Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

    Аз досега се въздържах да се обаждам, щото си получих моите бройки (макар и пак с известно увъртане от страна на Менли... абе днеска, ама утре, абе я за другата седмица.., ама я първо да изкараме тая поръчка за Русия, щото ни е по-важна). Та да си кажа - за мен поведението на Менли в дълбоко непрофесионално, и за съжаление - често срещано между бизнес партньори в нашите географски ширини. Това го казвам от позицията на човек, който си изкарва хляба с търговия. И нямам проблем да го кажа и в очите на собствениците на Менли, стига да са заинтересовани да ме изслушат.

    Пичове, така бизнес не се гради. Като имаш проблем (случва се) - обаждаш се на контрагента предварително, уведомяваш го за възникналото затруднение и че няма да можеш да си спазиш договорения срок. И заедно търсите варианти. А не да усуквате по килифарски, и то след N на брой обаждания от клиент, който ви е превел 100% от сумата авансово - нечуван лукс в нашите бизнес реалности. Абе счупи се машината, ама всъщност не се счупи ами Иванчо реши че не иска да ни е съдружник и си я взе под мишница и внезапно си я изнесе, стругаря се напи и не дойде на работа....

    Не че ще ви накривя х@я особено, но аз лично ви зачерквам от списъка на бъдещите си покупки, не обичам да правя бизнес с некоректни хора. Сполай ви.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Аз досега се въздържах да се обаждам, щото си получих моите бройки (макар и пак с известно увъртане от страна на Менли... абе днеска, ама утре, абе я за другата седмица.., ама я първо да изкараме тая поръчка за Русия, щото ни е по-важна). Та да си кажа - за мен поведението на Менли в дълбоко непрофесионално, и за съжаление - често срещано между бизнес партньори в нашите географски ширини. Това го казвам от позицията на човек, който си изкарва хляба с търговия. И нямам проблем да го кажа и в очите на собствениците на Менли, стига да са заинтересовани да ме изслушат.

      Пичове, така бизнес не се гради. Като имаш проблем (случва се) - обаждаш се на контрагента предварително, уведомяваш го за възникналото затруднение и че няма да можеш да си спазиш договорения срок. И заедно търсите варианти. А не да усуквате по килифарски, и то след N на брой обаждания от клиент, който ви е превел 100% от сумата авансово - нечуван лукс в нашите бизнес реалности. Абе счупи се машината, ама всъщност не се счупи ами Иванчо реши че не иска да ни е съдружник и си я взе под мишница и внезапно си я изнесе, стругаря се напи и не дойде на работа....

      Не че ще ви накривя х@я особено, но аз лично ви зачерквам от списъка на бъдещите си покупки, не обичам да правя бизнес с некоректни хора. Сполай ви.
      Мда..
      Има и още един вариант, погледнато от страна на търговеца..
      Плащаш коректно 20 пъти и на 21-вия си биеш камшика и ни вест ни кост.. Каквито са потребителите, такива са и търговците..
      Понеже поръчката ни е голяма, изискваща време, работна ръка(трудна работа), работещи машини(пак трудна работа, заради скъпата поддръжка), минималната надценка(за да има работа а не фалит), вътрешни проблеми(орташка работа- не е работа), други дребни вътре-фирменни проблеми, финансова криза и други и други и други..
      Да дадем малко толеранс? Директора може да е с друга сексуална ориентация и за тва да му се губи мъжката дума..

      В менюто на ресторанта съм написал някво време за готвене на няква манджа, но нещата се правят по ред.. Тъй че ако ще и сто бона да сме далк, ще чакаме.. Който пък не трае, вззима копие от договора и при адвокат, да съди..

      Коментар


      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

        А мислех че сме реалисти. Едва ле някой си е мислел , че фирма правеща по 5 ножа на ден с щракане на пръсти и някакъв договор ще направи 220 без да броим другите клиенти. Някой вярвали на историята със съдружника. Според мен просто си надцениха ввъзможностите. Дано да станат скоро ,ако не здраве да е.

        Коментар


        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

          Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
          Мда..
          Има и още един вариант, погледнато от страна на търговеца..
          Погледнато от страната на търговеца... аз съм си получил кинтите 100% авансово. Следователно - клиента да го охлажда под вода. Както казах - нормална бизнес практика в нашата мамковина, за съжаление.

          Смея да предположа, че ако поне 50% от сумата на форумната поръчка беше с последващо плащане (след доставяне на последната поръчана бройка, и то обвързана със конкретен срок на доставка) - всички ножове биха били при собствениците си поне от една седмица насам, въпреки подлия номер от страна на некоректния съдружник, подло и внезапно изнесъл в джоба си (!) уникалната (!) машина (!) за навиване на резба (!) на болтове (!). Ама може и да бъркам.... Явно за Менли поръчката на 200+ ножа (предплатени на 100%) е ежедневие, та могат да си позволят да ритат в тъч. Лошо няма де, да ни го бяха казали при поръчката - пичоуе, ние сме фирма позната и утвърдена на 5 континента, та с вашата мизерна поръчка ше почакате, имаме по-важни клиенти.

