Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Получих страхотен подарък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Получих страхотен подарък

    Фаберже и Сваровски стоят зяпнали усти!

    Качество, красота, невероятен вкус плюс утилитарност. Към съвършенното няма какво да прибавиш, какво да отсечеш!

    Поклон пред майсторлъка на колегите!?

    Коментар


    • #17
      До: Получих страхотен подарък

      Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
      Да ти е честит подаръка,но нали знаеш,че трябва да го платиш минимално/един,два лева/за да не си срежете приятелството.Такова е поверието.Жив и Здрав бъди
      Така е, ама аз дори не знам кои са всички сазъклятници, което си е проблем. та затова напролет ще спретна чеверме и ще поканя всички, да разрежем агнето, не приятелството.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        До: Получих страхотен подарък

        Вечерта не можахме да го огледаме, ама той бил наистина страхотен! Браво на майсторите! А на Злати честит
        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
        A2 (+)

        Коментар


        • #19
          До: Получих страхотен подарък

          и аз да напиша два реда...не е до престрашаване,некви празници са в момента трябваше да направя острие за нож подарък.нож подаърк трябва да е карасив,но е жалко ако не работи,тъй,че красивтото острие трябва да е работещо.не знаех нищо за предпочитанията на човека за когото е ножа,а това е голям проблем.общо взето има два стила на практични ножове - западен и източен,а ние сме в центъра в средата.имаме си етно традиции,но нашите ножове или са типични оръжия,или типични инструменти(каракулака примерно).все пак реших да обединя целия свят в едно острие което да е едновременно и оръжие и инструмент(нож за работа).всъщност ще издам една тайна - остриетата бяха две и се избра това.най-известният и ползван нож на запад е бауи.направих като визия едното острие в този стил(избраното).другото беше в източен стил.технологият на изковаване на двете остриета е една и съща.дамаск носеща част - стомана работеща част.дамаска ми позволи да вкарам и тукашния етно елемент,понеже всеки дамаск си има типична шарка.този тип дамаск се е ползвал внавремето при направа на ятагани:
          http://www.oriental-arms.com/photos.php?id=2440
          само че при ятаганите стоманата за режещата част е челно заварена.на изток са намерили по-добро решение - вложка.та сглобяването на дамаска и стоманата стана горе-долу по този начин:
          http://www.youtube.com/watch?v=w6CXe...eature=related
          стоманата не с едържи само на челна заварка,но и на две странични.ламинатът се даржи на 2 странични заварки - може да се сцепи,при ятаганите е една челна,но острието е дълго и прековавано няколко пъти тя става здрава.тук острието е късо и това е единствената сглобка с най-голяма здравина.
          виждал съм петракиев кви дръжки прави и на какъв тип остриета.не го бях виждал да прави бауицелта ми не беше да му създавам главоболия,а да видя неговото решение.няма правилно и неправилно решение за дръжка на едно острие,но всяко решение е интересно.моето решение би било друго,но точно това е уникалното на всяка съвместна работа,че решението е негово и интересно
          в крайна сметка виждам,че се е получило нещо красиво,дори и кутиика си има(приятна изненада).
          единственно ми остава да пожелая на притежателя му да му служи дълги години вярно и да има само приятни спомени от ползването му
          http://diadoblago.ucoz.net/

          Коментар


          • #20
            До: Получих страхотен подарък

            За Фаберже не знам , ама аз още си седя със зяпнала уста. И нямам думи ама ме напъва да кажа нещо.......
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #21
              До: Получих страхотен подарък

              Честито! Правилния нож в правилните ръце! Вярно да служи на теб и на правнуците ти!
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #22
                До: Получих страхотен подарък

                Злати, честито. И аз успях да пипна този нож! Уникален е! Да ти служи с вяра и мярка дълги години!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X