Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

    В Турция е забрането носенето/пренасянето на ножове с острие над 9 см (вкл. кухненски ножове). Е, не че някой ще те джоби, но такъв е законът.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #47
      От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

      В Англия е забранено да носиш згъваем нож който се отваря с една ръка мисля, че и за Германия се отнася!
      Полицията ме спя и намери в колата едно малко ножче с 3-4см острие и 10 мин ме разпитва за какво ми е, от къде е и т.н.!
      Друг случай, полицията спира мои приятели (пешеходци) а те се прибирали от работа и носят отверки, и заради едни отверки един час разпит, защо ги носели с тях.... обясняват им, че се прибират от работа, и полицаите искат номера на фирмата в която работят, званят и от там потвърждават че има такива работници и всичко е ок.
      Така, че внимавайте доста в чужбина и се съобразявайте със законите.
      Темата е доста полезна!

      Коментар


      • #48
        От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

        http://en.wikipedia.org/wiki/Knife_legislation
        Зима иде

        Коментар


        • #49
          От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

          В Кипър в колата можете да си носите ако искате саморайски меч! Аз имам в колата голям нож в багажника закачен на гърба на задната седалка,един полицай ми каза че няма проблем да си го нося,само да не го развявам на публични места! За носене в себе си също няма проблем,стига да е от типа "джобно ножче"!

          Коментар


          • #50
            От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

            Специалисты по безопасности лондонского аэропорта Гатвик признали винтовку в руках оловянного солдатика огнестрельным оружием. Пассажирам было запрещено подниматься на борт самолета с потенциально опасной игрушкой, сообщает Daily Mail.

            Супруги Ллойд, прибывшие из Канады в Лондон, посетили Музей королевских войск связи и приобрели там оловянного солдатика — британского связиста в камуфляжном костюме. Эта игрушка вызвала серьезные подозрения у служб безопасности аэропорта Гатвик, когда канадцы, возвращаясь домой, проходили через досмотр. Услышав оповещающий сигнал сканера, сотрудники аэропорта попросили показать сумку и открыть коробку, в которой находился солдатик. К ужасу офицеров, в руках у связиста оказалась модель винтовки SA80. Несмотря на то что оружие было всего лишь 7 сантиметров в длину, крепко приварено к руке солдата и раскрашено, службисты признали его огнестрельным. Туристам было предложено избавиться от винтовки.

            Канадцы попытались призвать сотрудников аэропорта к разумному решению. «Но они, казалось, были не в своем уме», — говорит Кен Ллойд. Даже прибывший на вызов руководитель работников, осмотрев фигурку, безапелляционно заявил, что это огнестрельное оружие.

            Канадцам пришлось выйти из зоны досмотра. Они выломали винтовку из рук солдата, нашли почтовый офис и отправили игрушку домой в конверте. Сотрудник почты не высказал никаких претензий и даже помог найти достаточно прочную упаковку, чтобы посылка не повредилась.

            В Музее королевских войск связи с сомнением отнеслись к инициативе аэропорта. «Военный музей понимает важность безопасности, особенно в аэропортах, но в этом случае действия выглядят чрезмерными, — пояснил представитель музея Адам Фоти. — Наверное, хорошо, что мы не продали Ллойдам игрушечный танк».


            ТЕКСТ: АНАСТАСИЯ БЕРСЕНЕВА
            ФОТО: DAILYMAIL.CO.UK

            Кретенизъм на квадрат!

            Коментар


            • #51
              От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Специалисты по безопасности .....
              Пить меньше надо !!!
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #52
                От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                Всяко залитане на обществеността в насока дебилизъм, задължително в бъдещето се умножава... за съжаление! Тъй че, внимавайте в малките стъпки... че накрая стават огромни грешки... но късно...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #53
                  От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                  Исландия:

                  Забраняват се типичните за цял свят нападателни ножове - автоматични, ками и т.н.
                  Разрешава се носенето на ножове с острие до 12 сантиметра, но това извън градовете.
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #54
                    От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                    Малко глупав въпрос, но в Гърция ако си пеша/с автобус - има ли проблем да се носи джобен нож странично сгъваем с предпазител с едностранно острие с дължина 9,5 см. ?
                    Александър

