Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почти ревю (първи впечатления) на Zero Tolerance модел 0566 (Rick Hinderer).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почти ревю (първи впечатления) на Zero Tolerance модел 0566 (Rick Hinderer).

    Пиша съответното с уговорката, че определено не съм опитен колекционер и гледната ми точка е на някой, който основно мисли да мъкне ножа за дребни неща всеки ден. В мрежата е пълно с ревюта на съответният нож така, че ако искате подробни технически данни можете да си ги намерите там.

    Основното като данни е:
    дължина затворен: 11.3 cm
    обща дължина: 19.6 cm
    дължина на острието: 8.25 cm
    материал на острието: ELMAX (стомана)
    тежест: 153 грама (доста тежичко за такова малко острие)


    На първо око какво харесах:

    Формата на дръжката, формата на острието, ергонмомията на самият нож, назъбването за по-добър захват в горната част на дръжката (gimping) и отвореният дизайн (възможността да разглобиш ножа), както и устройството с колони, което позволява по-безпроблемното почистване на дръжката. Одобрявам сглобката с G10 само от едната страна - няма да ти се прокъсват джобовете заради G10-а. Друго, което харесах е клипа, който позволява да се носи дълбоко в джоба съответният нож. Почти не усещам ножа в джобовете си. Харесах и съотношението на дължината на дръжката към дължината на острието - получваш доста за тази дръжка. Хареса ми и самото острие - режещият ръб е много дълъг и това позволява дъговидни кълцащи движения, както при рязане на зеленчуци например. Много не се хвърлям на Танто върховете за EDC ножове - непрактични са и се точат по-трудно. Стоманата е ELMAX - не ръждясва, твърда е и поддържа ръб дълго време. Харесвам и факта, че самият frame lock е изпълнен със стомана. Не се подбива и на практика е почти вечен...

    На първо око какво НЕ харесах:

    Assisted opening механизма е много твърд. След 30-40 отваряния стана малко по-добре, но все още не мога да си представя как се очаква да ползвам ножа с една ръка. Thumb stud-овете са на практика неизползваеми заради механизма и поради факта, че са твърде близо до ръба на дръжката. Буквално ме заболява палеца, но не мога да отворя острието с тях. За мен това са просто по-шарени blade stoper-и. Frame lock дизайна като цяло ме дразни заради факта, че съм левичар, но в предвид останалото ще се примиря и ще тренирам повече с лява ръка за да мога да ползвам свободно въпреки проблема с assisted opening-а. Неприятно е и когато заради същият assisted opening не мога да отворя ножа до край. Замислям се дали не беше по-добре да дам някой лев повече и да взема 0560/561. Стоманата е ELMAX... твърда е и с големи карбиди. Заточва се трудно и губи най-финният режещ ръб по-бързо от например SV35. Като стана дума за заточка - фабрично острието идва доста слабо заточено. Реже да, но само толкова - не можеш да очакваш нищо, кой знае какво от него. Все още не съм разглобявал ножа, но според хора, които са самите винтове са прекалено къси. Дали е така не знам още, но се готвя да потърся нещо с което да ги сменя. Frame lock-а е от стомана - чувствително по-тежък от останалите варианти.

    Друго, което ми идва на ум е т.нар de-assist-ване на ножа. Просто според мен самият assisted opening механизъм не е много добре изпълнен, но ще ми трябва по-голяма месингова шайба за мястото където е бил съответният assisted opening механизъм.

    За сега толкова... когато натрупам малко повече впечатления ще напиша още.
    Последно редактирано от господин никой; 09-10-14, 10:57. Причина: смислова добавка, стил, typo...

  • #2
    От: Почти ревю (първи впечатления) на Zero Tolerance модел 0566 (Rick Hinderer).

    Ето и малко реални снимки за да придобиете представа за какво става дума.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fed37855e74f.jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5615488

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:94abbf655095.jpg
Прегледи:1
Размер:25.4 КБ
ID:5615489

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:68c3ea184ae3.jpg
Прегледи:1
Размер:30.2 КБ
ID:5615490

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0969c913a4f3.jpg
Прегледи:1
Размер:29.8 КБ
ID:5615491

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27412da6edad.jpg
Прегледи:1
Размер:28.0 КБ
ID:5615492

    Коментар


    • #3
      От: Почти ревю (първи впечатления) на Zero Tolerance модел 0566 (Rick Hinderer).

      Развий съвсем малко осовият болт и нещата ще си дойдат на място. Асистънс отварянето е нещо много благо - ще свикнеш. Честито
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #4
        От: Почти ревю (първи впечатления) на Zero Tolerance модел 0566 (Rick Hinderer).

        0566 май няма асистънс с пружина. Разчита само на инерцията.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #5
          От: Почти ревю (първи впечатления) на Zero Tolerance модел 0566 (Rick Hinderer).

          Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
          Развий съвсем малко осовият болт и нещата ще си дойдат на място. Асистънс отварянето е нещо много благо - ще свикнеш. Честито
          Мислех и за това - ще опитам точно това, като за начало...

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          0566 май няма асистънс с пружина. Разчита само на инерцията.
          Има торсионен механизъм....

          Коментар


          • #6
            От: Почти ревю (първи впечатления) на Zero Tolerance модел 0566 (Rick Hinderer).

            При Зеро-то аз не съм виждал пружини. Моите са zt0200, и те са на същия принцип като на колегата. Само да добавя за "господин никой" - понеже осовият болт е намазан с боя против развиване имай предвид и ти да сложиш, защото може да се разхлаби сам.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #7
              Случайно попаднах на темата и я "съживявам" с няколко снимки на близкия като номерация и сходен на външен вид модел на ZT0562.
              Копието на продукта на известната марка, което притежавам малко по-малко от година, изглежда доста прилично като технология, на външен вид и на усещане в ръката е солидно.
              Надписът върху острието гласи, че материалът е Elmax, докато по каталог би трябвало да е CPM S35VN Stonewashed Finish.
              Механизмът на отваряне е перфектен за мен - нито твърд, нито мек и без проблеми се борави с една ръка. Доста е ергономичен и дръжката пасва добре в дланта.
              Независимо, че наистина не е лек, много добре пасва в джоб на панталон при ежедневно носене.
              Засега все още кара с фабричното заточване и не ми се е налагало да прибягвам към манипулации по острието, за да дам отзиви.
              Ето я и фотосесията.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:116434535_214826246520615_1459772780196964096_1.jpg
Прегледи:316
Размер:29.2 КБ
ID:6630240

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:116359510_2829356257165531_2507400602443129751_1.jpg
Прегледи:326
Размер:45.2 КБ
ID:6630239

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:116583465_1648110415350104_7844853065781350733_1.jpg
Прегледи:316
Размер:43.4 КБ
ID:6630243

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:116372727_324647995576867_6339766001955351618_1.jpg
Прегледи:316
Размер:40.7 КБ
ID:6630241

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:116448233_727450104742431_7285029167971117838_1.jpg
Прегледи:321
Размер:45.5 КБ
ID:6630242
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • #8
                Колега от ZT (а и от другите марки) често имат модели с различни материали. Каталога най-вероятно описва общият вид продукт, който се продава масово, но често има лимитирани серии с по-висок клас материали... Като стана дума - със здраве да си я ползваш ножката - лично аз моя си го харесвам много, но за съжаление успях да му счупя клипа и още не съм го подменил

                ПС - независимо дали е SV35VN или ELMAX острието ще е добро - не го мисли
                Последно редактирано от господин никой; 04-08-20, 11:07. Причина: Добавка...

                Коментар


                • #9
                  На мен много ми хареса конструкцията и положението на клипса.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X