Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малкото ножче с червените чирени - victorinox

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малкото ножче с червените чирени - victorinox

    Колеги, запалих се наскоро по тези швейцарски ножчета и ги колекционирам, това което ме интересува конкретно за тях - как е постигната тази заточка на чисто новите ножчета - правил съм тестове и съм просто удивен от остротата им Та, на въпроса: След евентуалното затъпяване на ножчето - възможно ли е да се върне предишната острота - имам диамантеното точило на victorinox, но право да си кажа - като точилар нещо хич не ме бива... Съсипах две ножчета, та се наложи да си ги купувам пак Някой постигал ли е задоволителен резултат на заточване след затъпяването им? Под заточване имам в предвид - не чак да цепи косъм, а да реже хартия, както в началото?

  • #2
    До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

    И по-добре може от фабричната заточка Въпрос на практика.Намери си някой по-дълъг нож и тренирай на него.Това точило го подари на някой враг и си купи ПОНЕ два свестни камъка.Успех
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #3
      До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

      Първоначално публикуван от Night Hawk Преглед на мнение
      Колеги, запалих се наскоро по тези швейцарски ножчета и ги колекционирам, това което ме интересува конкретно за тях - как е постигната тази заточка на чисто новите ножчета - правил съм тестове и съм просто удивен от остротата им Та, на въпроса: След евентуалното затъпяване на ножчето - възможно ли е да се върне предишната острота - имам диамантеното точило на victorinox, но право да си кажа - като точилар нещо хич не ме бива... Съсипах две ножчета, та се наложи да си ги купувам пак Някой постигал ли е задоволителен резултат на заточване след затъпяването им? Под заточване имам в предвид - не чак да цепи косъм, а да реже хартия, както в началото?
      Уважаеми колега, ако смятате че фабричното заточване на ножчетата Викторинокс е нещо много добро, ще ви разочаровам При възможност ще ви демонстрирам сравнително добре наточен нож и ще видите колко е далече Викторинокса (фабрично заточеният) от истината... Въобще до момента не съм виждал фабрично добре наточен нож... Сигурно защото точенето обикновено струва повече от ножа
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

        Ето и едно любопитно производство на тази фирма. В размер на кредитна карта са събрани 9 неща.
        Прикачени файлове
        sigpic

        Коментар


        • #5
          До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

          Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
          Ето и едно любопитно производство на тази фирма. В размер на кредитна карта са събрани 9 неща.
          Колега, колко струва тази кредитна карта?
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Колега, колко струва тази кредитна карта?
            Съжалявам, но тази е рекламна и ми е подарък. Ще попитам дали могат да ми пратят от Швейцария. Намерих и в интернет.
            http://www.amazon.co.uk/Victorinox-S.../dp/B000BS1O74
            Последно редактирано от Владо_2; 17-03-09, 15:48.
            sigpic

            Коментар


            • #7
              До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Уважаеми колега, ако смятате че фабричното заточване на ножчетата Викторинокс е нещо много добро, ще ви разочаровам При възможност ще ви демонстрирам сравнително добре наточен нож и ще видите колко е далече Викторинокса (фабрично заточеният) от истината... Въобще до момента не съм виждал фабрично добре наточен нож... Сигурно защото точенето обикновено струва повече от ножа

              Това наистина ми хареса Да, виждал съм във форума снимки на добре заточени ножове, имаше и един, който буквално беше одялкал косъм, просто да не повярва човек

              Коментар


              • #8
                До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

                S30V
                Прикачени файлове
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #9
                  До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

                  Това което колегата е пуснал като снимка е резултата който можете да постигнете с отлично заточен нож... Пробвайте с викторинокса... и ще разберете разликата

                  Между другото S30V позволява теоретично заточване до режещ ръб с приблизително десет пъти по-малка повърхност отколкото по-традиционни стомани да речем... Ако не се лъжа срещах информация че с него може да се постигне размер 5 микрона срещу 50 за D5...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

                    Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
                    Съжалявам, но тази е рекламна и ми е подарък. Ще попитам дали могат да ми пратят от Швейцария. Намерих и в интернет.
                    http://www.amazon.co.uk/Victorinox-S.../dp/B000BS1O74
                    За какво ви е необходимо да търсите в интернет, като такива "кредитни карти" се продват на щанда на Victorinox в ЦУМ. Предполагам, че същите могат да се намерят навсякъде, където продават ножчета Victorinox...
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

                      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                      За какво ви е необходимо да търсите в интернет, като такива "кредитни карти" се продват на щанда на Victorinox в ЦУМ. Предполагам, че същите могат да се намерят навсякъде, където продават ножчета Victorinox...
                      .............като цените започват от 25-35лв и нагоре, в зависимост от броя "екстри" които има картата. Изключително полезен инструмент за всяка жена
                      Per aspera ad astra.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Това което колегата е пуснал като снимка е резултата който можете да постигнете с отлично заточен нож... Пробвайте с викторинокса... и ще разберете разликата

                        Между другото S30V позволява теоретично заточване до режещ ръб с приблизително десет пъти по-малка повърхност отколкото по-традиционни стомани да речем... Ако не се лъжа срещах информация че с него може да се постигне размер 5 микрона срещу 50 за D5...

                        С карбоновите модели на MORA също става.Ще опитам тия дни с някой Викс (мисля че всички модели са от една и съща стомана) и ще доложа
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

                          Стана по-лесно от очакванията ми Вярно е че не можах да го заточа като S30V и не мога да изкарам толкова дълга стружка от косъма но все пак става
                          Прикачени файлове
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

                            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                            Стана по-лесно от очакванията ми Вярно е че не можах да го заточа като S30V и не мога да изкарам толкова дълга стружка от косъма но все пак става
                            Прощавай за невежеството, но с какво ги точиш тези ножове толкова лесно...
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Малкото ножче с червените чирени - victorinox

                              Обикновенно първо на това




                              и ако търся горепосочения резултат довършвам на фин камък
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X