                    Коментар


                    • #55
                      От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                      Миналата година един приятел отивайки от Тасос до Солун на автогарата го бяха спрели цивилни ченгета водене в стайчка на автогарата пребъркване за дрога отваране на сак и намиране на туристически нож тип най-обикновен в кания все още умазан в масло и сирене за кво ти е тоя нож - на ексурзия съм - неможе конфискация. Така че имай си едно наум с гръцките ченгета мое да останеш и без нож.
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #56
                        Той ножа е пет лева, дано глоби да няма. За всеки случай няма да го разнасям много.
                        Александър

                        Коментар


                        • #57
                          От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Той ножа е пет лева, дано глоби да няма. За всеки случай няма да го разнасям много.
                          Аз затова си взех няколко от тия и за ежедневието съм доволен.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                            И аз да потвърдя за Германия. 2010 отиваме на сбирка на МБ и пътьом на една бензиностанция ни набараха цивилни ченгета. Явно сме им се видели тъмни балкански субекти и ни спряха за проверка. Покрай документите едното ченге вика "дайте да ви видя ножовете". Аз лично останах учуден как така реши че задължително носим ножове, но както и да е: почнахме да вадим. Аз понеже освен джобното носех и една Мора 2000 в раницата предпочетох да си затрая и извадих само малкия. Дължина на острието 8см. Оня почна да го налага върху една визитна картичка, после прегледа и другите някакво китайско сгъваемо и един фиск къде 10 сатниметра. След което ни ги върнаха и ни пуснаха да си вървим по живо по зраво.

                            В последствие се заговорих по темата с германци и те ми обясниха за ширината на дланта. Идиотско но явно е някакъв много стар закон. По интересното е че за фикс-а нищо не казаха, а точно същият ден пътувайки за Германия на една бензиностанция се засякохме с някакъв изтърбушен Германец препасан с касапски нож в кания на колана (доста смело се разхождаше според мен). Така че най-добре е носенето на ножове да става по прикрито по възможност в багажа и багажника на колата.

                            И още нещо миналата година ходих с децата и жената на круиз. На качване на кораба ми прибраха джобната ножка и един викторинокс от раницата, пък същевремено в "чекираният багаж" успях да кача същата тая МОРА

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:401581_424884050862696_100000233145697_1531873_1636602246_n.jpg
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5375003
                            • Toyota Hilux DLX, 05.2007 • MB E 320 CDI, 05.2007 • Mazda 3 BL 08.2011 • Punto 1,2 SPI 10.1998 •

                            Коментар


                            • #59
                              От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                              Гледам днес, един Крали Марко, с як мотор и надпис на якето "Ездачите от Осогово"!

                              Отстрани виси голям нож, демек .....Би кеърфул!

                              Иначе пухкаво и розовко момче, ама странна гледка за страна член на ЕС!

                              Че се пукаме ли или че се колиме?

                              Не казвам, че не е пич, просто да изравним силите... Имам едно африканско копие - само като му видиш острието, разбираш колко финно нещо е живота!

                              В интерес на истината, ножа е по-достойно оръжие от огнестрелното.. Поне според мен. Може пък и да е прав, при положение че сума ти педерасти си показват патлаците!

                              Ножа изисква близка дистанция и физически контакт! Друга бира!
                              Последно редактирано от Volk; 16-05-12, 19:29.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                                Не го разбирам това с демонстративното разнасяне - било на пистолети, било на ханджари (освен ако не е професионално изискване - полицаи и пр). Аз докато съм в храсталака или на планина, винаги имам в или на себе си поне два, а често и три ножа (изула на врата, фолдър на клипс в джоба и евентуално 9-10 см фикс на кръста) - неизживяно детство, какво да се прави Като слезна в цивилизацията обаче най-чинно си ги прибирам в раницата (освен некерчето). Ежедневно разнасям само един малък викс. Не схващам какво се опитва да демонстрира човек, разхождащ се из цивилизацията запасан с голям нож ?
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X