Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчен трион за дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръчен трион за дърва

    Здравейте, на скоро правихме един бивак с едни приятели, и останах очарован от този трион на едно приятелче:
    http://www.amazon.com/BAHCO-396-LAP-.../dp/B0001IX7OW
    Проблема е, че е над 50 лв. в БГ, а в момента не ми се дават такива пари.
    Та питането ми е, има ли някой впечатления е от този:
    http://www.tashev-galving.com/116+ZM...81%D0%BA%D0%B8
    или от някой в по-ниския ценови клас.
    В интерес на истината, предпочитам да дам повече пари за нещо, което ще ми върши работа, но тъй като няма да го ползвам толкова много, ще направя компромис.
    Моля споделете и впечатления от вашият като цена и дали сте доволни!
    Последно редактирано от jasonsmith; 16-01-13, 22:25.
    Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
    Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
    Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
    Продавам гуми 205х70х15!

  • #2
    От: Ръчен трион за дърва

    Има ги същите,китайчета,някакъв лайън пише на тях,по 3 лв.Режи като ламя,даже се порязах 1-2 пъти(некадърниците си личат по белезите на ръцете) без следи от износване.Даже спрях да ползвам ЗеГе-то-просто реже със същата скорост пък се и разкършвам.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Ръчен трион за дърва

      Не знам къде си гледал, но 396 трион си е 35лв и тук. Иначе и бюджетните триони все ще ти вършат работа. Пилана, Самурай, Топ Мастер .
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #4
        От: Ръчен трион за дърва

        Е сега все пак, нали не очаквате Лайъна за 3-5 лева да реже като BAHCO, иначе и той си реже де, няма спор.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Ръчен трион за дърва

          Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
          Е сега все пак, нали не очаквате Лайъна за 3-5 лева да реже като BAHCO, иначе и той си реже де, няма спор.
          Също като автора на темата и аз не мислех да го ползвам много,още повече че имам още 5 триона и бичкии.Но бях изненадан,че реже,не се износва,не корозира.Ами за къф чемер ми е някой марков боклук за 50 или 100 лева,да не съм дървар.Впрочем има доста китайски неща които имат завидно качество и ме кефят че отвсякъде конкурират прехвалените европейски боклуци(дето пак са правени в китай,но плащаме и марката).И преди съм давал пример с един лаптоп(от който пиша)на АйБиЕм-манифакчърейд бай чайна.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Ръчен трион за дърва

            Този става. Цък!
            Има и още на сайта, включително Бахкото.
            I get High by going Down

            Коментар


            • #7
              От: Ръчен трион за дърва

              Колега, повлиян от приятел, и аз реших да си купя като неговата Хускварна, щото много ме изкефи.
              Поразгледах се в нета, и открих подобни на Гардена, но на двоина цена от Хускврната, 50-60 лв.
              Поразгледах се още малко, и открих подобни, "некви", за по 6-7 лв.
              Проста сметка и оглед показаха, че ТЕ ще сА.
              Поразмислих, и се отказах от сгъваемия вариант, и реших да си взема несгъваем, но с кания.
              След търсене навсякъде, и в нета, а после и на място (което ми е доста по-скъпо, но го правя винаги) ,
              случайно намерих това което ми трябва в железарията до нас, 260мм., единствена бройка за 6.50 (сега пак има, но по 9.50 ),
              и реже, та не може да се спре (пробвах с безименния на лявата ръка, ама и с него не можах) !
              Най-тънките оферти в София, а и които можеш да видиш, са в некъф "...маркет", който се намира в бившия сервиз "Дружба".
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Ръчен трион за дърва

                Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
                Здравейте, на скоро правихме един бивак с едни приятели, и останах очарован от този трион на едно приятелче:
                http://www.amazon.com/BAHCO-396-LAP-.../dp/B0001IX7OW
                Проблема е, че е над 50 лв. в БГ, а в момента не ми се дават такива пари.
                Та питането ми е, има ли някой впечатления е от този:
                http://www.tashev-galving.com/116+ZM...81%D0%BA%D0%B8
                или от някой в по-ниския ценови клас.
                В интерес на истината, предпочитам да дам повече пари за нещо, което ще ми върши работа, но тъй като няма да го ползвам толкова много, ще направя компромис.
                Моля споделете и впечатления от вашият като цена и дали сте доволни!
                Понеже и аз съм заинтересован, та да питам.. За какъв диаметър дръввца ще се ползва?

                Коментар


                • #9
                  От: Ръчен трион за дърва

                  Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                  Има ги същите,китайчета,някакъв лайън пише на тях,по 3 лв.Режи като ламя,даже се порязах 1-2 пъти(некадърниците си личат по белезите на ръцете) без следи от износване.Даже спрях да ползвам ЗеГе-то-просто реже със същата скорост пък се и разкършвам.
                  Пробвай с друго зеге, иначе за гимнастиката си прав .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ръчен трион за дърва

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    кефят че отвсякъде конкурират прехвалените европейски боклуци(дето пак са правени в китай,но плащаме и марката)
                    Въпросният "боклук" е шведски. За Китай никога не е чувал и е от стомана Sandvik 12c27 което вероятно нищо не ти говори.
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ръчен трион за дърва

                      Това винаги се е казвало "турски трион", и открай време е овощарски инструмент. Целия му номер е че чапраза е като на бичкия, и не е мислен за точно рязане, като нормалните дърводелски триони.
                      Винаги са били сгъваеми, с дървени дръжки. Ако ти провърви - може да намериш на някой битак български от едно време, понякога съм виждал.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ръчен трион за дърва

                        Един колега има сгъваем на Хускварна . Вече поне 3 години го ползва интензивно и не е мръднал.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ръчен трион за дърва

                          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                          Въпросният "боклук" е шведски. За Китай никога не е чувал и е от стомана Sandvik 12c27 което вероятно нищо не ти говори.
                          Дробче,кога ние по тия земи сме ляли най -различни метали шведите са играли на гоненка в гората.Технология на металите съм учил през 85-86 година(някои работи може и да съм ги забравил)Иначе съм гледал филмчето за шведската стомана и как са почнали да я добиват-там с едни дървени трупи опряни в едни железни скали.
                          Впрочем и аз обичам оригиналните и качествени неща,че и ги имам-124-ка,АК,ПМ,ЧЗ с оптика цайс-4000 джаула......
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ръчен трион за дърва

                            Преди 15 години подарих такъв, Сандвик, на баща ми. От тогава не се разделя с него. Незаменим овощарски инструмент а че е сгъваем го прави и удобен за носене. Чапраз като на бичкия няма, острието е равно а зъбите са прорязани в него. Ще го потърся довечера и ще го снимам. Около 30 лева сегашни пари струваше. Това от първия линк в амазон изглежда точно същото.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ръчен трион за дърва

                              Първоначално публикуван от Стефан
                              Това винаги се е казвало "турски трион", и открай време е овощарски инструмент. Целия му номер е че чапраза е като на бичкия, и не е мислен за точно рязане, като нормалните дърводелски триони.
                              Винаги са били сгъваеми, с дървени дръжки. Ако ти провърви - може да намериш на някой битак български от едно време, понякога съм виждал.
                              Имам подобен не сгъваем с чапраз както на бичкия и по спомени дядо му казваше злодейка , само в момента не мога да се сетя как вървяха зъбите.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X