Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лопата като хладно оръжие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лопата като хладно оръжие!

    Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
    Това е лопатката ми , ама има и едни резки на дръжката , но не знам к'во значат...
    Точно отляво на металната каска на снимката има едно чудо на класическата техника, което изглежда много любопитно. Може ли някой да постне снимка на точно този уред?
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • От: Лопата като хладно оръжие!

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      Точно отляво на металната каска на снимката има едно чудо на класическата техника, което изглежда много любопитно. Може ли някой да постне снимка на точно този уред?
      Ивчо, на топор ми прилича.
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • От: Лопата като хладно оръжие!

        Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
        Ивчо, на топор ми прилича.
        Абе то прилича, ама знае ли човек .. и на мачете прилича, и на ловджийски нож и на малка кирка ... Абе на много неща прилича, ма аз питам дали някой знае какво е точно
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • От: Лопата като хладно оръжие!

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          Точно отляво на металната каска на снимката има едно чудо на класическата техника, което изглежда много любопитно. Може ли някой да постне снимка на точно този уред?
          Стандартна армейска брадвичка. 99% съм убеден, че е като първите две на снимката. Имам същата. Тия от снимката не са с оригиналните дръжки.

          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • От: Лопата като хладно оръжие!

            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
            Преди години гледах един документален филм за Втората световна война. В него разговаряха с един руски ветеран. Питаха го кое е било за него най-доброто оръжие при ръкопашен бой. Човекът отговори, че е имал няколко ръкопашни схватки и дължи живота си на шанцовата лопатка...
            Помниш ли как се казваше филмът? Беше в две серии, първата за немците, а втората за руснаците. Скоро се сетих за него и исках да го намеря да го гледам, но не помня името.

            Коментар


            • От: Лопата като хладно оръжие!

              Първоначално публикуван от raykovski Преглед на мнение
              Помниш ли как се казваше филмът? Беше в две серии, първата за немците, а втората за руснаците. Скоро се сетих за него и исках да го намеря да го гледам, но не помня името.
              За съжаление и аз не го помня.
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • От: Лопата като хладно оръжие!

                Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                Имаше едно поделение в Пловдив, до "Братската могила". Сега там има МОЛ... Мисля, че бяха парашутисти, поне така си говорехме наборите- 12, 13 годишни хлапета бяхме. През оградата им се виждаше част от тренировъчният полигон. Един ден ги гледах, как забиват този вид лопатки в мишени- в цял ръст. Всеки забиваше по няколко, после имаше няколко хватки с инструктор и пак се нареждаше на опашката...
                И а съм ги гледал. Имахме апартамент наблизо и постоянно се мотаехме около поделението.
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • От: Лопата като хладно оръжие!

                  И всяка сутрин свиреше тръбата
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Лопата като хладно оръжие!

                    Още преди много години съм наточил от едната страна една сапьорска лопатка . Стоманата и е хубава носи заточване и върши чудна работа за сечене на по дребни клонаци . В Сталинград бая немски глави са отлетели от това оръжие .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Лопата като хладно оръжие!

                      Пехотна е правилният термин. Сапьорите ползват друг инструмент, но и пехотни лопатки - също.

                      Коментар


                      • От: Лопата като хладно оръжие!

                        Забива се много добре и правата и заострената,но разчитам на малка брадва .Покриват се дистанции от 2 до 7 метра,тренировка от 30-30 ,в кофти кондиция и наклонен терен от 30-25.Надали обаче ще използвам ,освен за възпиращо средство,ако се наложи.Дано не се налага.С брадвата имам клип в тубата,ма нещо съм скаран с качването на клипове тука.Тия лопатета са чудно универсални.Онова горе на снимката ми прилича на военен сатър от втората световна,руснаците са го използвали.в рукопашная.Острието е вдлъбнато навътре ,дълго е към 40см.,с дълга дръжка,отпред е тъпо ,широко и много тежко.Тъпото чело на острието също е наточено.Не знам обаче дали ги има още.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Лопата като хладно оръжие!

                          Прикачи го от тубата тука.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Лопата като хладно оръжие!

                            Не мом.Нещо не ми се отдава тука.Сега ще вида как го бях озаглавил..Battle axe(1) ,Battle axe(2),къса са че по Балкана все пазиме батериите.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Лопата като хладно оръжие!

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              За сечива, с които се удря (напр. чук, брадва) твърдостта на дървесината наистина е много важна за дръжката. За лопата, обаче, по-важна е еластичността - дрян, или ако се намери достатъчно голямо парче ардъч (хвойна някаква). Като твърдите дървесини са общо-взето универсални (сравнително подходящи са за всичко) докато еластичната за инструменти, с които се удря е крайно непригодна.
                              Букът - понеже се визира погоре - е един от най-некачествените (ако не е пропарен) материали изобщо, освен разните иглолистни разбира се.
                              Точно не си работил с чук.Трябва да му е еластична дръжката.Пробвай с чук , със заварена тръба на него.Ша ти изтръпнат петите чак , само след третия удар.Ако знаеш ка са с чук треска , де.
                              Чукът работи с края на удрящата част.Колкото по-малко вибрации върне от удара по дръжката към ръката , толкова повече енергия ще предаде на обекта , толкова по-малко ще предаде на ръката.Иначе биомеханиката казва мускулни крампи - умора на ръчицата!
                              Последно редактирано от jeko47; 04-03-18, 16:44.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • От: Лопата като хладно оръжие!

                                Инструментът от снимката май е точно сапьорски - за копане, за дялкане и т.н., но съм забравил как му викаха.
                                Между другото, Линеман предлага първоначално някакъв комбиниран инструмент за пехотата който не е приет и през 1870 година патентова малката лопатка. А в спомените си Христо Македонски /един от оцелелите на Бузлуджа/ разказва че момчетата на Хаджи Димитър и Стефан Караджа са носили малки лопатки! Доста от юнаците са имали добра военна подготовка /вкл. от Втората легия, където със сигурност са знаели да копаят и правят окопи/ и с лопатките са действали и в Караисенските лозя, и после при Вишовград и т.н. За окопаване на позициите, възможно е и при ръкопашните схватки, но добре са се справяли с потерите - башибозук и редовни. Та както са имали в четата белгийско оръжие и снаряжение, нищо чудно и шанцов инструмент оттам да са закупили. Ако някой колега има снимки от онова време или от някой музей, би било добре да ги видим...
                                По въпроса с мятането на ножове, лопати, кирки, брадви... Атрактивно е наистина, особено на кино, а и от човек с добра двигателна култура се усвоява бързо. Аз лично обаче не мога да си представя ситуация, при която да си хвърля оръжието /ако не е бумеранг/ по противника... Да не говорим па че оня отсреща ако е по-ловък от мен може и да си го присвои, хаха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X