Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Gerber Remix - отзиви?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Gerber Remix - отзиви?

    Видях го, харесах го, ще го купувам следващата седмица. Пак повтарям, ще го ползвам само като авариен нож при катеренето, за тази работа става перфектно. Държах го в ръка, останах с впечатлението че ножът е масивен и издръжлив.
    Последно редактирано от giorgio; 01-12-10, 16:39.

    Коментар


    • #17
      От: Gerber Remix - отзиви?

      Аз пък не го видях, но пък го харесах... та реших просто да го рискувам - цената е досата сносна, а не ми се занимава с поръчки от щатите, като мога да го взема от тук. Ако се разберем с човека от форума, който го внася може би до края на седмицата дори ще е при мен. Оптимизъм на кило

      EDIT: "Оптимизъма" се оказа оправдан... преди минути говорих с една доста любезна дама по телефона, която потвърди, че ще си получа Gerber-а утре по някое-си време (когато го докарат с Еконт - най-вероятно към 10)... Няма лошо
      Последно редактирано от господин никой; 02-12-10, 13:42. Причина: EDIT...

      Коментар


      • #18
        От: Gerber Remix - отзиви?

        Аз останах с впечатлението,че това е скъп боклук онзи нож на petzl ми хареса повече.Дроба знам, че им разбираш по марките кажи ква цена е и ква стомана тоя петзл.
        По малко, ама с хляб!

        Коментар


        • #19
          От: Gerber Remix - отзиви?

          Моля, недей, ще повърнеш червата щом ще видиш нож на Петцъл! Голяма излагация е!

          Коментар


          • #20
            От: Gerber Remix - отзиви?

            Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
            Аз останах с впечатлението,че това е скъп боклук онзи нож на petzl ми хареса повече.Дроба знам, че им разбираш по марките кажи ква цена е и ква стомана тоя петзл.
            Не разбирам, как разбра, че ножа е скъп боклук... Лично аз за да намеря проблеми изрових нета... Нейсе - при цената на която идва при нас мисля, че да се очаква топ качесто не е много реалистично, особено като се има предвид и това, че част от тази цена е данъци, а друга е в титаниевото покритие на дръжката. Аз не смятам да си спасявам живота с този нож - най-голямото изпитание, което му предвиждам е да доразцепи някой много по-жилав клон или пък някоя друга монтажна опашка за рязане. За тел си имам друго, а и не ми се налага често да режа...

            @Sibirski - надявам се, че се шегуваш за Spatha PETZL... не съм работил с такъв, защото катеренето не е моя спорт, но имам добър приятел, който много си ги обича и двата...
            Последно редактирано от господин никой; 02-12-10, 22:10. Причина: смислово допълнение...

            Коментар


            • #21
              От: Gerber Remix - отзиви?

              Хич не се шегувам, просто съм ужасен че иначе перфектен Петцъл така се изложил със Спафата. Забравих да кажа че според мен дискутираното титаново покритието е върху самото лезвието, а не ввърху дръжката му.

              Коментар


              • #22
                От: Gerber Remix - отзиви?

                Човека, който визирах по-рано наистина си ги харесва доста... Самият аз дори не съм ги разгъвал... имам си правила за чуждите ножове и съответно не съм ги пипал, а и не съм го молил да ми ги дава. Във всеки случай човека си ги носи във всяка възможна полева скатка... Нейсе - утре ще си получа Remix-а и ще го огледам основно. Не смятам, че острието ще е нещо невероятно, но според това, което намерих то тези остриета остават доста остри дори и след година ползване - при това интензивно, всекидневно ползване. Живот и здраве, ако ми остане време ще постна кратко видео по разопаковането на ножа и кратко разглеждане на положението в което го получавам.
                Последно редактирано от господин никой; 02-12-10, 22:26. Причина: typo...

                Коментар


                • #23
                  От: Gerber Remix - отзиви?

                  Тъкмо си разопаковах "Remix"-а... За съжаление си забравих фотоапарата, та снимки няма да има.

                  Какво прави печатление от първо око?

                  Първо положителните неща...
                  Ножа е доста удобен за държане. Мислех, че клипа за закачане на колан ще ми убива в дланта и това много не ми допадаше, но се оказа, че не го усещам изобщо. Отвора за показалеца е много добре изпълнен и нямам никакви забележки към него.

                  Сега малко отрицателни неща...
                  Особеното скрибуцане при отваряне и затваряне, което толкова дразнеше човека, който успешно се беше порязал с Remix-а си го има и е доста отчетливо. Самият нож може би има нужда от малко смазка на механизма, защото когато острието е почти в начално положение - т.е. преди да се разгъне е доста трудно да го разгънеш - лично аз не мога да отворя ножа с една ръка. Също проблема със заключването при затворено положение (по-точно липсата му) си го има, точно както го описа човека от клипа.

                  В заключение - следващия път Spyderco...

                  P.S. Да не се приема погрешно - за каквото плащаш това получаваш, пък и ако трябва да съм откровен... дори и с описаните недостатъци ножа е повече от добър за това, което мисля да правя с него.
                  Последно редактирано от господин никой; 03-12-10, 10:50. Причина: смислова добавка... typo...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Gerber Remix - отзиви?

                    А колко всъщност струва - в онази тема са написани цените на всичко останало, само не на този нож.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Gerber Remix - отзиви?

                      Цената е официално обявена - 78 лева.

                      Както по-горе писах този нож е по-скоро инструмент отколкото оръжие за самоотбрана или някакви други подобни. Поне лично аз така го виждам.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Gerber Remix - отзиви?

                        Скърцане имаше и при моя нож, но с масло за шевна машина, то бе премахнато. Това, че при отваряне на лезвието, трябва да се приложи усилие дори ми харесва, дава ти увереност, че няма да се отвори само, в неподходящо време.
                        Последно редактирано от giorgio; 04-12-10, 08:38.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Gerber Remix - отзиви?

                          За мен по-добрия вариант е да се заключва в сгънато и разгънато състояние, а да се разгъва лесно. Това би направило подобен нож удобен за разгъване с една ръка. Специално "Remix"-а не мога удобно да го разгъна с една ръка. Ако пъпките за разгъване бяха 2-3 милиметра по-навън и напред в острието, което щеше да гарантира по-голям радиус на завъртане на пъпките, ножа все пак щеше да може да се разгъва по-лесно. Естествено това щеше да направи острието по-широко в долната част, но... какво било, било. Нейсе - пак казвам - поне за мен ножа е по-скоро инструмент отколкото оръжие.
                          Последно редактирано от господин никой; 04-12-10, 10:49. Причина: typo...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Gerber Remix - отзиви?

                            Не ми беше хрумнало, но сега ми дойде на ум, че все ще му дойде реда за заточване на това ножче. Някакви съвети в тая част? Мислех да изръшкам сайта на Gerber точно за да проуча въпроса, но...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Gerber Remix - отзиви?

                              Острието си е със съвсем стандартна форма та не виждам някакъв проблем при заточването.
                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=36078
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X