Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

    Само да уточня, понеже доста хора тук явно страдат от тежка заблуда - в България носенето на хладно оръжие също не е разрешено, всяка общинска наредба за обществения ред предвижда (дребна) глоба и конфискация (те са еднотипни, преписвани една от друга).
    ако сте видели някой да ходи открито с нож и пр. просто не е имало наблизо ченгета да го санкционират или ако вас са ви засекли с такъв не са искали да ви правят проблем. Това че някой върши нещо и е минал метър не значи че е позволено.. Едно е отношението ако си туземец, съвсем друго - пришълец. Да не говорим че има страни като Гърция, Франция че и Англия май-май, в които българите специално хич не сме долюбвани и като научат откъде си само си търсят повод да се заяждат и да създават неприятности..

    Коментар


    • Носене на мултитул в чужбина?

      Предстои ми пътуване с кола по маршрута България-Сърбия-Унгария-Словакия-Полша и обратно, и се чудя дали да си взимам мултитула с мен (Ледърман Чардж, острие 7.4 см). Някой има ли лични впечатления от режима за носене на хладно оръжие в тези държави, и имал ли е проблеми с носенето на мултитул?

      П.С. Имаше една хубава тема за режима за носене на хладно оръжие по държави, но нещо не я откривам...
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Носене на мултитул в чужбина?

        Моят Leatherman Charge Titanium си го нося навсякъде, само при чек ин на летището го командировам в куфара.
        LZ1AIV

        Коментар


        • От: Носене на мултитул в чужбина?

          Нямал съм проблем (при доста по-дълъг маршрут, включващ и изброените от теб държави)...
          Като се замисля - май имах и нож в колата, макар и да го бях изкарал от жабката и наврял по-надълбоко в багажа - в края на краищата може да ти се наложи да намажеш и филия..
          Разбира се не бих го носил ако посещавам музеи и т.н. (тъкмо днес се разправяхме с колеги, на които са им събрали мултитуловете в Букурещ при посещение на Парламента )...
          Дали е уредена законова забрана - навярно... Но от друга страна ако не създаваш проблеми - никой не би те тормозил излишно...


          П.С. ако ще се посещават летища, по-добре си го остави вкъщи или в колата... На истанбулското летище сме хвърляли Викторинокс от най-малките (сигурно около 4см острие), защото на входа има проверка (навярно след историите в Брюксел това ще е факт и на другите летища из Европа)..
          А дори нямаше да летим - просто посрещахме човек...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Носене на мултитул в чужбина?

            За мултитул досега не съм срещал проблеми никъде . Острието не трябва да надхвърля 8 см . , а твоят е в нормите .

            Коментар


            • От: Носене на мултитул в чужбина?

              Това ли търсиш ?

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=20462

              Коментар


              • От: Носене на мултитул в чужбина?

                Не че са ме и проверявали щателно ,но комбинирани клещи тип мултитул съм носил навсякъде.Знам че за има проблем за несгъваеми ножове и дължини на остриетата.Бил съм свидетел как тарашиха кола на нашенец за количество ножове ,бил колекционер човека ,поне така обясняваше.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Носене на мултитул в чужбина?

                  На чек-ин на Истанбул Парк - това беше Формула 1 - в чантата, в която си носех камерата и фотоапарата, имах и едно викторинокс-че - от тия, най-стандартните - без всичките екстри - ножче, с ножичка и пиличка.

                  Ей, все едно се бях опитал да вкарам колан с експлозиви. Страшна патардия се вдигна, пристигна някакъв отговорен началник, и се скара нещо на гавазите, махна с ръка - влизайте, и това беше.
                  Ама беше отдавна това - по-спокойни времена бяха.

                  Иначе с градското мултитулче - Летърман Сърдж - с него не ме пуснаха в съдебната палата в Пловдив.
                  Със същото, но в чантата ми - нямах проблем - отново на същото място.

                  С Чарджа ми- не бих си правил експерименти.

                  Коментар


                  • От: Носене на мултитул в чужбина?

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Да, благодаря, точно тази тема търсех

                    За съжаление - и в нея не намирам отговор на въпроса си. По принцип ясно е, че ако не ме проверяват, и базука да нося - няма да имам проблеми. Питането ми е по-скоро какво ще стане ако ме проверят, по несвързан с мултитула повод - напр. ПТП, или случайна проверка. По ред причини съм 99% сигурен, че все някой чужбински полицай ще се изкуши да ме провери "случайно"
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Носене на мултитул в чужбина?

                      Мултитул на колана е различно от същия мултитул в торбата с инструментите в колата.

                      Коментар


                      • От: Носене на мултитул в чужбина?

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        Да, благодаря, точно тази тема търсех

                        За съжаление - и в нея не намирам отговор на въпроса си. По принцип ясно е, че ако не ме проверяват, и базука да нося - няма да имам проблеми. Питането ми е по-скоро какво ще стане ако ме проверят, по несвързан с мултитула повод - напр. ПТП, или случайна проверка. По ред причини съм 99% сигурен, че все някой чужбински полицай ще се изкуши да ме провери "случайно"
                        Пропускаш српско и проблемите ти са минимални ако изобщо някакви проима, в което се съмнявам дълбоко. ЕС е ЕС.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Носене на мултитул в чужбина?

                          Пътуването е служебно, и няма как да не мина през Сърбия
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Носене на мултитул в чужбина?

                            Е тогава карай на принципа бетър сейф ден сори.
                            Един приятел така стоя близо година в српско в ареста Накрая спечели делото де, но не беше нито приятно нито евтино
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Носене на мултитул в чужбина?

                              Ако това помогне ...

                              http://www.mfa.bg/120/findanembassy/0/144/

                              Коментар


                              • От: Носене на мултитул в чужбина?

                                Мда, мултитула ще си стои в къщи явно.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X