Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От нищо нещо...

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: От нищо нещо...

    Първоначално публикуван от СТОЯН ВАСИЛЕВ( lilia_prim) Преглед на мнение
    в пост 187 показваш една инкрустация в дървото( твоето може би е от сребърна тел).
    подобна видях как си я прави един майстор гайдар в Златоград, за да украсява гайдуниците- изрязва си тънки лентички от старите капачки за буркани, които май са алуминиеви и с тънък нож прави среза и ги втъква вътре. по неговите приказки е много устойчиво, леко и непретенциозно за поддръжка и ми се е набило в главата( тогава с идеята за възстановяване на еин приклад). Споделям, го за да може да се ползва от тези които имат ръце да го правят
    Със сребърна тел според мен е най-добре защото след като се разкали става доста мека и удобна за работа . Разкаляването е най-добре със син спирт (внимавай като я нагряваш , че лесно се деформира) . На мен ми излезе 9лв. за около 80 см. с дебелина 0.3мм. и ширина 3мм. , но ми беше широка та я рязах през средата . Ако ти я изтеглят на 0.2мм мисля даже че ще е по-добре .
    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
    WJ 4.7

    Коментар


    • До: От нищо нещо...

      От безделие или както каза turtey: От скука ...
      Щ`о да не го счупим, и да го направим пак.
      ... калъфа е от пълнител за Макаров.
      Прикачени файлове
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • До: От нищо нещо...

        То трябва да е било голяма скука, за да го измайсториш така .
        А как потъмняваш кожата за кании ?
        ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
        LZ1YBB

        Коментар


        • До: От нищо нещо...

          Швейцареца е станал страхотен Писнали са ми тия червени пластмаси.Вярно ,че имат и други цветове но рядко се срещат. Поиграй си с някой Опинел някой ден. Правят страшно качествени остриета но дръжките им са досадни.
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • До: От нищо нещо...

            Днес по съвет на Петракиев минах канията с терпентиново масло и течен парафин.В къщи не се стои от миризма. И понеже кожата ми е ограничена още се чудя кой от ножовете да "облека". Вчера се сдобих с резци за линолеум за шарките, а днес получих и пирографа, така че ме чакат чудеса от слава .
            Последно редактирано от giorgio; 26-02-10, 08:17.
            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
            LZ1YBB

            Коментар


            • До: От нищо нещо...

              Ето и каниите на ножките дето ги завърших преди седмица . С тая змииската кожа малко се поолях , ама е късно вече .
              Прикачени файлове
              ‎По 2 литра са само млякото и сока !
              WJ 4.7

              Коментар


              • До: От нищо нещо...

                м/у двете кожи дето е шева сложи ли трето парче кожа(ивица)?
                http://diadoblago.ucoz.net/

                Коментар


                • До: От нищо нещо...

                  Не , и сбърках , но ако ми остане време ще го оправя .
                  ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                  WJ 4.7

                  Коментар


                  • До: От нищо нещо...

                    и да не ти остане време,пак ще го оправишкато вкараш и изкараш 2-3пъти ножа,са разшии сама
                    обикновенно чудните ни сарачи които правят кании за 5-10лв решават донякъде проблема с 2-3 капси - ножа няма как да среже капсата,но след годинка конеца е срязан и канията се държи на капси.винаги съм се чудил тва от мързел ли е,или просто им е толкоз акъла
                    http://diadoblago.ucoz.net/

                    Коментар


                    • До: От нищо нещо...

                      Първоначално публикуван от diadoBlago Преглед на мнение
                      и да не ти остане време,пак ще го оправишкато вкараш и изкараш 2-3пъти ножа,са разшии сама
                      обикновенно чудните ни сарачи които правят кании за 5-10лв решават донякъде проблема с 2-3 капси - ножа няма как да среже капсата,но след годинка конеца е срязан и канията се държи на капси.винаги съм се чудил тва от мързел ли е,или просто им е толкоз акъла
                      Ами може да им е толко акъла, но може и да е от мързел, а за 5-10 лева, каква хубава кания можеш да намериш, никаква, моята е за 5 лева и слеед 2 седмици се скъсаха кожените конци, а уж естествена кожа.

                      Коментар


                      • До: От нищо нещо...

                        Имам питане за дървените чирени.
                        Едно време единия ми дядо беше строител а той както и другия ми дадо който беше дърводелец са ми казвали че дървен материал сечен през зимата бил най добър защото нямало дървояди и мъзгата се е дръпнала в корените.
                        В момента чакам да се махне снега и отивам на едно място където едни тъпънаре изнорязаха една камара орехи за огрев и ще се опитам да извадя някой корен.Казват че бил уникална работа. Най често го използват за приклади на ловни пушки.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • До: От нищо нещо...

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Имам питане за дървените чирени.
                          Едно време единия ми дядо беше строител а той както и другия ми дадо който беше дърводелец са ми казвали че дървен материал сечен през зимата бил най добър защото нямало дървояди и мъзгата се е дръпнала в корените.
                          В момента чакам да се махне снега и отивам на едно място където едни тъпънаре изнорязаха една камара орехи за огрев и ще се опитам да извадя някой корен.Казват че бил уникална работа. Най често го използват за приклади на ловни пушки.
                          Виж пост 216 , тези са от орех . Има много красиви шарки , но си трябва търсене .. Успех .
                          ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                          WJ 4.7

                          Коментар


                          • До: От нищо нещо...

                            Яко копане и дърпане те чака, но хубавия корен със красив фладер цена няма. Ако корените са повечко, свиркай да помагаме, имам щвейцарска сапьорска кирка и друг щанц. И мерак за орехов корен също.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • До: От нищо нещо...

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              ..... Най често го използват за приклади на ловни пушки.
                              Има нещо вЕрно в това. и за чирени на нож стават.
                              Дано да откриеш твойто коренище.
                              ..... Ееххххх
                              Прикачени файлове
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • До: От нищо нещо...

                                Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                                Има нещо вЕрно в това. и за чирени на нож стават.
                                Дано да откриеш твойто коренище.
                                ..... Ееххххх
                                Правих една маса от орех фладера е същия като на прикладите ще я снимам да видите уникат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X