Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

    Смятам че си заслужава човек да я притежава въпреки че когато я намерих струваше 155 лева маи това ще е поредната нова играчка която ще си взема ех пуста краста.
    Мен много ме учудва цената. Аз нося винаги с мен подобно ножче от серията Helmsman 110см., струва около 60лв. Има назъбено острие, с което съм рязал като масло, колани и плетени въжета, с отверките, сваята, шилото и другите остриета съм правил ремонти както на очила, така и на кола. Имал съм над 10 такива ножа, подарил съм сигурно три пъти по толкова, крали са ми ги и съм ги губил, но никога не ми се е чупил нож, или кривило нещо, поне доколкото съм опитвал с мои сили. Та "victorinoxa" с изкривения тирбушон най-вероятно е менте.
    Ако се колебаеш дали някой е боклук, значи той си е.

    Коментар


    • #32
      До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

      Има и алтернатива от Гербер ето Gerber hinderer rescue knife
      Последно редактирано от Дявол Коледа; 11-12-07, 10:18.
      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
      тел.088четири 9едно9 4нула4
      -------------------------------------------------------

      Коментар


      • #33
        До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

        Мисля си, че в днешно време швейцарското ножче Victorinox е малко комерсиализирано и едва ли е със същите качества както по-старите модели. Първо новите ножчета са по-тънки от старите. Гледах и един документален филм за изработката на ножчетата. Всички детайли се щанцоват от голямо парче ламарина след което се дообработват. Това може би показва защо ножчетата много бързо губят своята острота, а по някога се деформират. Имам няколко такива. Най-често съм ползвал модела Huntsman. При едно рязане на чамова летва триончето така ми се отплесна, че при следващото движение придоби формата S. По-странното беше, че след това с малки усилия успях да го върна в правилната му форма. Ако го намеря ще го снимам - трионче тип леки дунавски вълни. Въпреки всичко обаче не се разделям с моя любимец /Victorinox Huntsman/ и винаги го нося на колана си.
        Последно редактирано от blackfirefly; 17-12-07, 13:20.
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #34
          До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

          Със сигурност е така, освен другото имайте в предвид че само материала за острието е от различна стомана... другите са еднакъв материал не блестящ с нищо... А разлики има и между отделните класове ножове... Препоръчвам ви по-висок клас... определено са и по-добри...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #35
            До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

            Не знам дали стоманата на острието е различна, но във филма и остриетата се щанцоваха от един голям лист ламарина. Филмът не беше антиреклама, а просто от онези които представят различни интересни производства, машини, детайли и т.н.
            Да има различини класове Victorinox, поне по чирените веднага се познават. Сигурно и стоманата е по-добра, изработката и сглобяването също, но например тези които се водят най-здрави /с алуминиевите чирени/ са най-бедни откъм джаджи. Все пак две ножчета, отварачки за консерви и бутилки с интегрирани отверки, шило, ножичка, тирбушон, клечка за зъби, пинсета и халкичка за носене на карабинер е оптималния вариант за нещо което ще ти е под ръка при пътуване.
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #36
              До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

              Странно защо в БГ няма вносител на Wenger а тяхните джобни ножчета заедно с джажите им е абсолютно очевидно (за всеки който е притежавал Wenger)че са доста по добре измислени от тези на Victorinox-a.
              Имам голямият multitool на Vicotrinox и съм доволен но от към ножчета ако имам избор между Wenger и Victorinox - само Wenger

              Коментар


              • #37
                До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

                Обаждам се, само защото стана дума за марки.

                Нямаше марки. Преди (доста) време нямаше Victorinox. Бяха само Swiss Army Knife, само червени. Бяха единствени по вид и качество. (Вероятно затова тук-там в по-старите книгите пише просто "швейцарско ножче".) Имах късмета да ми подарят такова, докато бях доста млад.

                Случиха му се само две повреди - изгубих клечката за зъби; счупи се пружинката, която отваря ножичката и тогава лесно се научих да боравя с ножичката без пружинка (и с двете ръце).

                Всичко в него ми вършеше работа - у дома и по баирите. Но още съм най-шашнат от фината пила - ножовка. Тя нито се изхаби, нито ръждяса, нито даже потъмня.

                Беше с мен почти 20 години и стотици, а по-скоро хиляди километри. После ми го задигнаха (както и неговия "приемник"). Изглежда, че в това отношение тези ножчета са доста уязвими.

                Имал съм и други, но онова още си го помня и още уважавам хората, които са го измислили и направили. Има такива предмети - нож, кола, книга или каквото искате друго - зад които с уважение виждаш човека, който си върши работата, както трябва.

                Поздрави!
                Искам България чиста!

