Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Моят нож

    Ето и от мен:



    Георги Тонев

    Коментар


    • До: Моят нож

      Здравейте приятели,
      аз немога изобщо да се меря с вашите маркови и красиви ножове, но пък искам да ви покажа аз какво нося с мен ... всеки ден.

      Първото е швейцарско ножче Victorinox което от някаква рекламна кампания на agfa получих преди повече от ... 12 години
      Понеже работата ми е такава, че трябва всеки ден поне по 10-12 картона (голями ... перални , хладилници) да разрязвам ... си ми е верен другар.
      Самото ножче не е нищо особенно ... но още е адски остро ... и ще си нося белег от него цял живот (порязах си средния и безименния пръст , правейки ел. инсталацията вкъщи) ...



      2рото по-забавно ножче го получих преди 2 години от приятелката ми. ... хай тех работа, usb, фенерче, химикалка (падна ... не съм я загубил но вече не е към комплекта) ...
      Пак на марката Victorinox



      Бившата приятелка пък подари това ношче преди 4-5 години:
      Който е неразделна част от моята кола ... няма ремонт в който да не е участвал.


      Най-стария (мой) който ползвам много рядко вече е този. Просто има някаква сантиментална стойност за мен ... притежавам го вече от близо 12-13 години. Подарък от баща ми е, донесе ми го от Австрия ... и след 5 години ножа пак си дойде в родината ... на него имаше щампа MAN ... която бързо изтрих ... вярно сигурно не е някакъв марков, здрав и тнт. но си е моя първи личен нож
      Има страшно удобен захват ... и може да се закачва на колан, ключодържател или на врата да се носи:




      Имам още 1 който е по-стар от всички тези , но не е мой. Намерих го в един бар тук във Виена. Собственика на заведението ми го подари щом го видя в моите ръце. Каза , че някакъв пияница който посещава заведението често бил правил проблеми с тоя нож и не иска да го вижда повече .... е прибрах го сега аз го подарих на баща ми да ходи за гъби с него

      Извинявам се за спам-а ...
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • До: Моят нож

        Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
        .......
        Първото е швейцарско ножче Victorinox което от някаква рекламна кампания на agfa получих преди повече от ... 12 години .....
        Това бялото всъщност е Венгер, явно за 12 години не си обърнал внимание, та да ти кажа

        Коментар


        • До: Моят нож

          Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
          Да добре изглеждат.Шашката и сабята на братя Радулови ли е произведение.
          Да. Както и двата меча в черно. Другият съм си го правил сам от ресор на полски фиат. Поръчал съм си и още един при Радулови - , за изработката на който в момента правят филмче.
          Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
          ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

          Коментар


          • От: Моят нож

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5251020.jpg
Прегледи:1
Размер:96.0 КБ
ID:5179465 Най новата ми придобивка

            Коментар


            • От: Моят нож

              Ето и моите, имам още 15 ножа, ма не са хубави, затова не съм ги снимал, всички са стари.Само тези са по хубавите.


              Нож, произведен от дядо благо, любимият ми.

              Нож, асеро толедано, от Ножоман, много е як, здрав масивен, от стомана 440ц.

              Нож Терна, за дране, стомана 1.4116, много яка форма, удобен е, в момента е бръснещо наточен и огледално полиран.

              Нож от Разградски майстор, много добре направен, удобна дръжка и добре заточен.

              Нож лаури 95сс, острие и материали за дръжка подарък от мечорез, сглобен нож и кания от бай Младен, благодаря и на двамата.

              Нож от Костенски майстор, добре реже, доста стар, наточен до бръснеща острота и огледално полиран, за сега реже добре.

              Нож мора, добре реже, носен е един път на пикник, бръсне без да е заточван допълнително.

              Коментар


              • От: Моят нож

                Не виждам какво им е старото трябва да ти снимам наистина стар работен нож,който до преди 10 години всеки ден се е драло и колело прасе.Точен е 4 или 5 пати на биволски колан като браснач и наистина реже като браснач.
                По малко, ама с хляб!

                Коментар


                • От: Моят нож

                  И тях ще снимам тогава, единият е на 70-80 години, колко питомни прасета са оправени с него.

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
                    Не виждам какво им е старото ....
                    Как се разбира по снимки колко е стар един нож ?
                    Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
                    ...трябва да ти снимам наистина стар работен нож,който до преди 10 години всеки ден се е драло и колело прасе.Точен е 4 или 5 пати на биволски колан като браснач и наистина реже като браснач.
                    Снимай ,снимай и показвай ,щото такъв нож никой в тоя форум и в тая слънчевата система не е виждал . Ако предположим ,че ножа е поне 20 годишен ( нали е стар ) излиза ,че 10 години с него всеки ден е клано и драно по едно прасе или 3650 прасета с 4-5 заточвания . Тайната в биволския колан ли се крие или в биволското дебелоочие ?
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Ти ко напрай бе дроб 10 000 прасета :Д.Може да не е заклано толкова ама не е и малко и сим сигурен,че ножа айде да не е 5 пати ама е точен под 10 пати от колкото време е купен, а пак и изчисленията ти са грешни на всяка 4та година трябва да прибавиш още 1 ден.А и никой не е казал на колко години е ножа.А и няма да кажа на колко години е ножа,ама не е млад.
                      По малко, ама с хляб!

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Ами как се разбира според теб дроб тея ножове стари ли са?Само онзи малкия ми се струва,че е по-стар
                        По малко, ама с хляб!

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
                          Ами как се разбира според теб дроб тея ножове стари ли са?Само онзи малкия ми се струва,че е по-стар
                          A пък най-стар изглежда онзи, най-горния. Сигурно щото е правен от "Дядо" Благо )))

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Най - горният е най-млад има тема в форума прочети .
                            По малко, ама с хляб!

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
                              Най - горният е най-млад има тема в форума прочети .
                              Колега ( не зная по какво ) предлагам ви чудесна идея . Не коментирайте неща от които и хабер си нямате .Пестете сили за прасетата .
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Настоятелно приканвам,, уважаемият ни колега IcOMencheV, да почне да чете... и по-малко да пише... Когато прочете достатъчно и реши, че все пак има какво да ни казва е добре дошъл... Иначе единственото, което прави, се класифицира като спам и ако продължава в този дух ще започнат и санкциите...

                                Темата е моят нож, да се върнем на него...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X