Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сгъваем нож..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сгъваем нож..

    Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
    Е 'що така с бутоните влизаш , не видя ли, че жената вече е избрала


    Айде на всеки по една такава жена
    Всеки с късмета си. Мойта ми подари един Victorinox и един Buck Ergohunter.
    Венцислав Петров: Когато на едно място са интересите на хиляди човеци, всички да са еднакво доволни би означавало, че мястото се нарича психиатрия...

    Коментар


    • #17
      Сгъваем нож

      Здравейте колеги,
      В последно време съм се загледал в ей това ножче
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:boker-magnum-01sc570-large.jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5644681
      Трябва ми при пътувания, за къмпингуване, за универсален помощник при ежедневни и екстремни ситуации.
      Ползва ли някой това творение и дайте някякви съвети.
      Благодаря.

      П.П. В чантата винаги стои един Викторинокс, в колата Bahco.

      Коментар


      • #18
        От: Сгъваем нож

        Лично не съм го ползвал, но имам колега, който ползва същия модел. На мен ми е много удобен. Доста смислено направен нож, без излишни работи. Има всичко, от което се нуждае джобна ножка, има си шип за стъкло, има си резак за колани, абе много е добре.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #19
          От: Сгъваем нож

          Ако ще е да е нож,ако ще го играе мултитул то нека е такъв,а това не съм го ползвал
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Сгъваем нож

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Ако ще е да е нож,ако ще го играе мултитул то нека е такъв,а това не съм го ползвал
            Предпочитам да е сгъваем и не съвсем мулти тул.
            Ето едно клипче
            https://m.youtube.com/watch?v=pWbFI_YQSh4

            Коментар


            • #21
              От: Сгъваем нож

              Не сьм го ползвал,но какво ми прави впечатление - за гората само тоя е мальк,за мултитул не става,че една отверка няма,а само за нож за всеки ден е тежьк и дебел.Това за мен,за теб може да е мальк и да носиш панталони с 6 джоба и да не го усещаш,на мен ще ми тежи това.

              Аз без раница почти никьде не ходя,в нея ми е мултитула на който имам по-як трион от тоя като го гледам,а и назьбено острие перфектно за рязане на вьжета / с това работя /.Чисти ножове без нищо по тях имам няколко и единственото комбо което влача някой пьт е Муерчин с жило за развьрзване на вьзли в комбинация с нож,как и да го вьртя не ми е удобен за всеки ден и това си е.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:605816_l.jpg
Прегледи:1
Размер:20.1 КБ
ID:5644701

              Нещо подобно.

              Една малка особенност обаче - това е колко 3 от тия дето ти гледаш като цена та за тормоз на кьмпинг нищо чудно да е супер за цената си тоя Магнум.Лично на мен както казах ми харесва или чист нож или мултитул,че има всичко по него което може да ми потрябва,това което ти гледаш все трябва да го подпирам я с ножа я с мултитулам пьк и обемно едно такова.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Сгъваем нож

                При тоя Магнум, за да ползуваш ергономията на дръжката, трябва да са ти отворени и ножа и триона. Не виждам с триона да отрежеш нещо по- дебело от клон, който можеш да счупиш и на ръка, без да те заболи показалеца. Шипа за стъкло е идеен, на мен би ми бил излишен резеца за колани.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #23
                  От: Сгъваем нож

                  Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
                  В последно време съм се загледал в ей това ножче...
                  Трябва ми при пътувания, за къмпингуване, за универсален помощник при ежедневни и екстремни ситуации.
                  ..............
                  П.П. В чантата винаги стои един Викторинокс...
                  За какво по-различно ще го ползваш от Викса? В смисъл - кое го има в тоя нож, дето да го няма във Викса дето го ползваш?
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сгъваем нож

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    За какво по-различно ще го ползваш от Викса? В смисъл - кое го има в тоя нож, дето да го няма във Викса дето го ползваш?
                    То и на мен това ми мина първо през главата, ама нали знаеш ... краста ... чешане ... това онова
                    Пък и не знаем какъв му е викса, че там модели има и то доста
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сгъваем нож

