... Съжалявам но съм свикнал когато се обсъждат технически теми думите да имат значение... Ако вие бяхте написали "острието" щеше да значи нещо друго. Моля бъдете точни във въпросите и ще получавате и точни отговори...

                  За това докъде е острието приемам вашите думи аз не съм строшил моя нож до момента и не знам...
                  Вие (апропо този изказ ли е офицялен или просто нарочно дистанциране (за пръв път го виждам във форум)) сте прав.

                  А аз седнал

                  Коментар


                  • #84
                    Фюрере, тая работа я тури на съвестта на рекламописците. И на пионерските кръжоци тип скаути които кълват на таквиз червеи и пълнят касичките на тарикатите. Че да пишат още по-измислени реклами.
                    За електроизолираната ножица с която може вадиш пирони и струва 25 лева никой няма да напише реклама. Ама тя все едно не може да чете, и въпреки че е правена да убива, става и за умрял салам. И да човъркаш тва-онова по жипа с нея. Ама знае ли човек пък колко е сигурна ... Само няколко милиона души са я пробвали в прости абсурдни условия.
                    Мани че испаднах у пълно бесмислие. Че зеем да я фърлим и да си намерим некоя пила за нокти за три иляди. Да съм баш гъзар. Ноо важно че вълци ме яли.

                    Коментар


                    • #85
                      Бе, що ме занимаваш с рекламни похвати? Едно леко лирично отклонение, ама с приказките ти като да си косценарист на Fight Club, направо:

                      Man, I see in fight club the strongest and smartest men who've ever lived. I see all this potential, and I see squandering. God damn it, an entire generation pumping gas, waiting tables; slaves with white collars. Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don't need. We're the middle children of history, man. No purpose or place. We have no Great War. No Great Depression. Our Great War's a spiritual war... our Great Depression is our lives. We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.

                      Коментар


                      • #86
                        Дааа ... Сурово.
                        Ми, кво да ти кажа. Ако ще кихнат някой лев, виж дай им мойта поща. Ще им напиша нещо. Те отде да знаят кое е автобиография. Сигурно ще им хареса.
                        Не си ли учил по организация на производството и реда за внедряване? Някой казва че трябва, някой какво. Умните хора се събират, измислят, правят. После изделията заминават на изпитания. Зверски. Немислими. Там са вкарани всичката теория и колосални знания. От всичките много, заводските изпитания минават две, три ... По-добро не може да съществува, по принцип. И тия върхове на върховете, които не може да победи ни природата нито човешките сили заминават на войскови изпитания. А след два дни двете се връщат на трески, войничетата мигат на парцали и казват Ми то ноо афиф, скина се те на, ние ништо таквоа ... И са прави, никой не може да сътвори такива дивотии и абсурди, квито простия живот. Но ако нещо е минало и през това, то без всяко съмнение наистина става А точно тия железа и днеска са на толкова войни, че ако бяха калпави без друго щеше да се разчуе. Това на са алебардите на швейцарските гвардейци. Нито американци, които дори нямат в устава си точка за щиковия бой И за всички случаи на живота освен това, войниците имат само джобни ножчета. Който не го е загубил, де.

                        Коментар


                        • #87
                          Това взе да прилича на кой джип е най-най.Всеки от нас,когато ходи на
                          излет,лов и т.н. носи неща в които е сигурен и с които е свикнал.И едва
                          ли е важно какво пише на тях.Аз нося в калъфче на колана един универ-
                          сален "VictorInox" и в колата един нож,който съм си правил преди много
                          години от ресор.В България има три животни,които са опасни за човека
                          и срещу тях нож едва ли ще помогне.Дето казва Обера-трябва си подхо-
                          дящия калибър.Ножът реално си е инструмент и като такъв трябва да е
                          удобен,полезен и на разумна цена.Остриета по 300,500 и пр.долара са
                          според мен колекционерска страст.То хората и коли колекционират.
                          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                          имат право да гласуват на избори.

                          Коментар


                          • #88
                            Да, темата нещо се измести доста по в страна от смисленото... Та моля всеки който пише да се съобрази с заглавието и да пише най-вече за собствения си избор на нож и критериите по които го е направил... Стефан ако желае да си направи отделна тема със съответното и заглавие...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #89
                              Никаква отделна тема не мога да направя. Освен че не искам, не мога и да окачвам картинки. Макар че поне една сигурно си струва ако ще пеем за ножове с цени като телефонен номер. Имам една шашардия, българска, произведени са няколко стотин бройки. Обаче преди много години, още през 70-те, и след това само са губени. Парашутен стропорез. Изключителен изрод. Върхът му прилича на носа на акулата чук, остриетата са две вдлъбнати дъги, едната със ситни зъби. Дръжката е две текстолитови пластинки. Калъфчето е кожено. Никой друг няма такова нещо И второто по опастност в природата след жената животно - човекът, веднага пада по гръб изцъклено щом му го покажеш. Само най коравите още известно време си бъркат по джобовете и жално питат Колко бе мъжки, дай да говориме, обаче - не!
                              Така че няма кво да ме плашите с дивотии за кофа кинти, аз съм имунизиран.

                              Коментар


                              • #90
                                Ами, на мен голям нож в гората реално не ми трябва. Съчетанието от Викторинокса на Венци и една брадвичка за дърва е повече от достъчно. Големият нож е екстра и на кой каквото му харесва. Мъжете обичат скъпите играчки, така че няма нищо лошо в ножовете за по 500 и кусур кинта.

                                Обаче съм сравнявал ножа на Глока с руски и с казанлъшки щик и определено предпочитам него като личен нож. Стоманата на щиковете далеч не е такава, каквато я представяте, ъглите на заточване много големи, което е характерно за сечене, а не за рязане, формата не ми допада и изобщо това е жертва на функциите си - хем, щик, хем ножица, хем не знам си кво. Ако ще ходя на война - хубаво, ама в гората...

                                Стефане, като е толкова важно да има конектор за щик, ти са автомат ли ходиш?

                                Лично аз че предпочитам Глока, но едва след секирката и мултифункционалния комплект, а на практика взимам един овчарски нож на 100 години, когато реша, че ми се мъкне още нещо.

                                Пък тоя парашутен нож може да е най-големият връх, обаче това твоето вече избива на функционален фетишизъм. Не знам какво толкова правиш с тези ножова, ама аз освен да нарежа пържолите за скарата, друго с тях не правя. За ремонти и т.н. си има друго.

                                Отделно ножът е нападателно, а не отбранително средство и силата му е, че можеш да го носиш и използваш скрито. Обаче тръгнеш ли да ми го "показваш" не чакай да падна по гръб, ами по-скоро ще те запозная с .357 mag щото вече има състав на неизбежна самоотбрана за пред съда, а там на който каквито са му адвокатите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X