Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ножове за оцеляване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ножове за оцеляване

    А що да не става да се носи брадвичката на кръста,проблем няма ако е само тя.Ама така съвсем аграрен вид ще придобия,пък и горските ще вземат да ме глобяват .
    То и сега като се засечем с някой от "нормалните" туристи /тия дето спят по хижите и са излезнали да се разходят "ейй до онова връхче" / сигурно ни мислят за косовари и изобщо главорези.Особенно ако пък е и към края на престоя когато човек е побрадясал и гледа овълчено съвсем.

    Коментар


    • #32
      От: Ножове за оцеляване

      Бе, така и не разбрах къде оцеляваме ...
      В технологичната урбанизирана среда, логически анализатор, набутан в уж битов мултицет, май е повече от брадва посред океана. Понякога кукичките за въдици ме изнервят додето снимам пеизажи от Мусала.
      Ма не съм специалист, и съм глуповат.

      Коментар


      • #33
        От: Ножове за оцеляване

        Изчетох най-внимателно статията, постната от Huko, и я намирам за много полезна и информативна/макар и общо/! Я се замислете, ама честно, и си отговорете, колко хора от Форума знаят какво е fulltang конструкция? И ако си прочетете постовете, ще видите, че в крайна сметка се съгласявате с предложеното в статията. Изключая, разбира се , Viktorinox като сериозно острие/и всичката останала прикачна железария/-не става за "пикел"/както беше написал колега/, една по-сериозна риба не можеш да разфасоваш, или пък по-дебело дърво да дялкаш. Изобщо избора е строго индивидуален/според мен/.
        "Make love, not war!"

        Коментар


        • #34
          От: Ножове за оцеляване

          Ето го отговора на всички въпроси
          Прикачени файлове
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #35
            От: Ножове за оцеляване

            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
            Ето го отговора на всички въпроси
            Мисля е време да се пуснат вувузели за оцеляване на пазара за шарани

            При една екстрена ситуация багажа м/у ушите и някакъв опит са по-важни, единствено съм съгласен, че едно острие би улеснило много задачи, ама в такава ситуация каквото и да е острие ще свърши работа.
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #36
              От: Ножове за оцеляване

              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
              Ето го отговора на всички въпроси
              От това нито нож, нито маратонки могат да ме спасят. Евентуално спрей против мечки. Ако спрея не я изгони, поне ще ми прикрива мириса на гащите! Ако останат налични!
              На мен за оцеляване са ми трябвали досега топли дрехи, здрави обувки, запалка, фенер-начелник, туристически нож, же-се-ме и голямо количиство храна.

              Коментар


              • #37
                От: Ножове за оцеляване

                По повод някои неуместни, според мен, коментари в темата - историята помни и случаи на човек оживял след свободно падане от 10 160 метра. Толкова по въпроса за мечките, ножовете и пожълтените гащи.

                А по повод цитираната статия от блога на Стоян Стоянов - когато си с джип в гората, може и банциг да си сложиш в багажника. И в това няма нищо лошо. Но когато всичко си го носиш на гръб, и се налага да "тупкаш с крачка по пътечката" както казва ЛЕНИН, и то по 10-12 часа на ден, човек търси максимум ефективност при минимум тегло и обем.

                За да не преповтарям азбучни истини, бих препоръчал на "шегаджиите" внимателно да прочетат пост #28 от темата. 99% от полезната и смислена информация от цялата тема се намира именно в него.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #38
                  От: Ножове за оцеляване

                  Колега, за мен цялата тема е неуместна и съм готов да споря. В гората се ходи с туристически нож, не с боен и не с кухи дръжки, пълни с отверки, игли и конци. Нито ще поправям коли, нито ще шия гергеф. В планината ходя от шестгодишен (45 години) и съм живял в хижа достатъчно дълго. Срещал съм бясна лисица и нож за оцеляване срещу мечка няма да нося, дори ако историята твърди, че някога някой е успял да заколи жива такава. А писаното в пост№28 също няма нищо общо с темата. В него е изброено какво трябва да се носи, ако никога не си ходил в гората и си решил да го направиш за пръв път. А сухи съчки в гората има достатъчно и по земята, и то има и избор. Брадве за огън не ми трябва, нито за строеж на хижа. Нито устройство за рязане на бодлива тел. Нито куки за риболов-ако имам цял ден да вися за риба, ще го ползвам да стигна до някоя хижа.
                  Със здраве!
                  Последно редактирано от shiklev; 11-01-11, 09:57. Причина: прибавяне

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ножове за оцеляване

                    Интересно как не сте разбрали, но темата е точно за такива ножове.
                    Ето един от фаворитите в световен мащаб, острието е 97 мм
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f1z.jpg
Прегледи:1
Размер:32.4 КБ
ID:5242418

                    Няма серетации, няма кухи дръжки за складиране на глупости, просто е много издърхлив, универсален нож, със заточка, гарантираща дълготрайно острие.
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ножове за оцеляване

                      Да, съгласен, това е НОЖ!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ножове за оцеляване

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Да, съгласен, това е НОЖ!
                        А това е моят:
                        http://shiklev59.snimka.bg/details/noj.562220.21997396

