Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

    Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
    Ей,
    "Живей така, че когато умреш и гробаря, да плаче за теб"...!!!!
    Това е поезия, ние живеем в прозаично време!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #47
      Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Това е поезия, ние живеем в прозаично време!
      Прозата я пише ЖИВОТА,
      ние можем да го допишем, само с ПОЕЗИЯ...!!!!!

      Коментар


      • #48
        Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

        Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
        Прозата я пише ЖИВОТА,
        ние можем да го допишем, само с ПОЕЗИЯ...!!!!!
        Ако живота е прозата, кога и къде ще дописваме ние с поезия?!?!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #49
          Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

          Животът, т.е. прозата, е всичко това, което ни се случва. А от нас зависи да го живеем така, че да бъде красив - това е поезията, тя се твори от субективната компонента на живота - от нас.
          НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
          Omnia vincit amor !

          Коментар


          • #50
            Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

            спамери
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #51
              Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
              спамери
              ...казал царя на спамерите и започнал ги модерира!!!!

              Коментар


              • #52
                Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                ...казал царя на спамерите и започнал ги модерира!!!!
                Абе то си трябва по Макаренко... че по Карнеги не става
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #53
                  Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                  Препоръчвах ви 5,5 защото 4,5 съчмата се влияе повече от външните фактори като вятър например(поради по малката си маса),пушките 4,5 са за стрелбища изолирани от вятър,и други паразитни фактори ,4,5 е за въздушен пистолет да се правиш на рамбо с него, и да го размахваш там.
                  калибърат 6,35 пък не ми допада защото немога да се правя на снаиперист със него ,няма далекобоиността на 5,5,този калибър 6,35 е за убици на домашни любимци и дребен дивеч от малки разтояния или наи-общо за домове или т.н. домашни стрелбища,и за стрелба по тъщата ,
                  5,5 е моя калъбър това е средната алтрнатива която е наи-удачна според мен,трябва ти само малко по-мощна пушка(235-270 м\сек) и кефа е на 6 точки
                  Поздрави

                  Коментар


                  • #54
                    Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                    За въздушна пушка 5.5мм 270-280 м/сек е доста много. При положение, че се насочите към пушка с такава висока начална скорост трябва да се спрете на съчми, които тежат над един грам, защото в противен случай точността ще се изгуби - просто ще ги вее. Евтините алтернативи на въздушни пушки 5.5мм с такива високи начални скорости са турската пушка Hatsan 125 и китайската БАМ 21. Цената на Хацана и от 190 до 220 /в зависимост от приклада който ще изберете/, а на БАМ-а мисля че беше около 260лв. Хацанът се предлага с три приклада - черен, камофлажен и дървен като пушката с последните два приклада струва около 220лв а с първия около 190лв. Ако разполагате с по-висок бюджет то тогава трябва да се насочите към Гамо Хънтър 1250 5.5мм която начална скорост ако не се лъжа беше около 300м/сек, но изработката е много по-качествена от другите две пушки затова и цената е около 600лв. Искам да подчертая, че такива скорости като 260-270 м/сек са доста високи за 5.5мм така, че притежателите на пушки с по-ниски начални скорости да не се притесняват Колкото до съчмите - една от най-добрите марки за съчми е германската RWS. В една такава кутия със сичми на RWS е рочти невъзможно да се намерят две различни съчми. Ако решите да си слагате оптика на въздушна пушка добре е да се съобразите със здравината й защото въздушните пушки се характеризират със силен откат и често трошат оптиките особено тези три модела които написах по-горе. Една от най-добрите марки за оптики е американската Leapers - www.leapers.com За повече информация може да посетите www.oragie.com

                    Поздрави,
                    ForestRenger

                    Коментар


                    • #55
                      До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                      Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
                      и аз се интересувам, примерно нещо повече за началната скорост на изстрела при въздушните пушки ? 300 м/с дали е добре? и това при 5.5 калибър да кажем ???
                      Аз си купих турска хатсан Страшна е от 50 метра пробива ламаринен гараж

                      Коментар


                      • #56
                        До: Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                        Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                        Преди 4 дни стрелях с една китайска въздухарка 5,5 зареждаше се с дърпане на един лост под цевта хареса ми се много стрелянето по разни мишени докато скарата до теб цвърчи та реших да си взема и аз нещо за забавление въпроса ми е ако го ползвам само за забаваление китайските стават ли и другото какво ви е мнението за ИЖ-38 и става ли за моите цели казаха ми да търся пушка която се зарежда с лост а не с чупене щото били по добри това вярно ли е. Вобще зададох куп въпроси но мисля че ще можете да отговорите благодаря предварително.
                        ако е за забавление една ИЖ-38 би свършила работа но проблема е че са доста стари.... аз на ИЖ-а съм по точен от колкото китайската ми която е с оптика проблема на китайската е че след стрелба болтовете се разхлабват и това влияе доста на точността

                        Коментар


                        • #57
                          До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                          Днес си поръчах турска Хатсан,точно модела незнам какъв е. Продавача каза, че нач.скорост е ~350м/сек, доста ми се струва, но дано да е прав аз не сам ловец,но в магазина имаше един, който каза че тези стреляли страшно силно. Към края на седмицата ще си я взема и ще пиша впечатления. А и между другото мисля да и сложа бързомер,препорачаха ми я през оптиката. Колеги, изкажете мнение
                          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                          Mercedes w212 E350 4matic
                          Ducati Monster 600
                          O888795575

                          Коментар


                          • #58
                            До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                            Честито,чудесна пушка си взел.Много са мощни,виж по-нагоре колегата какво е писал за ламаринения гараж.Единствено не ме кефи цената за турска въздухарка,Хатсаните са много по-скъпи от другите турски пушки.Но факт е,че и турците имат качествени неща-съответно и скъпи.А за бързомереца-той е за движещи се цели т.е. обратното на оптиката.Така че си решавай по какво ще стреляш.
                            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                            имат право да гласуват на избори.

                            Коментар


                            • #59
                              До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                              главно заудоволствие ще стрелям,а пък ако изкочи някой заек още по-добре
                              цената на тази е 215лв.
                              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                              Mercedes w212 E350 4matic
                              Ducati Monster 600
                              O888795575

                              Коментар


                              • #60
                                До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                                Е,заек със сачма 5,5 трудно ще убиеш(освен ако не го улучиш в главата).В смисъл-няма да падне веднага и ще трябва да го търсиш.Повече ги ползват за разни пернати,но аз не съм специалист-не стрелям по живи неща.Можеш да си решиш проблема с някоя глутница улични кучета,ако имате такъв проблем в Сливен.Че тука взеха и хора да ядат.
                                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                                имат право да гласуват на избори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X