Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ножове - видове, предимства и недостатъци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

    Моето мачете не е с много дебело острие, но точно това е тънкостта на този инструмент. Давам ти снимка на мачете TRAMONTINA с по-дебело острие мисля. Има и калъф комплекта, но цената му е 42 лева.
    Кожената кания на Командо-то е тази от снимката, без значките. На едно изложение от Арсенал ги продаваха с такива или подобни.
    Прикачени файлове
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

      Не знам за качествата на канията на Командото, но съм виждал по витрини и изложения. До колкото знам е рядкост.

      Мачетето е нормално да е от ламарина. Трябва да е тънко. Дебелото и тежко острие не се справя особено добре с тънки вейки, трева, папрати и други подобни.

      Има кукри-мачетета на КолдСтийл и са евтини. Имам такова и макар наистина да е доста по-добро за заместител на брадвичка, не е толкова удобно колкото правото острие за трева, коприва и т.н. Другите, по-скъпи, кукрита не стават за мачете. По-качествената стомана изисква по-дебело острие, а и ги правят по-къси заради теглото. Пък, повярвай ми, не искаш да сечеш коприва с късо острие .

      Трамонтината наистина са много добри. При мачетето не се търсят същите характеристики като при нож(2 мм е добре). Не ти трябва да е дебело, не ти трябва да е много остро и т.н. Виж също и на ColdSteel нещата. Да не те шашкат цените на ножовете им . Мачететата им по между 15 и 40 лева.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
        Моето мачете не е с много дебело острие, но точно това е тънкостта на този инструмент. Давам ти снимка на мачете TRAMONTINA с по-дебело острие мисля. Има и калъф комплекта, но цената му е 42 лева.
        Кожената кания на Командо-то е тази от снимката, без значките. На едно изложение от Арсенал ги продаваха с такива или подобни.
        Откъде мога да си купя такова мачетеПо разните магазини има лошокачествени само на неизвестни марки.
        А ако видиш такава кания някъде сподели къде я има да взема една.

        Коментар


        • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
          Не знам за качествата на канията на Командото, но съм виждал по витрини и изложения. До колкото знам е рядкост.

          Мачетето е нормално да е от ламарина. Трябва да е тънко. Дебелото и тежко острие не се справя особено добре с тънки вейки, трева, папрати и други подобни.

          Има кукри-мачетета на КолдСтийл и са евтини. Имам такова и макар наистина да е доста по-добро за заместител на брадвичка, не е толкова удобно колкото правото острие за трева, коприва и т.н. Другите, по-скъпи, кукрита не стават за мачете. По-качествената стомана изисква по-дебело острие, а и ги правят по-къси заради теглото. Пък, повярвай ми, не искаш да сечеш коприва с късо острие .

          Трамонтината наистина са много добри. При мачетето не се търсят същите характеристики като при нож(2 мм е добре). Не ти трябва да е дебело, не ти трябва да е много остро и т.н. Виж също и на ColdSteel нещата. Да не те шашкат цените на ножовете им . Мачететата им по между 15 и 40 лева.

          +1

          Много правилно казано за мачетето.
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

            По отношение на мачететата, Трамонтина е доказана марка с добро съотношение качество/цена. Оригиналния им вносител е една пловдивска фирма( за съжаление не им помня името или адреса), които на едно изложение в Пловдив ги бяха пуснали на цени от 10 до 40 лева. Аз лично си донесох от Африка Окапи№1, произведено в ЮАР, с тежко сърповидно острие, разширяващо се в горния край като ятаган, което върши идеална работа. Но доколкото съм виждал, на много молко места извън Африка, само в някои специализирани сайтове, можеш да намериш продукти на Окапи. А те имат и сгъваеми ножове с много оригинална конструкция и форма.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

              Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
              Откъде мога да си купя такова мачетеПо разните магазини има лошокачествени само на неизвестни марки.
              А ако видиш такава кания някъде сподели къде я има да взема една.
              За мачетето виж тук например:
              http://shop.oragie.com/
              А за кания на Командо-то бих те посъветвал да намериш някой сарач, който да ти изработи по поръчка. Аз така направих преди време и се получи добър резултат. Друг е въпроса, че не ми харесва много кожена кания. Все ми се иска да е като по-модерните от синтетика или някаква пластмаса, но до момента не ме е озарила никаква идея.
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                И аз предпочитам пластмасови кании, ама рядко става да приспособиш от друг нож, ако не си идва оригинално с нея
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                  Някой знае ли дали мачететата на GoldSteel се продават с кании?Разглеждах ги из
                  нета и повече ми харесаха от тези на Трамонтина.

                  Коментар


                  • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                    Някой знае ли дали мачететата на GoldSteel се продават с кании?Разглеждах ги из
                    нета и повече ми харесаха от тези на Трамонтина.
                    Да с кании са. При това доста хубави. Дръжкте им също поне на мен са ми по-удобни, но на Трамонтина остриетата обаче май са малко по-качествени... Освен, ако не държиш на определена форма, защото при КолдСтийл асортимента наистина е доста по-богат.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                      Благодаря, явно ще е ColdSteel.

                      Коментар


                      • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                        Между другото, ако някой все пак иска кукри, което да не е от стомана за мачетета(като евтиното КолдСтийл) и да не е много съкпо(като скъпите на КолдСтийл) може да потърси такова на Смит&Уестън. Принципно се намират в България за около 100 лева, но не мога да кажа къде има в момента, а и не са никак лоши за разлика от сгъваемите им ножове.

                        Но пак казвам. От моя опит най-добро за същинските си цели на мачете е правото острие.
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                          Магазин на Смит&Уестън в София има на ул.Раковски между пресечките на ул.Цар Симеон и ул.Кирил и Методи.
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                            Ако можеш да дадеш и инфо откъде може да се купи и за колко този модел на Eskrima ще е много добре,че нещо не го намирам в никой сайт
                            Моделът е Amercukri Eskrima:
                            ама е над 1000 долара....
                            http://tacticalwarfightergear.com/ta...a941cdd6665e6a
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                              Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
                              ама е над 1000 долара....
                              http://tacticalwarfightergear.com/ta...a941cdd6665e6a
                              Много пари бреПреди време попаднах на този нож в някакъв сайт за бойни изкуства и ми хареса като нож-ама на тази цена не става никак

                              Коментар


                              • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                                За любителите на хладното оръжие-ето един доста подробен каталог с снимки и описания на най рзлични ножове:
                                http://htftp.offroad-bulgaria.com/TR...klopediq/Noji/
                                Размер 15mb-на Руски език.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X