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ножове за оцеляване

                          Първоначално публикуван от shiklev Преглед на мнение
                          А писаното в пост№28 също няма нищо общо с темата. В него е изброено какво трябва да се носи, ако никога не си ходил в гората и си решил да го направиш за пръв път. А сухи съчки в гората има достатъчно и по земята, и то има и избор. Брадве за огън не ми трябва, нито за строеж на хижа. Нито устройство за рязане на бодлива тел. Нито куки за риболов-ако имам цял ден да вися за риба, ще го ползвам да стигна до някоя хижа.
                          Със здраве!
                          Другия път специално ще се разтърся за сухи съчки в гората след като е валяло непрестанно 2-3 дни преди това,сигурно ще намеря-под навеса на някоя хижа обаче единствено. Другия интересен момент е къде ще открия в достатъчно количество сухи дървета в клека като се кача на високото и трябва да се сече с нещо.
                          И аз не помня откога точно съм започнал да излизам в планината,а преспиванията ми в хижи се броят на пръстите на едната ми ръка.И изобщо при наличието на хижа за какво "оцеляване" говорим.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ножове за оцеляване

                            За решението на Bear Grylls да работи с Gerber не мога да коментирам - много малко информация имам за да спекулирам... За здравината на ножа също - всеки инструмент може да се счупи, ако не го ползваш правилно. Концепцията на ножа ми допада до някъде, макар да не е моя нож. Има интересни идеи, като например точилото на задната страна на канията. Не ми допадна как е изпълнена запалката. Още от сега казвам, че това е първото, което ще загубя... Куха дръжка не ми трябва... Ползвам едни антистатични PVC пликове за компютърни компоненти и съм МНОГО доволен от тях... интересно - от HP всъщност могат да правят нещо!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ножове за оцеляване

                              Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                              Другия път специално ще се разтърся за сухи съчки в гората след като е валяло непрестанно 2-3 дни преди това,сигурно ще намеря-под навеса на някоя хижа обаче единствено. Другия интересен момент е къде ще открия в достатъчно количество сухи дървета в клека като се кача на високото и трябва да се сече с нещо.
                              И аз не помня откога точно съм започнал да излизам в планината,а преспиванията ми в хижи се броят на пръстите на едната ми ръка.И изобщо при наличието на хижа за какво "оцеляване" говорим.
                              Колега, започнахме на едно мнение, как така изведнъж мненията ни се раздвоиха? Аз съм съгласен напълно с пост №28, ама коя е тази гора в България, където те вали три дни, без да видиш хижа? На мен не ми се е случвало. Ако при теб "оцеляването" е начин на живот, това е друг въпрос. Аз адреналина го вдигам по друг начин. На високото "в клека" освен клек друго няма, ако ще и две брадви да си носи човек. Там клони няма и човек разчита на спален чувал и пропан-бутаново котлонче. А изсъхнали клони по стволовете, дори да ги е валял дъжда три дни се чупят и без брадва и рамбовски нож. Ама аз винаги съм търсил сигурното, та съм от "пейзаните" в гората, и сурово не сека. Иначе от мераклии, които ходят в гората само за да оцеляват, живо дърво няма да остане. И пак да кажа-за ножове от рода на първия пост иде реч-той определя темата. И да уточня-аз пушки не обичам, освен да стрелям по мишена. За животни ползвам фотоапарат! А той тежи достатъчно и вече не ми е мерак с 15 кг. техника да ходя три дни по дъжда. И като видя някоя хубава закътана поляна цялата изорана сякаш са минали стадо глигани от машини 4Х4, остатъци от огньове, насечени храсти и дървета и нахвърлян боклук, псувам като хамалин. Нищо лично, просто съм с други разбирания явно. Твърдо съм решил да си взема джип. С него по поляните няма да карам. И ще продължа с туризма така, както аз го разбирам. От постовете ти не личи ти да го разбираш по много различен начин, просто предпочиташ палатка. Ама сега жена ми иска на матрак, не в чувал... Едно време беше друго.
                              Последно редактирано от shiklev; 11-01-11, 13:56. Причина: допълнение

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ножове за оцеляване

                                Първоначално публикуван от shiklev Преглед на мнение
                                Колега, за мен цялата тема е неуместна и съм готов да споря. В гората се ходи с туристически нож, не с боен и не с кухи дръжки, пълни с отверки, игли и конци. Нито ще поправям коли, нито ще шия гергеф. В планината ходя от шестгодишен (45 години) и съм живял в хижа достатъчно дълго. Срещал съм бясна лисица и нож за оцеляване срещу мечка няма да нося, дори ако историята твърди, че някога някой е успял да заколи жива такава. А писаното в пост№28 също няма нищо общо с темата. В него е изброено какво трябва да се носи, ако никога не си ходил в гората и си решил да го направиш за пръв път. А сухи съчки в гората има достатъчно и по земята, и то има и избор. Брадве за огън не ми трябва, нито за строеж на хижа. Нито устройство за рязане на бодлива тел. Нито куки за риболов-ако имам цял ден да вися за риба, ще го ползвам да стигна до някоя хижа.
                                Със здраве!
                                Подкрепям. Дано повече хора да проумеят тази простичка истина.
                                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                                Само DIESEL !!!

                                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X