          Както и да е, каквото имах да казвам - казах го. Ако пичовете от Менли искат съвети - склонен съм да им ги дам. Първите 30 минути са безплатни, след това включвам брояча. Аре, промоция от мен - първите 60 минути безплатни.
          Последно редактирано от windwarrior; 11-12-13, 22:19.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

            Аз съм от потърпевшите, но не съм само търговец и не съм ресторантьор-хотелиер. Производството е шибана работа и нашите 100% плащане отдавна са заминали за плащане на ток и заплати, покупка на материали за следващата поръчка, която пък е с договор и неустойки и т.н. При търговията е друго. Не е по- лесно, но е друго. Основната грешка на пичовете е, че не се индикираха тук. Трябваше да пуснат един бушон, да се покаже в тая тема, да обере негативите и с повечко такт да обясни положението. Мен ме дразни, че не си направиха труда за това, явно не сме им интересни и сме прекалено незначителни за тяхната голяма фирма. Липсващата машина е проблем, но връзката с клиента не приключва с взимането на аванса, пък бил той и 100 %. Дори са длъжни да имат такава връзка, ако са регистрирани по ISO 9000, дет са вика.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

              Проблема на производството в България е ниската цена на труда. За да оцеляват производителите се принуждават да приемат поръчки на ръба на възможностите си. Всяка извънредна ситуация става критична.
              Предлагам да оценим коректността на Менли по това как ще се справят със ситуацията.
              За мен, ако успеят да предадат ножовете до края на седмицата, всичко е ОК.
              По-голямо закъснение вече може да се определя като несправяне със ситуацията, надценяване на възможностите и т.н.
              Некоректно отношение аз лично бих определил, ако освен закъснението ножовете не отговарят като качество на мострата и първите бройки.

              Коментар


              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                То май друг вариант няма за съжаление. За мен за съжаление подведен от предните им обещания и първата партида (преди точно един месец) ситуацията е FUBAR..... беше за подарък .....за РД ...то стана една. Варви обяснявай що още го няма подаръка. Вгорчиха ми цялото желание да зарадвам близки.
                Та дано за тоя петък им завият бурмите на ножовете. И аз съм съгласен че едно съобщение щеше до успокои духовете ..ма явно аз не разбирам нещо.

                Коментар


                • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                  Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                  Проблема на производството в България е ниската цена на труда. За да оцеляват производителите се принуждават да приемат поръчки на ръба на възможностите си. Всяка извънредна ситуация става критична. Предлагам да оценим коректността на Менли по това как ще се справят със ситуацията.За мен, ако успеят да предадат ножовете до края на седмицата, всичко е ОК.По-голямо закъснение вече може да се определя като несправяне със ситуацията, надценяване на възможностите и т.н.Некоректно отношение аз лично бих определил, ако освен закъснението ножовете не отговарят като качество на мострата и първите бройки.
                  И защо цената да е ниска? За 30 евро жена ми си купи ръчно изработен сатър от "дамаска" стомана от Испания. Този нейния сатър специално е изкован от един лист, но вече 5-6 години го ползва и за трошене на кокали и за рязане на зеленчуци, защото редовно го гледам в съдомиялната. С нетърпение чакам вече да си получа ножката, за да видя аджеба дали е толкова добра и заслужаваща си цената. Защото аналогична ножка на нашия пазар дори и с търговската надценка пак е по евтина от нашата поръчка. И хора, които са некоректни и измислят лъжливи оправдания не са ОК!
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                    То май друг вариант няма за съжаление. За мен за съжаление подведен от предните им обещания и първата партида (преди точно един месец) ситуацията е FUBAR..... беше за подарък .....за РД ...то стана една. Варви обяснявай що още го няма подаръка. Вгорчиха ми цялото желание да зарадвам близки.
                    Та дано за тоя петък им завият бурмите на ножовете. И аз съм съгласен че едно съобщение щеше до успокои духовете ..ма явно аз не разбирам нещо.
                    Мога да ти дам една от моите, а една бройка мога да я чакам
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Защото аналогична ножка на нашия пазар дори и с търговската надценка пак е по евтина от нашата поръчка.
                      Не е точно така...... Но това в случая е без особено значение....
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                        Ей! Аз лично не бързам по никакъв начин, ама е тъпо това със забавянето. Щях повече да се радвам на нож, като на Цвета. Хем от по-добра стомана (ако не бъркам беше от RWL), хем и гравиран. Този, който поръчахме ми е само за чекмеджето. С тая дължина на острието трудно ще си режа и мезето, ама за показване става де. Та когато дойдат.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                          Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                          ...
                          Предлагам да оценим коректността на Менли по това как ще се справят със ситуацията.
                          ...
                          Некоректно отношение аз лично бих определил, ако освен закъснението ножовете не отговарят като качество на мострата и първите бройки.
                          и аз така мисля, срока не ме притеснява, въпреки лошото впечатление, което правят с това забавяне. Но компромиси с качеството според мен са абсолютно недопустими, особено в този случай.

                          Коментар


                          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                            Щом се правят компромиси, колко му е да се направят и с качеството...на мен не ми е спешно, но мислих, че ще го имам за коледа. Ако не станат до края на седмицата, моя ще го видя догодина
                            VARADERO SD2

                            Коментар


                            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                              Аз лично, бързам преди да закъснея. После вече спирам да бързам и гледам поне да си свърша работата по най- добрия начин. Инак, издънката става двойна.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                                Понеже не съм ножар и друго освен външния вид, остатъчни пластмаси от калъпи, колко добре е стегнато острието към дръжката и колко е наточено острието, какво друго да гледам, че да имам представа дали са направили качествена изработка?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X