Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Долния! По-удобен е за рязане на разнородни продукти- Chef's knive

    Коментар


    • От: Моят нож

      +1 за долния. Общо взето си показал японско и европейско острие, що се има пред вид формата. Аз предпочитам европейската.
      Зима иде

      Коментар


      • От: Моят нож

        Ясно, всичко е решено. Благодаря ви, ще се похваля, като дойдат.
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • От: Моят нож

          За мен по-удобен от Сантоку-то няма
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
            Кобалтовата стомана не се ли ползва за ножове на стругове?!? Това точил ли си го и с какво се точи?!?
            Точно така е (за кобалтовата стомана) - типична инструментална стомана, при това ръждясваща, което не е добра идея за домакински нож. Изобщо, като гледам снимката, това „Cobalt“ в заглавието на стоманата си е просто рекламен лаф (явно са им свършили „шарените“ думички), това е някакъв „промишлен дамаск“, или направо декорация/имитация.
            Последно редактирано от davc; 19-04-14, 00:42.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Моят нож

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              за кобалтовата стомана... при това ръждясваща
              Тва ще да е някакво ново свойство на кобалта
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • От: Моят нож

                Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение

                Този е направен по същия начин, но сърцето му е Cobalt M.V. Steel. Нямам идея каква е тази стомана, но кара и мъртвото месо да настръхва.
                Най-вероятно е сходна или същата като CoS
                (60 HRC)
                C - 1.1
                Si - 0.0
                Cr - 16
                W - 0.3
                Mo - 1.5
                Co - 2.5
                P - 0.0
                V - 0.3

                използване от Fallkniven и произведена от Takefu
                Последно редактирано от huko; 24-04-14, 19:38. Причина: оправен пост

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Не мога да се сдържа да не се похваля. Не бях виждал толкова остро нещо!

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0030_NEF_embedded.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5581590
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Да питам - този толкова тънък режещ ръб не се ли чупи лесно?
                    Другият му въпрос е как се точи този, тънкият, с това извито навътре острие?
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                      Да питам - този толкова тънък режещ ръб не се ли чупи лесно?
                      Избягвай батонинг, сечене на кости от мамут, разфасоване, кълцане на чинии на ситно и всякакви шлосерски дейности.
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Хуко и аз имам тъкъв и потвърждавам - ножа е невероятен. Аз го точа на камък 1000, после на 6000 и не е мръднал.
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                          Избягвай батонинг, сечене на кости от мамут, разфасоване, кълцане на чинии на ситно и всякакви шлосерски дейности.
                          Разбрах, благодаря А как се точи това "carving" острие?
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                            Разбрах, благодаря А как се точи това "carving" острие?
                            Carving е дърворезба
                            Curved е извито, т.е. май за извито острие говорим и в случая
                            Ами трябва да се следва извивката и да се спазва ъгъла да е еднакъв на всякъде. Малко са тегави тея рикавъри (май така му се казва) остриета, съдя на по кукрито ми, ама там не ми трябва бръснеща острота за сечене .
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                              Carving е дърворезба
                              Curved е извито, т.е. май за извито острие говорим и в случая
                              Ами трябва да се следва извивката и да се спазва ъгъла да е еднакъв на всякъде. Малко са тегави тея рикавъри (май така му се казва) остриета, съдя на по кукрито ми, ама там не ми трябва бръснеща острота за сечене .
                              И ски карвинг има Иначе във фактурата ми пише "Нож SHUN карвинг 10 см", значи трябва и ножът ми да е "карвинг"

                              Иначе да, точно за извивката на острието говоря, и то е извито навътре, т.е. вдлъбнато е, ако се гледа отстрани. Май тоя нож ще ходи при Бат Пепо, като му дойде времето
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                                И ски карвинг има Иначе във фактурата ми пише "Нож SHUN карвинг 10 см", значи трябва и ножът ми да е "карвинг"

                                Иначе да, точно за извивката на острието говоря, и то е извито навътре, т.е. вдлъбнато е, ако се гледа отстрани. Май тоя нож ще ходи при Бат Пепо, като му дойде времето
                                Честито приятелю и със здраве да си ги ползваш! Иначе в практиката е доказано,че могат да бъдат и по-остри от заводското заточване,особено по-големият.Не,че има смисъл от това(освен за шашардисване на някой гостенин),ама...
                                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                                Най-добрият ром е студеният ром!
                                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X