Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лопата като хладно оръжие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Лопата като хладно оръжие!

    Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
    А ще Ви затрудня ли, ако помоля за някакви линкове за "викане" онлайн на неща от този магазин? /На Л.С. за да не нарушаваме правилата/. Благодаря предврително!
    Поздрави!
    Алекс на Л.С. ще ти пратя всички подробности......
    LZ3YG

    Коментар


    • #77
      От: Лопата като хладно оръжие!

      Благодаря на всички, които се включиха с мнения за лопатките. За тази обикновената, ако е наистина оригиналната от БНА, за нея спор няма. Най-здравата е от всички и вероятно си струва всеки лев даден за нея. Щеше ми се да се сдобия все пак с нещо мултифункционално, което понякога е и по-удобно в определени ситуации. Но, ако ще е само "за колекциата", то май не си струва. Трябва ми за в джипа, но да става и за изриване и за копаене, а ако се наложи да отсека набързо някой клон, да не се налага да се замислям дали ще оцелее лопатката. Вече имам една, която май се води от US Army /или от Бундесвера/ но е сапьорна и също е сгъваема. Тя, обаче е много дребна и е с особена дръжка и не е много удобна за сечене а и за изриване май също.

      В сгънато положение е добра, ако ще се носи - заема малко място. Но за зимата или за по-обемни работи си трябва нещо по-здраво и по-големичко. Затова за сега май ще се ориентирам към стандартната класическа лопатка.
      Поздрави на всички!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #78
        От: Лопата като хладно оръжие!

        Е такова нещо ти трябва. Има ги по пазарите. Не са точно като от снимките, но са подобни. Мисля, че са от оборудването на някоя военна машина или камион и са по-големи от сапьорските лопатки...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sap.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5281712Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sap_1.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5281713
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #79
          От: Лопата като хладно оръжие!

          Виждал съм такава, страхотен инструмент. Със здравината на малките, но на по-дълга дръжка. Ако кажеш и на кой пазар може да се намери, веднага хуквам.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #80
            От: Лопата като хладно оръжие!

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Виждал съм такава, страхотен инструмент. Със здравината на малките, но на по-дълга дръжка. Ако кажеш и на кой пазар може да се намери, веднага хуквам.
            Земи и една за мен.....
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #81
              От: Лопата като хладно оръжие!

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              Виждал съм такава, страхотен инструмент. Със здравината на малките, но на по-дълга дръжка. Ако кажеш и на кой пазар може да се намери, веднага хуквам.
              Продават се на центъра на Бистрица. Там има едни човек който от години продава излязло от употреба военно имущество. Има и чисто нови неща. Не може да не си чувал. Иначе тази лопата за която казвам си е направо голяма със стандартни размери.
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #82
                От: Лопата като хладно оръжие!

                Згъваемата с кожения калъф е безкрайно здрава, въпреки луфта в ключалката. Наточил съм я леко отпред и да бръсне отстрани. Цепи дърва, сече паднали дървета. Отначало точно заради луфта се държах по-възпитано с нея, докато един път стигнах до сериозно дърво запречило пътя. Прежалия и го запуках мъжката. От тогава съм я прежалвал поне 10 пъти, а тя все си е здрава. Имам и такава от 1915, имам и по-нова подобна. Меки са, слабички. А тая простотия с гайката въобще не искам да я коментирам. Като се закаля, или си с кални ръце не зтава за нищо. Ако влезе кал в резбата се клати и може да ти прищипе пръстите. За плаж може би ще е перфектна.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #83
                  От: Лопата като хладно оръжие!

                  Немската лопата е истинската (ама тази от истинската немция) - втората значи. Шипът, който се вижда, може да стърчи напред, може и на деветдесет градуса, по този начин, хем е нещо като кирка, хем много удобна ръкохватка при изгребване и изриване, лопатката също. Заключването на шарнира е много стабилно и не се влияе изобщо от замърсяване (то затова е луфта) Тази, която е показана за австрийска, е образец от 1915, а не непременно производство от тогава. Това е един от вариантите (мисля, че са три), от тях са и тези с по заострен преден край, това са и българските лопатки (доставката е от Австрия). От този тип бяха и във соц. армията, но ще си много кофти разочарован, ако попаднеш на соц. производство, а не на наистина стара австрийска. ГДР-енската става само за експонат в колекция. По глупава идея от това заключване с тази муфа, трудно маже да се измисли.
                  Иначе аз имам от всичките, във всичките им вариации.
                  Голямата лопата си е пълноразмерен бел (права лопата), много сериозно усилена при захвата към дръжката, от сериозна ламарина, много удачна като инвентар към автомобил (не е за носене). Това също е немски образец, но и за тях важи това, че има вероятност да попаднеш на соц. производство, а в този случай, лопатите са идентични само на фасон...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Лопата като хладно оръжие!

                    Колко струва една - такава военна лопатка от военния магазин
                    във Шумен ? Ако някой има на представа де ...

                    Мерси и поздрави !
                    Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
                    42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

                    Коментар


                    • #85
                      От: Лопата като хладно оръжие!

                      Двайсет лева, ма информацията ми е отпреди около две години.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Лопата като хладно оръжие!

                        Колега, не разчитай много на сайта.Случвало ми се е като отидо в Шумен някои от показаните неща да ги нямат в наличност, а други да са на различни цени.Иначе немската сгъваема лопатка с кожения калъв миналата година си я купих от там за 30лв.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Лопата като хладно оръжие!

                          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                          Продават се на центъра на Бистрица. Там има едни човек който от години продава излязло от употреба военно имущество. Има и чисто нови неща. Не може да не си чувал. Иначе тази лопата за която казвам си е направо голяма със стандартни размери.
                          Знам го тоя чичо, но и цените му са.... Все си мислех, че ги има и на друг пазар, та затова и попитах.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #88
                            От: Лопата като хладно оръжие!

                            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                            Знам го тоя чичо, но и цените му са.... Все си мислех, че ги има и на друг пазар, та затова и попитах.
                            Злати на пазара в Богров„всяка неделя до обяд“продават всякакви такива партакеши има и различни лопатки с калъвки
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #89
                              От: Лопата като хладно оръжие!

                              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                              Злати на пазара в Богров„всяка неделя до обяд“продават всякакви такива партакеши има и различни лопатки с калъвки
                              Моята лопатка съм я купувал от там с калъфката за 15,20лв по спомени.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Лопата като хладно оръжие!

                                Първоначално публикуван от Димитър Парталин Преглед на мнение
                                Колко струва една - такава военна лопатка от военния магазин
                                във Шумен ? Ако някой има на представа де ...

                                Мерси и поздрави !
                                Имам представа приятелю.....точно 11 лв. мога да представя и касова бележка.
                                LZ3YG

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X