Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    "Специално издание, 002 от 100"!
    Това нещо, или струва 10 000лв, или в продажба са 10 000 бройки с такъв надпис...

    ПП
    Всъщност, нищо не знам за тази марка (ма не съм и дотам корифей де).
    Не струва 10 000 кинта гарантирано. След време може да стигне четирицифрена цена в долари, ама може и да не стигне
    Конкретния нож е сравнително рядък, но не чак до степен да е колекционерски. Вече конкретната модификация си е колекционерска, заради лимитираната серия, по добрата стомана (S90V спрямо S35VN при оригиналната версия) и чирените.

    За фирмата - това ми е първи нож от тях, но като цяло отзивите са за сериозен и държащ на репутацията си семи-къстъм производител.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      Е-е, към сумата да съм подходил леко фриволно (мен някой, ако ми даде 10 000лв ще се оженя за него), ма като посока на мисълта де.

  • Аз съм скъсаняк, гледам да си самофинансирам хобито, и затова не мога да си позволя скъпи ножове. Така - масовка, тук таме нещо колекционно ако изпадне на сметка.

    Сега бройкам едно острие на Spyderco Mule от Cruware, една грозна сгъвайка - Hogue X5 4" warncliffe, и ТСПроф КО3, ама ми е плитък джоба...
    ​​​​​​

    И Боса си немА друга работа та ми вкара некви мисли с Урсуса
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • windwarrior
      windwarrior коментира
      Редактиране на коментар
      Е нали вече казах че съм скъсаняк.

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Ма с 2 бъбрека

    • windwarrior
      windwarrior коментира
      Редактиране на коментар
      Засега

  • Те нещо дето придобих онзи ден. Droba го е майсторил от О2.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220213_200512.jpg
Прегледи:680
Размер:534.8 КБ
ID:6816942 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220213_200159.jpg
Прегледи:669
Размер:202.5 КБ
ID:6816943
    Много ме радва.

    п.п. Бях пляснал по грешка във "вицовете" да се ...
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • Стоян Боюков-Sariones
      Стоян Боюков-Sariones коментира
      Редактиране на коментар
      Успях и леко да си резна пръстето дееба! Наточен идва! Мой нож не пипам така, ама изключих, че Дроба го е точил.

  • Какво е О2 (освен кислород очевидно)?
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      А-ха, ясно.

    • Стоян Боюков-Sariones
      Стоян Боюков-Sariones коментира
      Редактиране на коментар
      Също позната, като 1.2842 (ръждавейка).

    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      Е, след като е инструментална, резонно да е ръждаема.

  • Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Те нещо дето придобих онзи ден. Droba го е майсторил от О2.


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220213_200512.jpg Прегледи:31 Размер:534.8 КБ ID:6816942 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220213_200159.jpg Прегледи:31 Размер:202.5 КБ ID:6816943
    Много ме радва.

    п.п. Бях пляснал по грешка във "вицовете" да се ...
    Първата снимка не излиза, поне при мен, само двете последни, но ножа там се вижда само от към гърба. Дай малко повече снимки?

    Доколкото успявам да видя нещо от последната снимка - да не би да е нещо в стил накири?
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      ...накири?
      Точно, повече снимки има в темата за вицове.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

        Точно, повече снимки има в темата за вицове.
        Има ама няма, поста там е изтрит.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • davc
          davc коментира
          Редактиране на коментар
          Накири е.
          Дръжката само, малко иначе. Чирените, леко неиздържани от дърводелска гледна точка, но вероятно, точно такива следва да са от от художествена.

      • Е тъй де.. Ако колегата няма против, да качи малко повече снимки да му се порадваме.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • Сдобих тук една дърта чекийка от Града на Ножовете . Малко странно е заточен полувдлъбнато като старовремските бръсначи, но пък наистина бръсне. Предният собственик се е изкъкал на едно място точно на режещия ръб



          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Е тъй де.. Ако колегата няма против, да качи малко повече снимки да му се порадваме.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220213_200524.jpg
Прегледи:648
Размер:492.9 КБ
ID:6817070

            Иначе при мен се вижда де. А дръжката си ми харесва такава. Даже е удобна поне за мен.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • davc
              davc коментира
              Редактиране на коментар
              Много си е хубава дръжката, просто не е типична.

            • bushiDO
              bushiDO коментира
              Редактиране на коментар
              е то и пропорциите не са му много типични за накири - повече ми мязва на умалено сатърче! Ма иначе кефи де...

          • Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220213_200524.jpg
Прегледи:648
Размер:492.9 КБ
ID:6817070

            Иначе при мен се вижда де. А дръжката си ми харесва такава. Даже е удобна поне за мен.
            Разкошен, много да му се радваш!
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От прадядо ми, през дядо и татко този нож достигна до мен.
              Дълго време от както е при мен се валяше в едно чекмедже, което рядко отварям. Изглеждаше ми грапав и недодялан. С кания от подметка на обувка...
              Тези дни имах малко свободно време!?! ( все ми се пада, когато другата част от семейството са ангажирани) Извадих го (ножа) и го разгледах по подробно. Оказа се, че това всъщност е парче от щик от „Манлихер“ или „Маузер“. Явно е бил счупен и преработен на нож. През годините се е сдобил с нови текстолитови чирени и кания. Загубил си е механизма за заключване.
              Познавам сравнително добре семейната си история до ниво прадядо и съм сигурен в произхода на ножа.

              Ето:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220315_163209.jpg
Прегледи:535
Размер:593.5 КБ
ID:6833420

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220315_163152.jpg
Прегледи:535
Размер:667.7 КБ
ID:6833419

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220315_163131.jpg
Прегледи:550
Размер:615.3 КБ
ID:6833418

              Нямаше осигурител против падане и му направих. Предстои да боядисам канията цялата в черно.

              Само се чудя дали да оксидирам самия нож. Много ме дразнят лъскави неща, отразяващи слънцето и светлини...
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • blackfirefly
                blackfirefly коментира
                Редактиране на коментар
                Там му е мястото!!! И винаги ще буди интерес, а и ще има какво да разкажеш за него...

              • siem
                siem коментира
                Редактиране на коментар
                Разбрах ви правилно и двамата. От начало мислех просто да го пригодя за шматкане по горите, но май по добре не...

              • blackfirefly
                blackfirefly коментира
                Редактиране на коментар
                Този нож не е за навън. Спомен е... На пазара има доволно железа за всичко.

            • По ред на номерата, няколко нови придобивки:

              1. Bark River Scout. Семи-къстъм, поръчан на pre-order, 1-st production run, стомана - MagnaCut, мозаечни пинове, чирени G-10 Tigerstripe. Снимките са от производителя на актуалната моя бройка:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:BuschcrafterScoutMagna-Cut-tigerstripe-g10-red-liner-mosaic-dlt-399.95__15898.1646957101.jpg Прегледи:0 Размер:319.5 КБ ID:6870967





              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:BuschcrafterScoutMagna-Cut-tigerstripe-g10-red-liner-mosaic-top-shot-dlt-399.95__63254.1646957101.jpg Прегледи:0 Размер:319.3 КБ ID:6870968


              2. Оригиналдъ непалско мини кукри. 5 инча, стомана 5160 (ако не бъркам), дръжка - рог.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:19091 111.jpg Прегледи:0 Размер:330.2 КБ ID:6870969

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:19091 2222.jpg Прегледи:0 Размер:307.9 КБ ID:6870970


              И още две придобивки които засега са все още на път:

              1. ESEE JG 5. Или иначе казано - прочита на Джеймс Гибсън върху един нож с легендарен, даже направо култов статус (е, поне в моите среди) нож. Като стомана нищо особенно, стандартната за ЕСЕЕ стомана 1095, НО - с прочутата абсолютна и категорична гаранция от ESEE.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:RCJG5.jpg Прегледи:0 Размер:115.7 КБ ID:6870971



              И както се казва - last, but not the least - поредният сгъваем грозник. Обещава да бъде разкошен тактически мазач на лютеница. CJRB Crag, по-дългата (3,5 инча) версия, в изпълнение на новата стомана на Артизан AR-RPM9. Според слуховете - нещо като AUS-8 на стероиди и в прахово изпълнение. Не асистиран флипер, лагерува на лагери, не на шайби, чирени G-10, плоски. Предстои да видим...

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:123.png Прегледи:0 Размер:135.7 КБ ID:6870972





              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • Поръчах си Опинел с букова дръжка. Някъде бях чел, как да се импрегнира дръжката, за да не се раздува, при намокряне. Помня че ставаше дума за безир, ленено масло или тЯм подобни химиЙ, физики и други магиЙ, но ако някой може да ми даде съвет за процедурата, ще съм много благодарен! Как да разглобя дръжката от острието и заключващия механизъм зная.

                п.п. Доколкото помня, с ленено масло мирише на риба бая време, предпочитам да го избегна тоя ефект...

                Коментар


                • Лененото масло не мирише на риба! За да импрегнираш дръжката не е нужно да разглобяваш ножа.
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • MM1980
                    MM1980 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Искам да импрегнирам дървото, там където е механизма и където се хваща за острието - там е проблема, за да не се затваря, ако се намокри.

                    Малко прекалих с размера... По - малките ги има и с маслина, която си има някаква мазнина и проблема не е толкова изразен. Поне така съм чел.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X