                Коментар


                • #38
                  До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

                  Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                  счупи се пружинката, която отваря ножичката
                  Само искам да кажа, че имах същия проблем с моето швейцарско ножче. На щанда в ЦУМ, където се продава Victorinox от официалния вносител за България ми смениха пружинката абсолютно безплатно. Всеки може да се възползва.
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

                    Първоначално публикуван от kraz Преглед на мнение
                    Странно защо в БГ няма вносител на Wenger а тяхните джобни ножчета заедно с джажите им е абсолютно очевидно (за всеки който е притежавал Wenger)че са доста по добре измислени от тези на Victorinox-a.
                    Имам голямият multitool на Vicotrinox и съм доволен но от към ножчета ако имам избор между Wenger и Victorinox - само Wenger
                    Доколкото знам Wenger се присъединиха към Victorinox преди няколко години. Исторически Victorinox е първа която прави такива ножчета въобще и за армията също така, че това е фирмата на истинските Swiss Army Knife.
                    Не знам защо мислиш, че джаджите на Wenger са измислени по-добре.
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

                      Повече по темата: http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=408826
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #41
                        До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

                        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                        Доколкото знам Wenger се присъединиха към Victorinox преди няколко години. Исторически Victorinox е първа която прави такива ножчета въобще и за армията също така, че това е фирмата на истинските Swiss Army Knife.
                        Не знам защо мислиш, че джаджите на Wenger са измислени по-добре.
                        Eто един Wenger


                        Имам този модел и винаги го нося с мен на ключодържателя с една карабинка... няма грешка просто .. изключително универсален за всекидневна употреба.


                        Обърни внивание примерно на ножичката и на клещите
                        Ножичката е самозаточваща се, няма пружинка дето да може да изпадне или да се повреди, пластината която играе роля на пружинка в края е скосена на една страна такаче да избутва движещата се част към неподвижната и по този начин да няма луфт.

                        Клещите имат възможност да им се променя рамото което помага да захващат по голями предмети.
                        Също така освен стандартната възможност за рязане на кабели в основата, имат и по една дупка в двете си части където ако искаш да режеш по дебел кабел го прокарваш през дупките и стискаш. Също механизма им без пружинка е по надежден и здрав.

                        Имат инструмент за отвиване на гайки където аз такова нещо не съм видял в нито едно ножче Victorinox да го има

                        И Ford първи са почнали да правят автомобили ама сега не винаги най-хубавите автомобили са Ford
                        Последно редактирано от kraz; 19-12-07, 02:35.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

                          Да, за конструкцията на ножичката може би имаш право. На Victorinox-a обаче ножичката също няма луфт. Движещата част се затваря към неподвижната с леко напрежение без допълнителни джаджи за това. Сигурно самия ъгъл на режещите части е конструиран така. Проблема е с пружинката която може да се счупи. За смяната обясних какво се прави.
                          Клещите обаче ми се струват малко безмислени в такова мултитулче. Не знам може и да греша...
                          Последно редактирано от blackfirefly; 19-12-07, 08:09.
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

                            От известно време ми беше влязла муха в главата, че трябва да си купя хубав нож. Три-четири пъти си купувах разни сгъваеми ножчета за по 7-8 лв, които след 1 седмица точно спираха да режат, чирените им падаха и т.н. Ама викам си, като ги ползвам на полето стават и да ги загубя не ме е яд. Обаче в един момент взех да се дразня, че реално нямам хубава ножка в себе си. И изведнъж миналата неделя се изстрелях към фирмения щанд на Victorinox в ЦУМ и си купих един много полезен модел с острие отварящо се с една ръка, със застопоряване на острието, има си и трион за дърво и т.н.
                            От една седмица си го нося в джоба и му се радвам като малко дете на играчка
                            Колко му трябва на човек да бъде щастлив ...
                            Тази седмица заминавам на разсадника и ще го тествам в полеви условия.
                            Но като стана дума за Wenger, оказа се, че Wenger имат модели с нож за метал, докато Victorinox нямат подобен инструмент. Така че по-нататък, ще си взема един модел на Wenger.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #44
                              До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

                              Нали има халкичка. Вържи го с един дълъг канап за колана. Не пречи много. Ако не ти го откраднат - цял живот ще ти върши работа.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Victorinox Rescue Tool(презентационен клип)

                                Още един глас в полза на Венгер. Над 8 години ползвах Викторинокс почти най-пълния вариант набор екстри и освен, че загубих миниатюрната отверка която се навива в тирбушона (чудесна работа върши) други оплаквания нямам. Бил е с мен нонстоп на колана и ми е вършил работа ежедневно.
                                След като ми го взеха поради моя разсеяност на аерогарата си купих Венгер и определено е по-добре изпипан в детайлите. Например стана дума за пружинката на ножицата и клещите на Викторинокс е при Венгер нито се чупят нито се губят. Просто са масивни метални лосчета.
                                Друго нещо пипнато по-добре при Венгер е острието на ножицата, което е сератирано. Сещам се и за клещите които за разлика от Викторинокс са раздвижени и могат да хванат и по-обемисти предмети.
                                Жалко, че явно са били погълнати от за мен по-посредствената, но иначе по-популярна фирма. Ще смятам Венгера си вече за реликва и ще се пази още повече
                                [URL="http://sites.google.com/site/bonjovivonshamad/"]http://sites.google.com/site/bonjovivonshamad/[/URL]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X