                      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                      То и на мен това ми мина първо през главата, ама нали знаеш ... краста ... чешане ... това онова
                      Пък и не знаем какъв му е викса, че там модели има и то доста
                      Явно за нищо повече от Викса, но пуста краста ....... Изглежда и стои по-масивно и мисля, че ще може да се ползва за по-груби действия, та дори за цепене на подпалки.
                      За това питах по-разбиращите.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сгъваем нож

                        Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
                        Явно за нищо повече от Викса, но пуста краста .......
                        Лошо няма, крастата си е краста, пък и ОЩЕ един нож никога не е излишен - храна и вода не иска

                        Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
                        Изглежда и стои по-масивно и мисля, че ще може да се ползва за по-груби действия, та дори за цепене на подпалки.
                        Аз затова питах кое точно ще му ползваш - резака за колан и чукчето, серетацията, триончето? Каза че не държиш да е мултитул, т.е. да разбираме че просто търсиш по-здрава сгъвайка?

                        Offtopic: @ Тропчо, ако ти е само за чукчето - жълтата джинджавка от долните снимки струва около 10$ в амазон и ибей, чукчето е на пружина и ако си я закачиш на ключа на колата, винаги ще ти е на една ръка разстояние, дори и с главата надолу да си

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150224_205320.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5644789

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150224_205240.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5644791
                        Последно редактирано от windwarrior; 24-02-15, 20:03.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сгъваем нож

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Лошо няма, крастата си е краста, пък и ОЩЕ един нож никога не е излишен - храна и вода не иска



                          Аз затова питах кое точно ще му ползваш - резака за колан и чукчето, серетацията, триончето? Каза че не държиш да е мултитул, т.е. да разбираме че просто търсиш по-здрава сгъвайка?
                          Да. Нещо такова. Виж, аз пътувам много и съм виждал доста ситуации. Затова ми хареса и бобчето за прозорци и резачката за колани. С триона на Викса съм рязал клон около 8-10 см /след доста борба/ и си мисля, че този ще може малко повече. Но може и да го пропусна. На къмпинг/палатка ходя предимно с мотор и на едно място за една или две нощувки. Пътувам и в чужбина и затова остието трябва да е под 9 см. /сега за Германия май ще е проблем, че се отваря с една ръка/.
                          И понеже това ми хвана окото..... Естествено търся и други възможности.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сгъваем нож..

                            Ако търсиш просто здрав фолдер, от тези които имам бих ти препоръчал ZT 0301/0302/0303 (различават се само по цвета на чирена). Проблем ще бъде, че острието е над 9 см (9.5 см), и че е с асистирано отваряне. Ако търсиш нещо с повече възможности - Wenger Ranger Grip 88 (Wenger ПСС) - отново ще ти е проблем размера на острието, а и чисто теоретично може да се отваря с една ръка (макар и трудно).

                            Иначе и аз съм се вманиачил на тема "непрактични, но гъзарски изглеждащи фолдъри" и сега обмислям покупката на Extrema Ratio RAO Avia. Ама цената малко хапе...
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сгъваем нож..

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12373.jpg
Прегледи:1
Размер:158.1 КБ
ID:5644797
                              Аз съм фен на швейцарците

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сгъваем нож..

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Ако търсиш просто здрав фолдер, от тези които имам бих ти препоръчал ZT 0301/0302/0303 (различават се само по цвета на чирена). Проблем ще бъде, че острието е над 9 см (9.5 см), и че е с асистирано отваряне. Ако търсиш нещо с повече възможности - Wenger Ranger Grip 88 (Wenger ПСС) - отново ще ти е проблем размера на острието, а и чисто теоретично може да се отваря с една ръка (макар и трудно).

                                Иначе и аз съм се вманиачил на тема "непрактични, но гъзарски изглеждащи фолдъри" и сега обмислям покупката на Extrema Ratio RAO Avia. Ама цената малко хапе...
                                Ще поровя още. Благодаря на всички.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X